Anna

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 03 lut 2020, 20:48

[/quote]

Ja czasami na kartce, czasami wyciągam telefon i w nim wypożyczam. Nie widzę w tym problemu. Spójrz ile rzeczy/problemów odchodzi pracując online... Nie martwisz się o archiwizację, o to czy coś się stanie z komputerem, możesz zajrzeć z domu... etc. Ja myślę takimi kategoriami.

Pozdrawiam!
[/quote]

W domu to ja jestem w domu a nie w pracy. Jedyne co robię w domu to czytam książki dla dzieciaków bo w szkole nie ma spokoju i jest co innego do roboty. Lata pracy w szkole mnie tego nauczyły, żadnych papierków, żadnych scenariuszy w domu nie robię.
A na razie to złości mnie to, że co i rusz muszę się od nowa logować. Dziś wcięło mi opis bo zajęłam się uczniami. Jak wróciłam do opisu to okazało się, że go nie zapiszę bo trzeba się znowu zalogować i praca od nowa. Nie ma na to jakiegoś sposobu? To wkurzające to ciągłe logowanie.

JoannaZ

poniedziałek 17 lut 2020, 19:46

Dostałam informację od Dyrekcji, że na początku marca będzie prezentacja tego programu w szkole. Mam katalog kartkowy. Na co zwrócić uwagę podczas prezentacji/ rozmowy z przedstawicielem?

Dziękuję za pomoc.
Asia

Basia

środa 19 lut 2020, 11:15

Np. na to, czy przedstawiciel nie wmawia dyrektorowi, że bibliotekę można skomputeryzować w ciągu jednego roku.
Może byłoby to możliwe, gdyby
- opisy wszystkich książek dostępnych w bibliotece miały opisy w HKC (niestety w HKC brak bardzo wielu opisów, które są chociażby w Bibliotece Narodowej),
- my nie mielibyśmy w bibliotece pojedynczych egzemplarzy z różnych wydań, a tylko komplety po kilkadziesiąt egzemplarzy,
- no i oczywiście gdybyśmy zajęły się tylko i wyłącznie komputeryzacją.
Wszyscy bibliotekarze wiedzą, że tak nie jest, ale nie każdy dyrektor sobie to uświadamia

Beata 8

środa 19 lut 2020, 11:43

Program jest bardzo prosty.
Pytania:
- jak się wypożycza, oddaje
- jak opracowuje się: w HKC, z KARO, z autopsji ( jest teraz nowa uproszczona wersja, albo zaawansowana)
- jak dodaje się: inwentarze, listy podręczników, lektur, sygnatury.
- jak opracowuje się swoje etykiety
- gdzie są statystyki klasowe, uczniowskie
- jak korzystać z dziennika biblioteki szkolnej
- jak zapisać zbiory nieksiążkowe.
I tak jak poprzedniczka, ile trwa opracowanie księgozbioru.
Na dwa etaty sama opracowuję i już drugi rok, wychodzi 2 - 2,5 tys. na rok.

KaWa

czwartek 26 mar 2020, 12:37

Moi Drodzy, bardzo proszę o odpowiedź, czy w programie e - biblio jest możliwość odnotowywania codziennej pracy. Znalazłam w statystyce dzienni8k biblioteki szkolnej, ale nie widzę tam miejsca do zapisywania codziennych czynności. Proszę o pomoc.

monijka

piątek 03 kwie 2020, 13:32

Cześć.
Ja mam pytanie do osób, które z tego programu już korzystają. Czy macie ostatnio problemy z drukowaniem etykiet na własnej drukarce?
Na razie zaczęła pracować na tym programie i chyba jeszcze nie wszystko ogarnęłam. Kilkanaście pierwszych etykiet poszło bez problemu. Teraz jak zlecam programowi wygenerowanie nowych etykiet do książek, które mam w koszyku to sam kod jest tak rozszerzony, że skaner ich nie szczytuje :( Nie wiem czy coś kliknęłam, ale nie umiem tego naprawić. Wchodzenie w ustawienia etykiet nic nie daje, nawet na tym fabrycznym globalnym szablonie mam zbyt duże odstępy od kresek w kodzie. Poza tym wcześniej miałam nazwę biblioteki w opisie teraz pojawia się napis Biblioteka główna (nie wiem jak to zmienić).
Napisałam maila na pomoc@librus.pl, ale nadal oczekuję na odpowiedź. Czy jest możliwość, że to wina programu? Czy to ja jestem taka zdolna :shock: że zanim na dobre się wdrożyłam w program, już go zepsułam?
Poniżej podaję zdjęcie kodu, który drukowałam na początku i tego jak wygląda to na chwile obecną.
P.S. Nie sugerujcie się wielkością etykiety na kody :P Wybrałam takie, które są już podzielone na paski, a podczas drukowania kartka musiała się obsunąć i dlatego nie zawsze kod trafił w wyznaczone miejsce :P
Załączniki
20200331_091302.jpg
20200331_091302.jpg (55.35 KiB) Przejrzano 131 razy

kno_da

piątek 03 kwie 2020, 14:33

monijka,
u mnie wystąpił ten sam problem. Napisałam wiadomość systemową w Librusie. Pani mi odpisała, że przekazała do działu zajmującego się e-Biblio. Mam cierpliwie czekać. Z jednej strony ucieszyła mnie informacja, że to nie tylko u mnie takie cuda się dzieją, a z drugiej wiadomo...jest irytacja gdy coś nie działa jak trzeba.
Pozdrawiam:)

kno_da

piątek 03 kwie 2020, 14:38

KaWa,
ja codzienne działania wpisuję w "Statystyki ---> Dziennik biblioteki szkolnej ---> Realizacja zajęć/hospitacje". Przed zatwierdzeniem sprawdzam tylko, czy nie odhaczyła się hospitacja i tyle. Natomiast gdy realizuję zajęcia z klasą, wpisuję w zakładkę niżej "Edukacja czytelniczo-medialna". Tak uzgodniłam z moją Dyrekcją, która to zaakceptowała.
Pozdrawiam:)

KaWa

sobota 04 kwie 2020, 10:40

Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź z tym dziennikiem. Wszystko działa elegancko. Już sobie uzupełniłam poprzednie dni i teraz będę wpisywała na bieżąco. Pozdrawiam.

bogna3

wtorek 07 kwie 2020, 12:18

Od niedawna mam e-biblio i wprowadzam księgozbiór. Czy ktoś z tu obecnych jest na początku tej drogi? :|
Ostatnio zmieniony wtorek 07 kwie 2020, 15:53 przez bogna3, łącznie zmieniany 1 raz.

bogna3

wtorek 07 kwie 2020, 14:46

Pytanie do osób pracujących w programie e-biblio. Przymierzam się do zakupu drukarki do kodów drukowanych z taśmy. Chętnie się dowiem z jakich modeli korzystacie i jak to się ma praktycznie i cenowo.

WiktoriaChmielewska
Kontakt: Strona WWW

wtorek 07 kwie 2020, 17:03

Librus coraz gorzej działa, ciągle przestaje działać i jak tu prowadzić zajęcia

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”