Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 03 lut 2020, 20:48

[/quote]

Ja czasami na kartce, czasami wyciągam telefon i w nim wypożyczam. Nie widzę w tym problemu. Spójrz ile rzeczy/problemów odchodzi pracując online... Nie martwisz się o archiwizację, o to czy coś się stanie z komputerem, możesz zajrzeć z domu... etc. Ja myślę takimi kategoriami.

Pozdrawiam!
[/quote]

W domu to ja jestem w domu a nie w pracy. Jedyne co robię w domu to czytam książki dla dzieciaków bo w szkole nie ma spokoju i jest co innego do roboty. Lata pracy w szkole mnie tego nauczyły, żadnych papierków, żadnych scenariuszy w domu nie robię.
A na razie to złości mnie to, że co i rusz muszę się od nowa logować. Dziś wcięło mi opis bo zajęłam się uczniami. Jak wróciłam do opisu to okazało się, że go nie zapiszę bo trzeba się znowu zalogować i praca od nowa. Nie ma na to jakiegoś sposobu? To wkurzające to ciągłe logowanie.

JoannaZ
Posty: 12
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 14:48

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 17 lut 2020, 19:46

Dostałam informację od Dyrekcji, że na początku marca będzie prezentacja tego programu w szkole. Mam katalog kartkowy. Na co zwrócić uwagę podczas prezentacji/ rozmowy z przedstawicielem?

Dziękuję za pomoc.
Asia

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

środa 19 lut 2020, 11:15

Np. na to, czy przedstawiciel nie wmawia dyrektorowi, że bibliotekę można skomputeryzować w ciągu jednego roku.
Może byłoby to możliwe, gdyby
- opisy wszystkich książek dostępnych w bibliotece miały opisy w HKC (niestety w HKC brak bardzo wielu opisów, które są chociażby w Bibliotece Narodowej),
- my nie mielibyśmy w bibliotece pojedynczych egzemplarzy z różnych wydań, a tylko komplety po kilkadziesiąt egzemplarzy,
- no i oczywiście gdybyśmy zajęły się tylko i wyłącznie komputeryzacją.
Wszyscy bibliotekarze wiedzą, że tak nie jest, ale nie każdy dyrektor sobie to uświadamia

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: eBiblio Librusa

środa 19 lut 2020, 11:43

Program jest bardzo prosty.
Pytania:
- jak się wypożycza, oddaje
- jak opracowuje się: w HKC, z KARO, z autopsji ( jest teraz nowa uproszczona wersja, albo zaawansowana)
- jak dodaje się: inwentarze, listy podręczników, lektur, sygnatury.
- jak opracowuje się swoje etykiety
- gdzie są statystyki klasowe, uczniowskie
- jak korzystać z dziennika biblioteki szkolnej
- jak zapisać zbiory nieksiążkowe.
I tak jak poprzedniczka, ile trwa opracowanie księgozbioru.
Na dwa etaty sama opracowuję i już drugi rok, wychodzi 2 - 2,5 tys. na rok.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: eBiblio Librusa

czwartek 26 mar 2020, 12:37

Moi Drodzy, bardzo proszę o odpowiedź, czy w programie e - biblio jest możliwość odnotowywania codziennej pracy. Znalazłam w statystyce dzienni8k biblioteki szkolnej, ale nie widzę tam miejsca do zapisywania codziennych czynności. Proszę o pomoc.

monijka
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 15:40

Re: eBiblio Librusa

piątek 03 kwie 2020, 13:32

Cześć.
Ja mam pytanie do osób, które z tego programu już korzystają. Czy macie ostatnio problemy z drukowaniem etykiet na własnej drukarce?
Na razie zaczęła pracować na tym programie i chyba jeszcze nie wszystko ogarnęłam. Kilkanaście pierwszych etykiet poszło bez problemu. Teraz jak zlecam programowi wygenerowanie nowych etykiet do książek, które mam w koszyku to sam kod jest tak rozszerzony, że skaner ich nie szczytuje :( Nie wiem czy coś kliknęłam, ale nie umiem tego naprawić. Wchodzenie w ustawienia etykiet nic nie daje, nawet na tym fabrycznym globalnym szablonie mam zbyt duże odstępy od kresek w kodzie. Poza tym wcześniej miałam nazwę biblioteki w opisie teraz pojawia się napis Biblioteka główna (nie wiem jak to zmienić).
Napisałam maila na pomoc@librus.pl, ale nadal oczekuję na odpowiedź. Czy jest możliwość, że to wina programu? Czy to ja jestem taka zdolna :shock: że zanim na dobre się wdrożyłam w program, już go zepsułam?
Poniżej podaję zdjęcie kodu, który drukowałam na początku i tego jak wygląda to na chwile obecną.
P.S. Nie sugerujcie się wielkością etykiety na kody :P Wybrałam takie, które są już podzielone na paski, a podczas drukowania kartka musiała się obsunąć i dlatego nie zawsze kod trafił w wyznaczone miejsce :P
Załączniki
20200331_091302.jpg
20200331_091302.jpg (55.35 KiB) Przejrzano 7774 razy

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

piątek 03 kwie 2020, 14:33

monijka,
u mnie wystąpił ten sam problem. Napisałam wiadomość systemową w Librusie. Pani mi odpisała, że przekazała do działu zajmującego się e-Biblio. Mam cierpliwie czekać. Z jednej strony ucieszyła mnie informacja, że to nie tylko u mnie takie cuda się dzieją, a z drugiej wiadomo...jest irytacja gdy coś nie działa jak trzeba.
Pozdrawiam:)

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

piątek 03 kwie 2020, 14:38

KaWa,
ja codzienne działania wpisuję w "Statystyki ---> Dziennik biblioteki szkolnej ---> Realizacja zajęć/hospitacje". Przed zatwierdzeniem sprawdzam tylko, czy nie odhaczyła się hospitacja i tyle. Natomiast gdy realizuję zajęcia z klasą, wpisuję w zakładkę niżej "Edukacja czytelniczo-medialna". Tak uzgodniłam z moją Dyrekcją, która to zaakceptowała.
Pozdrawiam:)

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: eBiblio Librusa

sobota 04 kwie 2020, 10:40

Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź z tym dziennikiem. Wszystko działa elegancko. Już sobie uzupełniłam poprzednie dni i teraz będę wpisywała na bieżąco. Pozdrawiam.

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: eBiblio Librusa

wtorek 07 kwie 2020, 12:18

Od niedawna mam e-biblio i wprowadzam księgozbiór. Czy ktoś z tu obecnych jest na początku tej drogi? :|
Ostatnio zmieniony wtorek 07 kwie 2020, 15:53 przez bogna3, łącznie zmieniany 1 raz.

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: eBiblio Librusa

wtorek 07 kwie 2020, 14:46

Pytanie do osób pracujących w programie e-biblio. Przymierzam się do zakupu drukarki do kodów drukowanych z taśmy. Chętnie się dowiem z jakich modeli korzystacie i jak to się ma praktycznie i cenowo.

WiktoriaChmielewska
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 07 kwie 2020, 17:00
Kontakt: Strona WWW

Re: eBiblio Librusa

wtorek 07 kwie 2020, 17:03

Librus coraz gorzej działa, ciągle przestaje działać i jak tu prowadzić zajęcia

monijka
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 15:40

Re: eBiblio Librusa

niedziela 19 kwie 2020, 16:11

kno_da pisze:
piątek 03 kwie 2020, 14:33
monijka,
u mnie wystąpił ten sam problem. Napisałam wiadomość systemową w Librusie. Pani mi odpisała, że przekazała do działu zajmującego się e-Biblio. Mam cierpliwie czekać. Z jednej strony ucieszyła mnie informacja, że to nie tylko u mnie takie cuda się dzieją, a z drugiej wiadomo...jest irytacja gdy coś nie działa jak trzeba.
Pozdrawiam:)
I jak Tam? masz już jakąś odpowiedź? System Tobie działa? Bo ja nadal stoję w miejscu :cry:

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

niedziela 19 kwie 2020, 16:34

U mnie w piątek e-Biblio działało już, tzn. mogłam drukować kody kreskowe. Musiałam jedynie na nowo ustawić sobie szablon etykiet, ponieważ wprowadzili 3 nowe rozmiary kodu. W każdym razie wszystko jest już w porządku.
Co do drukowania, to ja korzystam ze zwykłej drukarki i kupuję gotowe naklejki od Librusa. Nie trzeba ciąć. Dla mnie bardzo wygodne. Pakiet 1000 sztuk kosztuje 30 zł (25 kartek A4). Nie mam jeszcze bardzo dużego księgozbioru, więc nie miałam problemu z uzyskaniem zgody na zakup.

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: eBiblio Librusa

środa 13 maja 2020, 22:43

mam problem z ustawieniem szablonu etykiet. Wprowadzam odpowiednie parametry, a nie chce mi zapisać danych. Wyskakuje komunikat typu:
,, Liczba etykiet w pionie x wysokość etykiety + marginesy górny i dolny sa różne od wysokości arkusza".

Mam etykiety na rolce i ustawione: liczba etyk. w pionie 1 , wysokość etykiety 33,0 , marginesy (dolny i górny) po 0,5 i margines etykiety (padding)2,0 . Co robię nie tak?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości