Julia65

Re: MOL NET

poniedziałek 09 mar 2020, 13:05

Nux pisze:
poniedziałek 09 mar 2020, 13:02
Julia65 pisze:
poniedziałek 09 mar 2020, 12:39
Nux pisze:
poniedziałek 09 mar 2020, 12:32

Hm... Chyba masz na myśli strukturę wypożyczeń. Tam powinno działać. Domyślnie powinny być widoczne zarówno podsumowania dla szkoły, jak i osobno wszystkie klasy. Do tego są dwie opcje do "zwijania" szkół i klas do samych podsumowań.
Tak. Oczywiście chodzi mi strukturę wypożyczeń i właśnie teraz to nie działa. Pojawiają się tylko poziomy klas bez podziału.
No u mnie działa ;-), więc chyba musisz wysłać zgłoszenie na Strefę klienta MOL.
Wysłałam. Pojawiło mi się jeszcze okienko z "błędem" więc być może to dlatego nie działa.

drumla

poniedziałek 23 mar 2020, 15:48

Jestem w trakcie komputeryzacji biblioteki. Potrzebuje porady - w księgach mam zrobioną błędnie denominację (większość książek wyceniono na 0,01 zł). Wpisując do MOLa, po ustaleniu z księgowością, nadaję ceny rzeczywiste (dbając o wsteczną datę wpisu). Po przejściu na Mola, ustalimy protokołem rzeczywistą wartość księgozbioru. Jeszcze sporo pracy przede mną. Ponieważ mamy pracować zdalnie, pomyślałam, że mogłabym uzupełniać katalog z ksiąg papierowych - wpisując ubytki retrospektywnie. I teraz moje pytanie - co radzicie w tej sytuacji - wpisać wszystkie ubytki z wartością rzeczywistą, z wartością z jaką były zubytkowane (część z cenami rzeczywistymi, część po groszu). Czy w ogóle jest opcja, żeby nie wpisywać tych ubytków, tylko później, na bieżąco? Doradźcie bo szukam informacji w Internecie i nie mogę niczego sensownego znaleźć.

Nux
Kontakt: Strona WWW

wtorek 24 mar 2020, 11:34

drumla pisze:
poniedziałek 23 mar 2020, 15:48
Jestem w trakcie komputeryzacji biblioteki. Potrzebuje porady - w księgach mam zrobioną błędnie denominację (większość książek wyceniono na 0,01 zł). Wpisując do MOLa, po ustaleniu z księgowością, nadaję ceny rzeczywiste (dbając o wsteczną datę wpisu). Po przejściu na Mola, ustalimy protokołem rzeczywistą wartość księgozbioru. Jeszcze sporo pracy przede mną. Ponieważ mamy pracować zdalnie, pomyślałam, że mogłabym uzupełniać katalog z ksiąg papierowych - wpisując ubytki retrospektywnie. I teraz moje pytanie - co radzicie w tej sytuacji - wpisać wszystkie ubytki z wartością rzeczywistą, z wartością z jaką były zubytkowane (część z cenami rzeczywistymi, część po groszu). Czy w ogóle jest opcja, żeby nie wpisywać tych ubytków, tylko później, na bieżąco? Doradźcie bo szukam informacji w Internecie i nie mogę niczego sensownego znaleźć.
W MOLu masz dwie opcje -- albo wpisujesz wstecznie książki i potem je ubytkujesz, albo wpisujesz tylko sumę ubytków i ostatni numer ubytku w ustawieniach ksiąg inwentarzowych. Możesz zdecydować osobno dla każdej księgi.

Jeśli chodzi o retrospekcję, to możesz wprowadzać książki w dowolnej kolejności, ALE... Gdy już zaczniesz ubytkować to ubytkować musisz od początku do końca. System nadaje numery ubytków automatycznie w kolejności ubytkowania.

drumla

wtorek 24 mar 2020, 14:11

Nux - dziękuję.
A z praktycznego punktu widzenia - co się lepiej sprawdza, np. podczas skontrum? Lepiej mieć wpisane te ubytki czy, czy ich brak niczego nie zmienia?

Julia65

środa 25 mar 2020, 16:02

Mam do Was pytanie. Czy możecie zalogować się do MOLa Neta?

Emmett

czwartek 26 mar 2020, 09:49

Julia65 pisze:
Nie. Już drugi dzień nic mi nie działa i dlatego zajrzałem tu z nadzieją, że znajdę odpowiedź na pytanie co robić w tej sytuacji i jak długo ona potrwa?

ksia

czwartek 26 mar 2020, 11:56

Emmett pisze:
czwartek 26 mar 2020, 09:49
Julia65 pisze:
Nie. Już drugi dzień nic mi nie działa i dlatego zajrzałem tu z nadzieją, że znajdę odpowiedź na pytanie co robić w tej sytuacji i jak długo ona potrwa?
U mnie też nie działa drugi dzień.
Edit: Przed chwilą udało mi się zalogować, ale niewiele da się zrobić, bo co chwilę wyskakuje błąd serwera...

Julia65

czwartek 26 mar 2020, 12:24

Napisałam do Vulcana. Mają problemy z serwerami - przeciążenie. Będą naprawiać.

Nux

czwartek 26 mar 2020, 16:07

drumla pisze:
wtorek 24 mar 2020, 14:11
Nux - dziękuję.
A z praktycznego punktu widzenia - co się lepiej sprawdza, np. podczas skontrum? Lepiej mieć wpisane te ubytki czy, czy ich brak niczego nie zmienia?
Z punktu widzenia skontrum wszystko jedno. Ubytki i tak nie podlegają skontrum. Jedynie dla księgowości może być znacząca różnica.

Nux

czwartek 26 mar 2020, 17:52

Julia65 pisze:
czwartek 26 mar 2020, 12:24
Napisałam do Vulcana. Mają problemy z serwerami - przeciążenie. Będą naprawiać.
W razie czego po 16 wszystko śmiga. Jeśli ktoś może to chyba lepiej przestawić się na pracę wieczorem.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”