KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Zwrot podręczników

niedziela 31 maja 2020, 12:35

No właśnie - jak wrócimy we wrześniu, nie będzie NIC do wydania, nowych też nie będzie, bo trzeba je dopiero opracować, a tego się nie zrobi natychmiast. Wszyscy będą podenerwowani... dzisiaj daj, bo muszę przecież uczyć, mnie pierwszej wydaj... przecież moja klasa nie ma, wiesz, jakich mam rodziców... no to sama sama sobie wezmę, dlaczego nie można??? :mrgreen:

U mnie też pierwszym realnym terminem jest 19 czerwca. Na egzamin mają przyjść i od razu zajmować miejsce w ławkach, nigdzie się nie zatrzymywać, nie kontaktować. Szczerze mówiąc, gdybym sama szła na ważny egzamin, to też bym nie pamiętała o przynoszeniu czegoś. Poza tym mam być w komisjach, nie sądzę, żeby dyrekcja się zgodziła.

Z doświadczenia wiem, że jak coś odpuszczę, to i tak do mnie wróci w podwójnym wymiarze; muszę się mocno upierać przy swoim. Zobaczymy, jakie będą decyzje MEN po 8 czerwca, od tego wiele zależy, czy może się coś zmieni z rygorami sanitarnymi.
POZDR:) Kaja

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zwrot podręczników

niedziela 31 maja 2020, 18:34

Właśnie te decyzje co do pracy szkoły mnie niepokoją. Wymyśliłam sobie procedurę a to wszystko może się zmienić. Obawiam się, ze o tym jak będą pracować szkoły po 8 czerwca to dowiemy się na ostatnią chwilę.

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: Zwrot podręczników

poniedziałek 01 cze 2020, 12:08

Ustaliłam z dyrekcją, że KL. VIII zwracają podręczniki do 15 czerwca (mogą sobie zostawić jedynie egzaminacyjne).
Oczywiście dyr. chciał przedłużyć ten termin, ale uświadomiłam, że :
- do 15go i tak nie oddadzą wszyscy (co roku są tacy , którym trzeba kilka razy przypominać )
- książki muszą odleżeć w kwarantannie 3 dni
- komisja musi mieć czas na przejrzenie pod kątem zniszczenia, spisanie protokołu i powiadomienie o konieczności odkupienia

Pozostali mają wyznaczone inne terminy. Część podręczników już spłynęła - głównie z kl. 1-3 (poza ostatnią częścią).
Ostatnie dni roku szkolnego są przeznaczone dla klas IV i VII - tych podręczników komisja nie przegląda.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zwrot podręczników

poniedziałek 01 cze 2020, 22:33

A ja już mam sygnały z klas 1 -3 że najwcześniej oddadzą 23 czerwca. Mimo, że z dyrekcją ustaliłyśmy dużo wcześniejsze terminy. I tak sobie mogę ustalać.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 09:00

Mam pytanie. Czy wypożyczacie uczniom książki na wakacje jak dotychczas?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 09:55

Wyjątkowo w tym roku nie będę tego robić. Bardzo dużo książek uczniowie zwrócą i one muszą "odleżeć" w kwarantannie. Poza tym, nie chcę wpuszczać uczniów między regały, a wiemy, że tak najlepiej im się wybiera. Podczas oddawania podręczników i pozostałych książek byłoby to czasowo nie do ogarnięcia w sytuacji, kiedy na klasę mam wyznaczony czas. Tak więc na chwilę obecną w tym roku niestety rezygnuję z tego.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 09:57

Ja nigdy nie wypożyczałam na wakacje. Czyli, szczególnie teraz, nie.
Mam pytanie, czy nie można wypożyczyć we wrześniu książek zapakowanych w reklamówki, te oddane w czerwcu. Oczywiście bez sprawdzania, czy nie są zniszczone.
Mamy ponad 520 uczniów i sprawdzenie, ułożenie na półkach, a następnie znowu przygotowanie kompletów, bo pandemia nie zniknie, to gigantyczna praca. Niby z jakiej racji mamy tak ciężko fizycznie pracować? Ja osobiście nie dam rady. Kiedyś byłam zorganizowana. Uczniowie układali książki na stosy i można było jakoś to uporządkować. Teraz sobie tego nie wyobrażam. Kręgosłup mi padnie.
Poinformowałam dyrekcję, że w wielu szkołach jest zgoda na pozostawienie 3-letnich podręczników u uczniów (wielkie podziękownia za informację).
Może to przejdzie.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Majeczka
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 07 maja 2020, 11:04

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 10:23

Dobry pomysł, tylko skąd będziesz wiedzieć, że:

- w reklamówce jest komplet
- w komplecie są wszystkie podręczniki danego ucznia (często przy zwrotach okazuje się, że ktoś oddał nie swoją książkę, a jego ma ktoś inny lub została zgubiona)?

madzi
Posty: 80
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 12:50

KaJu pisze:
sobota 30 maja 2020, 16:29


Natomiast siódmą i czwartą, wbrew pokusie, aby zostawić sprawy własnemu biegowi - chcę jednak zebrać, żeby mieć część lepszych kompletów na zapas. Zamierzam w ogóle zrobić zamówienie na mniejszą ilość niż to wynika z dotacji i uniknąć w ten sposób zwrotów oraz korekt. Tak zrobię i nikogo się nie będę pytała :) W razie czego kilka osób otrzyma komplety używane, uczeń przyjęty w ciągu roku szkolnego będzie miał od razu książki, a z uporczywym nieoddawaniem nie będę się musiała szarpać.

Tylko klasy 4 i 7 będą szły inna podstawą programową, więc obecne podręczniki będą nieaktualne. Nie wiem jak z pierwszymi.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 14:42

Beata 8 pisze: Mam pytanie, czy nie można wypożyczyć we wrześniu książek zapakowanych w reklamówki, te oddane w czerwcu. Oczywiście bez sprawdzania, czy nie są zniszczone.
Mamy ponad 520 uczniów i sprawdzenie, ułożenie na półkach, a następnie znowu przygotowanie kompletów, bo pandemia nie zniknie, to gigantyczna praca. Niby z jakiej racji mamy tak ciężko fizycznie pracować? Ja osobiście nie dam rady. Kiedyś byłam zorganizowana. Uczniowie układali książki na stosy i można było jakoś to uporządkować. Teraz sobie tego nie wyobrażam. Kręgosłup mi padnie.
Ja też się nad tym zastanawiam. Ale wtedy trzeba sprawdzić czy wszystko się zgadza - przynajmniej ilość. Ale ja mam inny problem. Co powiedzą uczniowie/rodzice jak dostaną książki w reklamówce po kimś innym? Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 14:45

madzi pisze:
KaJu pisze:
sobota 30 maja 2020, 16:29


Natomiast siódmą i czwartą, wbrew pokusie, aby zostawić sprawy własnemu biegowi - chcę jednak zebrać, żeby mieć część lepszych kompletów na zapas. Zamierzam w ogóle zrobić zamówienie na mniejszą ilość niż to wynika z dotacji i uniknąć w ten sposób zwrotów oraz korekt. Tak zrobię i nikogo się nie będę pytała :) W razie czego kilka osób otrzyma komplety używane, uczeń przyjęty w ciągu roku szkolnego będzie miał od razu książki, a z uporczywym nieoddawaniem nie będę się musiała szarpać.

Tylko klasy 4 i 7 będą szły inna podstawą programową, więc obecne podręczniki będą nieaktualne. Nie wiem jak z pierwszymi.
Klasy 4 nie mają nowej podstawy programowej. Są nowe podręczniki, bo te dotychczasowe były używane przez 3 lata.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 17:02

To będzie we wrześniu, bez wirusa, a po kimś? Po poprzednim roczniku.
Tak myślałam, że na kartce na reklamówce z nazwiskiem wpisać nazwisko nowego ucznia i przepisać na jego konto nr-y poprzednika.
Nie wyobrażam sobie wypakowywania wszystkich reklamówek.

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 17:10

KaJu pisze:
sobota 30 maja 2020, 16:29

Natomiast siódmą i czwartą, wbrew pokusie, aby zostawić sprawy własnemu biegowi - chcę jednak zebrać, żeby mieć część lepszych kompletów na zapas. Zamierzam w ogóle zrobić zamówienie na mniejszą ilość niż to wynika z dotacji i uniknąć w ten sposób zwrotów oraz korekt. Tak zrobię i nikogo się nie będę pytała
Też tak kiedyś myślałam, to jest super, ale w obliczu pandemii ilość pracy jest ogromna i mnie przerasta.

JAM155
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:21

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 21:03

Niestety nie unikniemy ogromU pracy , nasz minister o to nie zadbał .... zapewne nie wie jak to się odbywa , wystąpił , przekazał a o podręcznikach nawet nie wspomniał ... U mnie będzie tak : wracam do pracy Normalnej 8 czerwca , robię wydruk kl 1,4,7 , odpisuję z kont uczniów ( pozniej ze stanu - kiedyś ) . Od 8 czerwca są też wyznaczone zwroty podreczników ( harmonogram ustalony ) . Zwroty z datą będzie odbierać obsługa ( z zachowaniam bezpieczeństaw, maski , strój , itd )
) , sprawdzać ilość w poszczególnych klasach , kwarantanna i po 3 dniach przenosiny do mnie do Biblioteki . Mam do pomocy obsługę w ilości 1 osoba , dam radę , przynajmniej tak myślę jak rodzice wywiążą się i terminowo oddadzą podręczniki , jak nie to Spotkamy się we wrześniu .

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zwrot podręczników

wtorek 02 cze 2020, 23:07

Beata 8 pisze:
wtorek 02 cze 2020, 09:57
Ja nigdy nie wypożyczałam na wakacje. Czyli, szczególnie teraz, nie.
Mam pytanie, czy nie można wypożyczyć we wrześniu książek zapakowanych w reklamówki, te oddane w czerwcu. Oczywiście bez sprawdzania, czy nie są zniszczone.
Mamy ponad 520 uczniów i sprawdzenie, ułożenie na półkach, a następnie znowu przygotowanie kompletów, bo pandemia nie zniknie, to gigantyczna praca. Niby z jakiej racji mamy tak ciężko fizycznie pracować? Ja osobiście nie dam rady. Kiedyś byłam zorganizowana. Uczniowie układali książki na stosy i można było jakoś to uporządkować. Teraz sobie tego nie wyobrażam. Kręgosłup mi padnie.
Poinformowałam dyrekcję, że w wielu szkołach jest zgoda na pozostawienie 3-letnich podręczników u uczniów (wielkie podziękownia za informację).
Może to przejdzie.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Odradzam. Będziesz miała procesje we wrześniu z pretensją, że książka zniszczona. Miałam już przypadki, że z wierzchu wszystko wyglądało ok. a w środku powyrywane i podarte kartki albo obsceniczne rysunki.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 108 gości