mewatergirl
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 10 sie 2020, 12:50

Praca na zastępstwo między jednym rokiem szkolnym, a drugim

poniedziałek 10 sie 2020, 13:02

Witam. Od 20.11.2019 r. pracuje w zastępstwie, za nauczyciela bibliotekarza, który przybywa na urlopie zdrowotnym do 18.11.2020 r. Dyrekcja zawarła że mną umowę do 27.07.2020, więc nie należał mi się też ekwiwalent. Dzisiaj wezwano mnie do szkoły, abym sprawdziła stan zamówionych książek, które przyszły i jednocześnie stwierdziła,że mam je wpisać do ksiąg. Delikatnie zwróciłam uwagę,że wpis zajmie mi kilka dni i że chciałabym otrzymać wcześniejsze zatrudnienie, czyli w ostatnim tygodniu sierpnia, a nie kontynuacje umowy od 1.09. Mam czekać na odpowiedź.Czy ktoś z Państwa był w takiej sytuacji?Pozdrawiam

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Praca na zastępstwo między jednym rokiem szkolnym, a drugim

wtorek 11 sie 2020, 09:25

Jeżeli nie jesteś zatrudniona nie możesz świadczyć pracy, bo opracowywanie podręczników to praca bibliotekarza. Jest jeszcze sprawa ubezpieczenia. Jeżeli coś Ci się stanie (pewnie nic, ale spadnie paczka, potkniesz się, odpukać), to nie otrzymasz odszkodowania, bo nie byłaś zatrudniona i nie mogłaś pracować.
Ja miałam pracować w czasie ferii, ale powiedziałam, że w czasie obowiązkowego urlopu, zgodnie z przepisami nie mogę świadczyć pracy.
Nawet polecenie na piśmie dyrektora nic nie da, bo jeszcze nie jesteś zatrudniona. Najlepiej postępować zgodnie z przepisami, bo teraz liczą się tylko przepisy.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Praca na zastępstwo między jednym rokiem szkolnym, a drugim

środa 12 sie 2020, 10:36

Beata8 ma rację.
Twoja umowa o pracę wygasła 27 lipca. Po tym terminie nie możesz świadczyć pracy, nie jesteś pracownikiem szkoły.
Nie daj się wykorzystać. Trzymam kciuki!

mewatergirl
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 10 sie 2020, 12:50

Re: Praca na zastępstwo między jednym rokiem szkolnym, a drugim

środa 12 sie 2020, 11:24

Dziękuję za odpowiedź. Tak też zrobię, bez wcześniejszej umowy nie podejmę pracy. Pozdrawiam :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 79 gości