Planszowe
Posty: 4
Rejestracja: sobota 15 sty 2022, 21:04
Kontakt: Strona WWW Facebook Twitter

Gry planszowe w bibliotece

sobota 15 sty 2022, 21:14

Czy pozwalacie (zwłaszcza w edukacji wczesnoszkolnej) grać w planszówki w bibliotece?
Nauczyciel zerówki. Redaktor w dwumiesięczniku "Czas Dzieciństwa".

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Gry planszowe w bibliotece

poniedziałek 17 sty 2022, 10:38

Planszowe pisze:
sobota 15 sty 2022, 21:14
Czy pozwalacie (zwłaszcza w edukacji wczesnoszkolnej) grać w planszówki w bibliotece?
W mojej szkole nie ma takiego zwyczaju. Biblioteka to stricte biblioteka. Stawiamy na czytelnictwo :P
Planszówki (w dużej ilości) wykorzystywane są w świetlicy szkolnej.

Natalek
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 01 kwie 2021, 09:47

Re: Gry planszowe w bibliotece

wtorek 25 sty 2022, 14:39

A ja pozwalam :) prowadzę też kółko gier planszowych w bibliotece. Z uwagi na pandemię uczniowie przerwy spędzają w klasach i do biblioteki przychodzą tylko szybko coś wypożyczyć, ale jak wszystko wróci do normy, to mam nadzieję, że szybkie rozgrywki na stałe zagoszczą na przerwach w bibliotece.

Gosio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 17 gru 2019, 14:45

Re: Gry planszowe w bibliotece

środa 14 wrz 2022, 13:18

A dlaczego nie? W mojej bibliotece mam wiele kącików pozornie niezwiązanych z książkami ( kącik z grami planszowymi, kącik plastyczny, gdzie uczniowie mogą wyciszyć się przy kolorowaniu mandali, strefę relaksu). Zależy mi na tym, aby dzieciom biblioteka kojarzyła się z przyjaznym miejscem, gdzie mogą spędzić miło czas, a przy okazji zawędrować zawędrować między regały i wypożyczyć książkę.

agattt
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2022, 10:37
Kontakt: Strona WWW

Re: Gry planszowe w bibliotece

czwartek 22 wrz 2022, 10:41

Jeśli jest do tego przestrzeń, a osoby korzystające z zasobów biblioteki zachowują się w sposób właściwy dla tego miejsca, to czemu by na to nie pozwolić? Wszystko w imię nauki, a tę można zdobywać także poprzez gry planszowe.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 52 gości