Krystyna61
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 25 mar 2007, 22:38

Książki, których nie ma

piątek 12 kwie 2024, 13:17

Temat może dziwny, ale mam problem. Otóż robiąc komputeryzację biblioteki kilka lat temu, nie udało się nam wpisać wszystkich książek. Spisywaliśmy je nie tylko z papierowej księgi inwentarzowej, ale braliśmy każdą do ręki. Niektórzy nauczyciele odeszli ze szkoły i nie zwrócili książek. Sprawę po prostu zbagatelizowali, prośby nie działały. Teraz w w programie są luki, nie ma zwyczajnie niektórych numerów inwentarzowych. Księgowość przyjęła stan zbiorów. No to może dać sobie z tym spokój? Jak sądzcie?i
Krystyna

bibliotheca
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2021, 12:33

Re: Książki, których nie ma

piątek 12 kwie 2024, 13:56

Jeżeli w protokole przyjęcia stanu zbiorów w księgowości oprócz wartości zbiorów w zł jest także określenie od nr inw. .... do nr inw. ... i ubytki ilościowo i wartościowo, to niestety wypadałoby to wyprostować.
Myślę, że należałoby teraz sporządzić protokół ubytku książek niezwróconych i za zgodą dyrekcji zdjąć je ze stanu. A wcześniej niestety wpisać te książki do inwentarza komputerowego.
Jednocześnie na nowo uzgodnić stan finansowy z księgowością ( zmieni się wartość zbiorów) z odpowiednią adnotacją przyczyny korekty.
Jeżeli natomiast wcześniej w protokole o stanie zbiorów nie był wymieniony zakres numerów inwentarzowych i w ogóle nie były tam ujęte żadne ubytki, to moim zdaniem może zostać tak jak jest.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 28 gości