Sylwia
Posty: 17
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 11:08

Cieszę się:)

środa 13 cze 2007, 15:03

Witam serdecznie
Właśnie zakończyłam u siebie w szkole kampanię "Cała Polska Czyta Dzieciom", byliśmy w przedszkolu, gdzie "moi"gimnazjaliści czytali przedszkolakom bajki - dzieciaczki były grzeczne, słuchały z dużym zainteresowaniem, a gimnazjaliści pokazali się z jak najlepszej strony - potrafili zachować się a także bawić się z młodszymi dziećmi a byli to min. uczniowie klas III no i pięknie czytali. :D
no i się cieszę, że sztuka czytania na pewno nie zaginie :D

Kasik
Posty: 38
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 13:04

środa 13 cze 2007, 18:38

Gratuluję akcji!! Ja planuję zrobić coś podobnego od września w podstawówce: klasy starsze czytają maluchom.... ale nie wiem, czy byłoby zainteresowanie. Muszę to sobie jakoś opracować:)

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

środa 13 cze 2007, 18:45

No i jeszcze trzeba znaleźć takich uczniów, ktorzy potrfią dobrze czytac :wink:
Sylwia - super! Takie wydarzenie to jest ogromna satysfakcja i az chce się pracować!
Ale ja i tak sie ciesze, ze wakacje coraz bliżej :lol:

Karola
Posty: 93
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 22:11

środa 13 cze 2007, 21:45

Ja pracuję w technikum i już od 4 lat czytamy przedszkolakom. Każdego roku znajduję grupę chętnych i chodzimy do najbliższego przedszkola. Przedszkolaki przychodza tez do naszej biblioteki i czytamy przez cały rok szkolny a nie tylko w tygodniu czytania dzieciom. Organizujemy tez teatrzyki i różne inne wspólne zabawy. A przy tym wszyscy sie dobrze bawimy.

Maryjka

Czytamy

czwartek 14 cze 2007, 15:23

Witam serdecznie!
Moje gimnazjalistki, cztery dziewczęta, drugi rok czytają bajki i baśnie dzieciom w dwóch zaprzyjaźnionych przedszkolach naszego miasta. Obie strony są zadowolone. Dzieci swoją aprobatę tych spotkań wyraziły poprzez rysunek. Taka ewaluacja zajęć, która potwierdziła potrzebę i zadowolenie z tak prowadzonych spotkań w ramach "Cała Polska Czyta Dzieciom". Jest to ku chwale naszej młodzieży. Teraz przygotowuję podziękowania /dyplomy/ za Ich wkład w rozwijaniu zainteresowań książką oraz ispirację czytelniczą oraz za konsekwentne i odpowiedzielne rezlizowanie zadań. Bardzo się cieszę, że do takich działań nie trzeba mocno namawiać. Moja uczennica planuje swoją dalszą edukację w obszarze działań psychologiczno-pedagogicznych i już stwierdziła, że te doświadczenia, oprócz dużej radości i satysfakcji wzbogaciły ją w ogromie dużo doświadczeń. Oby tak dalej!
Korzystając z okazji życzę zdrowych, sympatycznych wakacji i udanego wypoczynku.
Pozdrawiam.

BeataZ
Posty: 25
Rejestracja: piątek 03 lis 2006, 00:17

piątek 15 cze 2007, 12:45

A ja zapraszam do siebie gimnazjalistów czy uczniów szkoły podstawowej do siebie czyli szkoły specjalnej. Jeżeli jest to młodzież z kółek teatralnych(tak jak w tym roku) reakcja na przedstawianą treść jest niesamowita. Ważny jest kontakt młodzieży z upośledzonymi i odwrotnie, dlatego bardzo zachęcam was drogie koleżanki do nawiązania kontaktu z placówkami dla dz. i młodz. upośledzonej. Satysfakcja gwarantowana i ciarki po plecach również.

Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

piątek 15 cze 2007, 21:48

I ja się cieszę z moich obchodów VI OTCD. Robiłam to po raz szósty, imprezowałam sześć dni, codziennie spotkania na auli - było przedstawienie o książce, piosenki "książkowe", czytali aktorzy, rodzice, licealiści, nauczyciele, były konkursy, zagadki, wystawki.. uff... to były ciężkie dni. Ale było mruczalnie - jak to w Roku Misia!

jadwiga_w
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 15:34

poniedziałek 23 lip 2007, 14:10

Ja też w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych zorganizowałam akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Oddział "0" został zaproszony do biblioteki, a tam starsi koledzy (z klasy VI) czytali bajki i opowiadania. Prócz tego dzieci otrzymały słodycze, bo przecież biblioteka obchodziła swoje imieniny :lol: Dzieciaki były bardzo zadowolone, do usłyszanych opowiadań namalowały ilustracje, które następnie zdobiły ściany biblioteki. Ich ekspozycja była kolejnym pretekstem do odwiedzin biblioteki przez maluszków... i tak rozpoczęła się ich przygoda ze szkolną skarbnicą książek :P :P :P

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 114 gości