Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

biblioteki w Jarocinie

wtorek 12 mar 2013, 12:49

Tak mnie coś zaciekawiło - jak wyglądają biblioteki w Jarocinie???.Wpadł mi w ręce stary artykuł, jeszcze przed "reformą jarocińską", gdzie opisywano same plusy łączenia szkolnych z publicznymi - np. dostęp do księgozbiorów, komputerów do późnych godzin popołudniowych. Zajrzałam na stronę Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie (teraz to zespół z gimnazjum), wymienionej jako pierwszej do reformy. Szukam śladów biblioteki, jakiejś informacji, jak uczniowie tego zespołu mają teraz pełny, idealny dostęp do nowoczesnego centrum biblioteczno-informacyjnego.
I znalazłam takie informacje:
w zakładce ORGANIZACJE SZKOLNE jest wymieniona BIBLIOTEKA SZKOLNA. W tej z kolei zakładce następujące informacje:
W tym roku szkolnym biblioteka mieści się w pomieszczeniu naprzeciw sali numer 11. W roku szkolnym 2012/2013 biblioteka szkolna zaprasza: PONIEDZIAŁEK 8:00 – 11:30 ŚRODA 8:00 – 12:00 CZWARTEK 9:00 – 11:30 Jest też informacja o 6 imprezach typu konkurs plastyczny, quiz, mistrz głośnego czytania. W zakładce: nauczyciele znalazłam informację, że nauczyciel j.Polskiego ma też w obowiązkach "godzina biblioteczna w szkole podstawowej, opiekun księgozbioru w sali nr 6"
Nie ma żadnej informacji o dostępie do biblioteki publicznej (czy jest w pobliżu?).
Pamiętam, że na forum ktoś kiedyś prosił bibliotekarzy z Jarocina, żeby się odezwali, jak teraz funkcjonują, jak wyglądają biblioteki.Ale czy ktoś się wtedy odezwał??? Może ich już nie ma. Biorę się do roboty i sprawdzam dalsze szkoły w Jarocinie.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: biblioteki w Jarocinie

wtorek 12 mar 2013, 15:25

Przy Zespole Szkół nr 3 funkcjonuje filia biblioteki publicznej dla dzieci. Być może, że na skutek poleceń władz szkolna wróciła w okrojonej formie do szkoły.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości