Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:08

Zuzza masz rację. Od lat szlag mnie trafia, że nie można w samorzadach zatrudnić jednej lub kilku w miarę potrzeb osób do obsługi sprzętu. Kazda szkoła orze jak może (a jak nie może to ma rozwalajacy się i nieczynny sprzęt), zatrudnia za jakieś grosze kogoś, kto za te grosze robi łaskę, ze się tym sprzętem zajmuje. Nie ma pieniędzy na programy, że o tonerach, nalepkach (właśnie mi się skończyły) i o zgrozo tabletach nie wspomnę. Co do tego skoku publicznych też mam mieszane uczucia. W Warszawie uruchomiono kilka sztandarowych placówek a reszta działa tak jak my, tylko kasy mają trochę (też bez cudów) więcej i trochę więcej etatów. Współpracuję bo mam niedaleko bardzo fajną publiczną, ktora też tej współpracy chce. Dziś uczyłam chłopaka jak korzystać z ich katalogu w internecie i gorąco namawiałam do zapisu. Nie wiem czego i jakiej współpracy oczekuje Boni i czy to nie będzie wytrych do kolejnego pomysłu likwidacyjnego.

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:11

Oj, pia, musi wyjść z twarzą. Liczyłas na to, że powie - OK mieliscie rację, poddaję się?
Przeciez skoro wymyslił, ze biblioteki muszą się zmienic, to będzie w tym kierunku parł. SZCZĘŚCIE, że do konsultacji powołuje "naszych", a nie (tu każdy wpisuje nazwisko swojego ulubionego samorzadowca :lol: )

No i cóż... Panie Juliuszu, w czym możemy pomóc? ;)

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:15

A mnie zastanawia to zdanie
Wszyscy zgodzili się co do tego, że w każdej szkole musi być biblioteka, a to, według jakiego modelu będzie ona funkcjonowała, będzie przedmiotem dalszej dyskusji. To było dopiero pierwsze spotkanie" - zauważył Makowski.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lnych.html

Asiek
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 14:25

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:16

Dziękuję Redaktorom za zaangażowanie i koordynację wszystkich działań!
Akcja powinna trwać nadal, tak uważam. Wydaje mi się, że samorządy mogą dopiero teraz zacząć się "mścić" na naszym środowisku. Parametryzacja, obcinanie etatów, to przeżywamy już dzisiaj. Ale póki co, jest nieźle. Chyba.

Marta Osińska
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 22 gru 2009, 17:09

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:17

Maja pisze:minister musi wyjść z twarzą, nie może powiedzieć: sorki, mój błąd! Musi tak to sprzedać, żeby było, że wygrał i stworzył nową jakość. I oby tylko tak się to skończyło!
Oby, oby!
A my wszyscy (czy ktoś uwierzyłby, że po 22: na naszym tak niszowym forum siedzi 20 użytkowników????) mamy argument dla NASZYCH marudzących - "to nic nie da" - A WŁAŚNIE ŻE DAŁO!
TYLKO - RĘKA NA PULSIE, NIE WOLNO PANIE DOKTORZE POZWOLIĆ NA POWIKŁANIA PO TEJ OPERACJI :D

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:23

A ja chcę teraz zobaczyć minę pana Pulowerka :lol:

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:24

Wiadomość bardzo budująca, ale w żadnym wypadku nie pozwala na przerwanie akcji, moim skromnym zdaniem.
Pan Boni został zmuszony do chwili refleksji, bardzo silnie zmuszony miesięczną akcją 50 tysięcy ludzi i organizatorów. Boni nadal się wypowiada pokrętnie.

"Zapowiedział, że powołuje zespół, który w ciągu dwóch miesięcy ma opracować nowe zasady współpracy bibliotek. "

1. Dlaczego Boni w ogóle powołuje jakikolwiek zespół do spraw współpracy??? To nadal dla mnie brzmi fałszywie, obłudnie, źle
2. Odkąd to BOni musi regulować zasady współpracy bibliotek? i CO ZA TYM STOI????

Ja, jak wielu z nas, współpracuję z publiczną od 24 lat, tyle, ile pracuję w szkole, Boniego do tego nie potrzebowałam.
/wycieczki klas 6, Zajęcia w publicznej w czytelniach itp/

Jeżeli rząd pozwala Boniemu na takie harce, to nadal dobrze nie jest.
Nie mamy standardów zatrudnienia w szkołach, co pozwala OP na likwidację naszych etatów.
To największe zagrożenie po łaczeniach bibliotek= likwidacjach
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 mar 2013, 23:28 przez Aqa, łącznie zmieniany 1 raz.


Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:32

A ja się cieszę.
Wielkie podziękowanie dla Redakcji.

pia
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 16:23

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:38

Aqa pisze:Wiadomość bardzo budująca, ale w żadnym wypadku nie pozwala na przerwanie akcji, moim skromnym zdaniem.
a poza tym jak nie będzie akcji to się normalnie zanudzimy wieczorami :wink:

Gośka
Posty: 51
Rejestracja: sobota 23 lut 2008, 22:16

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:41

Najważniejsze są standardy zatrudnienia w bibliotekach szkolnych. Kiedyś tak było, było dokładnie określone od jakiej ilości uczniów jest etat, pół etatu. A teraz?

Marta Osińska
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 22 gru 2009, 17:09

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:48

No właśnie - chciał minister, by do nocy były otwarte biblioteki, jesteśmy chętne - niech rozwija zatrudnienie - :mrgreen:
I uwaga na ministrów :!:
http://demotywatory.pl/4075069/Trzeba-umiec-znalezc

pia
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 16:23

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:50

maria_b pisze:A mnie zastanawia to zdanie
Wszyscy zgodzili się co do tego, że w każdej szkole musi być biblioteka, a to, według jakiego modelu będzie ona funkcjonowała, będzie przedmiotem dalszej dyskusji. To było dopiero pierwsze spotkanie" - zauważył Makowski.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lnych.html

"według jakiego modelu będzie ona funkcjonowała".............czuję ze tu jest "trup w szafie" schowany

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:51

Aqa pisze:[
1. Dlaczego Boni w ogóle powołuje jakikolwiek zespół do spraw współpracy??? To nadal dla mnie brzmi fałszywie, obłudnie, źle
2. Odkąd to BOni musi regulować zasady współpracy bibliotek? i CO ZA TYM STOI????


Np. dlatego, że to on dysponuje środkami z programu Cyfrowa Polska :)))

Chmurka
Posty: 106
Rejestracja: sobota 22 sty 2011, 20:48

Re: jest ciekawa propozycja MAiC

poniedziałek 18 mar 2013, 23:54

Kocham pana panie Juliuszu! :D Co my byśmy bez pana zrobili. Dziękuję panu i wszystkim koleżankom, które ofiarnie i spontanicznie pomagały przy obsłudze protestu. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości