dorka75
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 12:16

egzamin na mianowanego

poniedziałek 08 lip 2013, 22:16

Witam! Może ci, którzy mają to już za sobą podpowiedzą, jakie pytania mogą zadać biednemu bibliotekarzowi na takim egzaminie? Zastanawiam się zwłaszcza nad pytaniami ekspertów... :shock:

dana184
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 22:57

Re: egzamin na mianowanego

wtorek 09 lip 2013, 23:09

Witam. Z tego co pamiętam to mnie przemaglowano trochę z przepisów: kompetencje RP, kto tworzy statut szkoły itp. A jeśli chodzi o bibliotekę to były pytania jak promuję czytelnictwo i czy moja praca sprowadza się tylko do pracy w bibliotece czy może odwiedzam z uczniami jakieś inne instytucje. Ja mam 16 egzamin na dyplomowanego i nic nie wiem:( Niby wiem, ale nie wiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: egzamin na mianowanego

piątek 12 lip 2013, 17:52

Ja właśnie dzisiaj miałam egzamin. Myślałam, że jestem spokojna, ale stres dopadł mnie okropny. Komisja jednak bardzo miła, zdałam celująco. Pytania były bardzo proste:
1. Największy sukces i porażka w mojej pracy.
2. Czy uważam, że współpraca z innymi nauczycielami jest potrzebna.
3. Miałam opowiedzieć o lekcjach bibliotecznych jakie prowadzę.

Wielu pytań nie mieli, bo miałam dość rozbudowaną prezentację w formie papierowej.

A teraz...wakacje :)

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: egzamin na mianowanego

niedziela 14 lip 2013, 15:21

Gratulacje, Xandre!

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

Re: egzamin na mianowanego

wtorek 29 lip 2014, 16:57

Odpowiadam dość późno w stosunku do poprzednich postów.... ale może komuś się to przyda.
Moje pytania na egzaminie na nauczyciela mianowanego:
1. Jakie wady ma program do katalogowania komputerowego księgozbioru, którego Pani używa w swojej pracy?
2. Jakich ministerstw ustawy regulują pracę biblioteki szkolnej?
3. Jakie narzędzia zastosowała Pani do ewaluacji autorskiego programu biblioterapeutycznego?
4. Proszę wymienić i omówić cztery akty prawne, do których najczęściej sięgała Pani w okresie stażu.

Wszystkim życzę powodzenia.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dorota79 i 237 gości