rene
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 14:33

Re: Znowu MOL!

czwartek 10 paź 2013, 19:57

1. Czy to jest pierwsza instalacja czy nakładka?
2. Problem w instalacji MOL-a czy SQL-a czy z podłączeniem MOL-a do bazy SQL-a ?[/quote]
ad 1)można powiedzieć, że pierwsza bo poprzednia była z 1996 r.
ad 2)MOL zainstalowany, SQL też, ale nie ma połączenia, czy z bazą to chyba jeszcze do tego nie doszłam. Dopiero pobrałam SQLa i tam klika się na połączenie z serwerem, które odrzuca!...nie wiem czy to jest logiczne ..

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: Znowu MOL!

czwartek 10 paź 2013, 20:42

Augustowianka pisze:Przy składaniu zamówienia na nowe kody kreskowe na stronie MOL-a masz do wyboru opcje: numeracja kodów "od początku" albo "w ciągłości" albo "od wybranego numeru". Zaznaczasz opcję: "w ciągłości", wtedy numery kodów się nie powtórzą.
Dzięki za odpowiedź; mam jeszcze pytanie odnośnie do kodów kreskowych na książkach. Spotkałem się z praktyką, że niektórzy dodatkowo naklejają na nie przeźroczystą taśmę. Czy to konieczne?

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: Znowu MOL!

czwartek 10 paź 2013, 21:24

Konieczne nie jest. Większość z nas chyba tego nie robi. W każdym razie ja - nie. Jeśli kod naklejasz na zewnątrz książki - zwykle jest pod folią, która go chroni. Ja naklejam w środku, obok pieczątki i numeru inwentarzowego. Przez 13 lat użytkowania musiałam dosłownie z 10-15 kodów wymienić. Uczniowie mają świadomość, że od razu wyłapiesz, kto zniszczył, więc ich nie kusi.
A poza tym taśma potrafi brudzić klejem, więc chyba więcej szkody, niż pożytku z takiego "zabezpieczenia".

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: Znowu MOL!

czwartek 10 paź 2013, 22:02

Dzięki.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Znowu MOL!

piątek 11 paź 2013, 08:20

rene pisze:Ratunku!męczę się z podłączeniem MOLa wersja 13.00 do systemu Windows XP już cały miesiąc!!!a dokładniej mówiąc to zainstalowałam MOLa ale nie mogę się połączyć z serwerem SQL 2005, który pobrałam ze strony windowsa (zgodnie z zaleceniem pań w Vulcanie) i przez to nie mogę przejść kreatora!stoję w miejscu a Vulcan też załamuje ręce...czy ktoś może mi pomóc?
A próbowałaś tymczasowo odinstalować program antywirusowy? Może to on blokuje...

rene
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 14:33

Re: Znowu MOL!

piątek 11 paź 2013, 12:27

tak, wszystko wyłączyłam, łącznie z zaporą :) i nic :(

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

piątek 11 paź 2013, 18:53

rene pisze:1. Czy to jest pierwsza instalacja czy nakładka?
2. Problem w instalacji MOL-a czy SQL-a czy z podłączeniem MOL-a do bazy SQL-a ?
ad 1)można powiedzieć, że pierwsza bo poprzednia była z 1996 r.
ad 2)MOL zainstalowany, SQL też, ale nie ma połączenia, czy z bazą to chyba jeszcze do tego nie doszłam. Dopiero pobrałam SQLa i tam klika się na połączenie z serwerem, które odrzuca!...nie wiem czy to jest logiczne ..[/quote]
Może spróbuj odinstalować wszystko i zacznij raz jeszcze od SQL-a a potem dopiero zainstaluj MOL-a.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 14 paź 2013, 09:26

laik pisze:
Augustowianka pisze:Przy składaniu zamówienia na nowe kody kreskowe na stronie MOL-a masz do wyboru opcje: numeracja kodów "od początku" albo "w ciągłości" albo "od wybranego numeru". Zaznaczasz opcję: "w ciągłości", wtedy numery kodów się nie powtórzą.
Dzięki za odpowiedź; mam jeszcze pytanie odnośnie do kodów kreskowych na książkach. Spotkałem się z praktyką, że niektórzy dodatkowo naklejają na nie przeźroczystą taśmę. Czy to konieczne?
Powiedzcie mi po kolei, gdzie mam wejść na te kody kreskowe?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 14 paź 2013, 09:41

Dorota79 pisze:
laik pisze:
Augustowianka pisze:Przy składaniu zamówienia na nowe kody kreskowe na stronie MOL-a masz do wyboru opcje: numeracja kodów "od początku" albo "w ciągłości" albo "od wybranego numeru". Zaznaczasz opcję: "w ciągłości", wtedy numery kodów się nie powtórzą.
Dzięki za odpowiedź; mam jeszcze pytanie odnośnie do kodów kreskowych na książkach. Spotkałem się z praktyką, że niektórzy dodatkowo naklejają na nie przeźroczystą taśmę. Czy to konieczne?
Powiedzcie mi po kolei, gdzie mam wejść na te kody kreskowe?
www.mol.pl i logujesz się na swoje konto, potem wybierasz zakładkę (góra) kody i czytniki, jeżeli jesteś zalogowana częśc pół wypełnia sie automatycznie, jeżeli nie wszystko wypełniasz sama. Poniżej bezpośredni link:
http://www.mol.pl/index.php?mol=kody

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 14 paź 2013, 10:40

Nigdy się nie logowałam na tej stronie, to znaczy, że mam założyć konto? A może kiedy instalowano Mola, zostałam jakoś automatycznie wprowadzona do systemu?

Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 14 paź 2013, 14:58

Nie, nie zostałaś automatycznie wprowadzona do systemu. Musisz wypełnić formularz kontaktowy (http://www.mol.pl/index.php?mol=kody#), tak jak przy robieniu zakupów w dowolnym sklepie internetowym, potem zamówić kody i kliknąć na "wyślij zamówienie".

rene
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 14:33

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 14 paź 2013, 16:44

Może spróbuj odinstalować wszystko i zacznij raz jeszcze od SQL-a a potem dopiero zainstaluj MOL-a.[/quote]

Już to próbowałam kilka razy i też nic. Vulcan też milczy

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

wtorek 15 paź 2013, 00:16

rene pisze:Może spróbuj odinstalować wszystko i zacznij raz jeszcze od SQL-a a potem dopiero zainstaluj MOL-a.
Już to próbowałam kilka razy i też nic. Vulcan też milczy[/quote]
Może po odinstalowaniu zostało coś w rejestrach? a moze cos zostało w źródłach ODBC - sprawdź i wszystko wyrzuć przed instalka ponowną tzn wszystko dot. MOL-a i SQL-a.
Jeżeli to nie poskutkuje to poproś Vulcana o przysłanie kompletnej płyty z SQL-em i MOLem i zrób instalację na nowo lub pisz do www.mol.pl Tam programiści od MOl-a z pewnościa pomogą.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

wtorek 15 paź 2013, 09:34

Mam problem z wyszukiwarką w Molu. Kiedyś mi działała; po naprawie komputera nie mogę za pomocą jej znaleźć ani autora, ani książki. Może coś trzeba zaznaczyć w programie? Może ktoś z was miał podobną sytuację? Nie ukrywam, że taki stan rzeczy utrudnia mi pracę.

rene
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 paź 2013, 14:33

Re: Znowu MOL!

wtorek 15 paź 2013, 12:33

Może po odinstalowaniu zostało coś w rejestrach? a moze cos zostało w źródłach ODBC - sprawdź i wszystko wyrzuć przed instalka ponowną tzn wszystko dot. MOL-a i SQL-a.
Jeżeli to nie poskutkuje to poproś Vulcana o przysłanie kompletnej płyty z SQL-em i MOLem i zrób instalację na nowo lub pisz do http://www.mol.pl Tam programiści od MOl-a z pewnościa pomogą.[/quote]

Dzięki, będę próbować

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 175 gości