Aśka
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 13:25

Re: Znowu MOL!

czwartek 28 sty 2016, 14:03

Czy mogę tu zadać bardzo prymitywne pytanie? Jak poprosić Mola o podanie liczby wszystkich czytelników?
Na zwykłej liście czytelników nie ma rubryczki Lp. :shock: Zdziwiłam się bardzo (jestem zupełnie nowa, Mola dopiero się uczę).

Wchodzę w Udostępnianie-Statystyka, wybieram Ilości-Uczniowie (albo Ilości-Wszyscy) i pokazuje mi tylko liczbę w klasach gimnazjum (+ nauczyciele w tej drugiej opcji). Ale mam jeszcze podstawówkę - w ustawieniach jest zaznaczony zespół szkół i mam ich wszystkich na liście. Przeglądam podręcznik w te i we wte i nic - są porady na cuda-wianki statystyki, ale liczba czytelników?

Czy ktoś mnie łaskawie oświeci co robię nie tak? :roll:

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

czwartek 28 sty 2016, 19:44

Niestety nie mam dostepu w tej chwili do MOL-a ale z tego co pamiętam powinno być w tabelce, gdzie ilość uczniów w poszczególnych klasach, tam tez sa czytelnicy z podziałem na klasy

Aśka
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 13:25

Re: Znowu MOL!

sobota 30 sty 2016, 22:54

Dzięki, sprawdzę po weekendzie.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

czwartek 17 mar 2016, 11:58

Mam dwa pytania. Pierwsze - w jaki sposób usunąć z zestawiania opis. Klikam usuń i nie usuwa - dlaczego? Drugie pytanie - czy opis artykułu z czasopisma można zmodyfikować? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 21 mar 2016, 10:46

:?:

Betka2
Posty: 56
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 13:58

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 21 mar 2016, 12:33

U mnie usuwa opis z zestawienia bez problemu - zaznaczam wybraną pozycję, klikam w "usuń opis" i opis z zestawienia znika. Czasopism nie prowadzę, więc nie podpowiem :)

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 21 mar 2016, 13:27

Opracowanie - opisy - wchodzisz w opis artykułu (albo wg autora, albo tytułu) i tam modyfikujesz bez problemu [Nie umiem tego inaczej opowiedzieć :)]

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Znowu MOL!

poniedziałek 21 mar 2016, 13:56

Dziękuję, już wiem, ale usunąć opisu z zestawienia nie mogę :?

Betka2
Posty: 56
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 13:58

Re: Znowu MOL!

wtorek 22 mar 2016, 09:22

To może jest jakiś błąd programu? Zadzwoń do Vulcana.

ekolo
Posty: 5
Rejestracja: środa 30 mar 2016, 12:39
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

środa 30 mar 2016, 12:52

Daj znać jak Ci poszło. Jeżeli jest błąd systemu to warto zadzwonić to producenta.

marika
Posty: 19
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:47

Re: Znowu MOL!

wtorek 20 wrz 2016, 14:08

marika pisze:Dziękuję Małgosiu, teraz rozmawiałam z vulcanem i okazuje się, że taka możliwość jest tylko w wersji hostowanej Mol net+, której mi nie ściągnięto, tylko zamiast tego pobrano najnowszą aktualizację Mola optivum, dlatego nic nie mogłam zrobić.

No niestety, mam mola net + i dalej nie potrafię zmienić zbiorowo cen. Nie da się zaznaczyć numerów, dzwoniłam do vulcana, pani nie potrafiła mi wytłumaczyć, bo moja szata graficzna wyglądała nieco inaczej niż jej. Chce mi sie wyć, bo na piechotę , zmieniając po jednej książce zajmie mi to chyba pół roku. Proszę, czy ktoś może napisać krótką instrukcję jak to zrobić? :cry: Przed chwilką pogrzebałam w internecie i okazało się, że osoba, która zajmowała się migracja danych, itd. nie zarejestrowała mola net +. Zaraz to zrobię i mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni.

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Znowu MOL!

wtorek 20 wrz 2016, 14:46

marika pisze:No niestety, mam mola net + i dalej nie potrafię zmienić zbiorowo cen. Nie da się zaznaczyć numerów, dzwoniłam do vulcana, pani nie potrafiła mi wytłumaczyć, bo moja szata graficzna wyglądała nieco inaczej niż jej. Chce mi sie wyć, bo na piechotę , zmieniając po jednej książce zajmie mi to chyba pół roku. Proszę, czy ktoś może napisać krótką instrukcję jak to zrobić? :cry: Przed chwilką pogrzebałam w internecie i okazało się, że osoba, która zajmowała się migracja danych, itd. nie zarejestrowała mola net +. Zaraz to zrobię i mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśni.
Ogólnie to wystarczy wyszukać to co masz do zmiany, zaznaczyć wiersze, które chcesz zmienić i wybrać odpowiednią "Akcję masową" (jak na zrzutach).

A wyszukać możesz albo konkrety opis (przez Opracowanie) i tam zmieniasz jego zasoby (egzemplarze), albo wchodzisz w księgę inwentarzową i tam filtrujesz sobie listę po jednej z kolumn (np. po numerze faktury).
Załączniki
gromadzenie_zasoby.png
Modyfikacja wielu w księdze inwentarzowej.
gromadzenie_zasoby.png (126.91 KiB) Przejrzano 6527 razy
edytuj_opis_zasoby.png
Modyfikacja przy edycji opisu.
edytuj_opis_zasoby.png (105.77 KiB) Przejrzano 6527 razy

marika
Posty: 19
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:47

Re: Znowu MOL!

czwartek 22 wrz 2016, 14:22

Nux, serdecznie dziękuję za pomoc :) Na razie mam ciągle mola optivum, więc nic nie mogę zrobić. Rozmawiałam z vulcanem, czekam na mail od nich z danymi do systemu, którego nie wysłali, a powinni, wtedy będę mogła uruchomić mola net +. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ciepło.

beaa
Posty: 164
Rejestracja: wtorek 16 maja 2006, 13:28

Re: Znowu MOL!

piątek 23 wrz 2016, 09:23

Aby zbiorowo zmienić np cenę w księdze inwentarzowej zaznacza się egzemplarze naciskając jednocześnie Shift i strzałkę w górę (lub w dół). Podświetlą się opisy. Należy wcisnąć Modyf. Jedynym warunkiem jest to, że muszą to być identyczne opisy.
Aby zdjąć zaznaczenie należy ponownie nacisnąć Shift i strzałkę i przejechać po podświetlonych pozycjach.
beaa

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Znowu MOL!

środa 19 paź 2016, 17:48

Witam mam pytanie, zaczęłam wypożyczać zbiory w Molu optivum, najnowsza wersja nie liczy do statystyki odwiedzin w wypożyczalni uczniów którzy oddają książkę. Mam takich uczniów kilkunastu dziennie. Wcześniej papierowo zapisywałam na kartce takie osoby i wliczałam do statystyki odwiedzin w wypożyczalni. Jak ten problem rozwiązujecie w Molu Optivum, ponieważ w ten sposób umyka wielu tzw. "klientów biblioteki" i statystyki spadają. Proszę o radę :cry: :cry:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 230 gości