Pati
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 23:44

Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

środa 09 paź 2013, 13:38

Witam,
Zbliża się wielkimi krokami nasze (?) święto - 14 października. Mam pytanie czy ktoś z nauczycieli - bibliotekarzy otrzymał nagrodę z okazji komputeryzacji biblioteki? Może to jednak nie są osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze ? Polonistka na moje rozważania odnośnie nagrody stwierdziła, że nagrody są przyznawane tylko nauczycielom przy tablicy. To może ktoś rozjaśni mi w głowie. :cry:
Pozdrawiam Pati

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

środa 09 paź 2013, 20:50

To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Pani polonistka chciała zawężyc krąg osób upoważnionych do podziału nagród, bo pewnie wówczas miałaby większe szanse. To jest własnie nauczycielska solidarność. We własnym gronie i na własnym podwórku dokonują się podziały na lepszych (tablicowych) i gorszych nauczycieli.

Trzeba było zapytać - wobec tego na jakiej podstawie nagrody otrzymują też pracownicy gospodarczy i administracji.

Nie wiem jak u was, ale w mojej szkole przyznawane są paniom sprzataczkow, księgowym itp. , bo 14.X to nie dzień nauczyciela, ale święto pracowników zwiazanych ogólnie z edukacją.

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

środa 09 paź 2013, 22:00

Nagrody mają uwzględnić specyfikę pracy. W kryteriach do spełnienia wymienione są różne: m. in. innowacyjność, współpraca ze środowiskiem lokalnym, budowanie wizerunku szkoły.
Ja tam, przyznaję się bez bicia, nagrodę za komputeryzację kiedyś dostałam. :lol:

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

czwartek 10 paź 2013, 18:14

Najczęściej i jest tak jak napisała Bomila, pracownicy administracji i obsługi również są nagradzani z tej okazji. Nagrody mogą być różne i nagradzający też, stąd nagrody dyrektora, OP, MEN a także odznaczenia.

zanja
Posty: 57
Rejestracja: piątek 05 sty 2007, 12:06

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

piątek 11 paź 2013, 13:00

Ja dostałam trzy razy nagrodę i to za różne rzeczy. Nie rozumiem takiego tłumaczenia, dlaczego tylko tablicowi? Aż dziw bierze, że ktoś dzisiaj może palnąć taką głupotę...

Ra.Barbara
Posty: 26
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 17:38

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

niedziela 13 paź 2013, 13:10

W naszej szkole została wprowadzona (przez dyrekcję) metoda cykliczności tzn. każdy pracownik - niezależnie od osiągnięć - dostaje nagrodę systematycznie co 4 lata (jest nas w szkole 80 osób - co roku 20 osób). Oczywiście jest to różnie oceniane - oczywiście bez prawa oceny tzn. pokątnie. :)

Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

poniedziałek 14 paź 2013, 15:16

U nas, tak jak o dodatkach motywacyjnych, o przyznaniu nagród decyduje dyrektor i nikomu nie tłumaczy za co i dlaczego. A w tym roku samorząd oszczędza i nie ma żadnych nagród - ani burmistrza, ani dyrektora.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

poniedziałek 14 paź 2013, 15:33

U nas dostają Wszyscy pracownicy szkoły. Zawsze uroczyście wręczona jest teczka z życzeniami od dyrekcji z informacją o wysokości przyznanej nagrody.

Marta Osińska
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 22 gru 2009, 17:09

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

poniedziałek 14 paź 2013, 19:15

:shock: :D A ja dostałam dziś - mało nie padłam z wrażenia, bo moja dyrekcja stara się do ostatniej chwili wszystko trzymać w tajemnicy. A od prezydenta miasta dostała nagrodę nasza pani pedagog. Czyli: nietablicowy też człowiek :mrgreen:

Książniczka1
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 24 cze 2012, 21:09

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

wtorek 15 paź 2013, 09:34

Tak jak u Marii - nagrody dyrektora dostają u nas również pracownicy administracji. No i to normalne w naszej szkole, że bibliotekarz uważany jest za nauczyciela - więc także rozważany podczas przyznawania nagród. Dostałam dwa razy nagrodę prezydenta miasta, nagrodę dyrektora - oprócz jednego wyjątku - co roku. I nikt się nie dziwi, że bibliotekarz dostaje. Nagrody przyznawane są przecież za pracę, a nie za funkcję ;-)

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

wtorek 15 paź 2013, 09:53

Ja dostałam wczoraj nagrodę :lol:
Pozdrawiam, Beata

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

wtorek 15 paź 2013, 11:45

Nagroda dyrektora jest nagrodą dyrektora i to on ustala komu ją przyznać. Są szkoły, gdzie odbywa się to w zaciszu gabinetu, a powód przyznania nagrody opatrzony jest klauzulą "tajne przez poufne". I to bardzo boli, zwłaszcza, gdy na własnej skórze odczuwa się niesprawiedliwość.
Pracownicy administracji i obsługi juz od lat nie dostają u nas nagród na Dzien Edukacji - ponoć jakiś przepis (samorządowy?) na to nie pozwala.
A nasze nauczycielskie nagrody sa konsultowane z całą radą, czasem ktos kogoś podpowie, na prośbę dyrektora. Generalnie rzecz biorąc - jest sprawiedliwie i OK.
A skoro już się chwalimy to i ja się pochwalę - dostałam wczoraj nagrodę Prezydenta Miasta :D
I przy okazji życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom docenienia i uznania nie tylko w oczach czytelników (na to zawsze możemy liczyć ;) ) ale też w naszym nauczycielskim grajdołku.
Jedna z koleżanek na wieść o mojej nagrodzie zapytała - "A co ty tam w bibliotece takiego robisz? Salto na regałach?" (Pozdrowienia dla "Tobabsko" :D)

Izabela Gwiazda
Posty: 61
Rejestracja: piątek 13 lip 2007, 21:08

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

wtorek 15 paź 2013, 13:59

:lol: Też dostałam "pieniążki kochane" i dyplom. Ja i współpracowniczka. Radość :wink: przygasza świadomość, że i od tej sumy jest podatek.
Izabela Gwiazda

Zuzza
Posty: 687
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

wtorek 15 paź 2013, 22:09

Augustowianka pisze:U nas, tak jak o dodatkach motywacyjnych, o przyznaniu nagród decyduje dyrektor i nikomu nie tłumaczy za co i dlaczego. A w tym roku samorząd oszczędza i nie ma żadnych nagród - ani burmistrza, ani dyrektora.
czy w ten sposób nie złamano prawa?
Bardzo mnie to zastanawia - przecież jest fundusz na nagrody - i to z subwencji chyba, więc jak może być na coś innego?

Mena
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 19:17

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

czwartek 17 paź 2013, 19:22

Pati z całym szacunkiem dla Ciebie, ale dlaczego w temacie piszesz : nauczyciel-bibliotekarz , a nie nauczyciel bibliotekarz ?
To tak jakby pisać nauczyciel-polonista :cry:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 210 gości