alicja_zet
Posty: 2
Rejestracja: sobota 19 paź 2013, 21:18

e-dziennik

sobota 19 paź 2013, 21:26

W naszej szkole pojawił się dziennik elektroniczny. Nic w tym dziwnego, wiele szkół ma już e-dziennik wprowadzony. Nie znalazłam niestety tematu prowadzenia e-dziennika w codziennej pracy bibliotekarza. Nie ma żadnych problemów? Czy może bibliotekarze nie wypełniają dziennika elektronicznego?
Pozdrawiam z Podlasia,

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: e-dziennik

sobota 19 paź 2013, 22:33

Zwykle e-dziennik jest tylko po to by wpisywać oceny i frekwencję uczniów.

Tara
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2006, 17:54
Kontakt: Strona WWW

Re: e-dziennik

sobota 19 paź 2013, 23:04

Bibliotekarze mają kontakt z e-dziennikiem najczęściej. gdy mają zastępstwa :D W naszej szkole jest od tego roku i ja jestem pod wrażeniem możliwości, jakie się przed nami otwierają. Dla mnie nauczyciela bibliotekarza największym plusem e-dziennika jest możliwość umieszczania ogłoszeń na tablicy elektronicznej oraz wysyłanie bezpośrednich wiadomości do konkretnych nauczycieli, np. wychowawców. Żeby tylko jeszcze chcieli czytać :D
Tara

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: e-dziennik

sobota 19 paź 2013, 23:09

Jeżeli nie są wychowawcami i nie prowadzą lekcji bibliotecznych wpisanych w planie lekcji, lub zastępstw wpisanych w planie zastępstw to nie wypełniają dziennika, bo co niby mieliby wypełniać. Moga sprawdzic wiadomości na komunikatorze, zresztą wcześniej anonsowane są w mailu.

Mena
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 19:17

Re: e-dziennik

niedziela 20 paź 2013, 15:30

Wypełniam tylko wówczas gdy mam zastępstwo za nieobecnego przedmiotowca.

alicja_zet
Posty: 2
Rejestracja: sobota 19 paź 2013, 21:18

Re: e-dziennik

niedziela 20 paź 2013, 21:13

Witam,
czyli dalej dziennik biblioteki? Ale "karciane" mają być wpisywane do elektronicznego. Może jest jakaś opcja, żeby nadążyć za innymi?
Pozdrawiam, Alicja

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: e-dziennik

poniedziałek 21 paź 2013, 00:18

alicja_zet pisze:Witam,
czyli dalej dziennik biblioteki? Ale "karciane" mają być wpisywane do elektronicznego. Może jest jakaś opcja, żeby nadążyć za innymi?
Pozdrawiam, Alicja
Alicjo przecież do papierowego dziennika klasowego nie wpisywałaś swojej pracy, ewentualnie tematy lekcji bibliotecznych lub zastępstwa jak były w planie, z elektronicznym jest tak samo. Karcianych nie wpisujemy do elektronicznego, mamy odrębne dzienniki podobne do dziennika zajęć pozalekcyjnych (papierowe) - tak jest u mnie. Opcja żeby nadążyć za innymi jest w postaci programu bibliotecznego i to jest w naszej pracy znaczną pomocą i ułatwieniem, a nasz dziennik, mamy tylko wpisać to co robimy, robienie z tego elektronicznej wersji byłby przesadą, ale zawsze można zrobić sobie taki dziennik z rubrykami w excelu.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: e-dziennik

wtorek 12 lis 2013, 10:52

Powiedzcie mi, czy w dzienniku w rubryce "liczba odwiedzających w bibliotece" wpisujecie także tych, co oddają książki?

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Re: e-dziennik

wtorek 12 lis 2013, 13:09

Pragnę poinformować, że w mojej szkole od 2 lat jest dziennik elektroniczny vulcana i ja też mam tam swój dziennik. W zakładce dziennik zajęć innych (osobnego dla biblioteki nie ma) dyrekcja utworzyła mi i mojej koleżance dziennik biblioteki szkolnej i tam wpisuję to, co codziennie robię. Ale statystyki dziennej nie ma gdzie wpisać. Statystykę oddajemy wraz ze sprawozdaniem rocznym. I mam tam osobno dziennik do zajęć kn. Papierowego dziennika już nie mamy.....

Ania72
Posty: 1
Rejestracja: piątek 21 lis 2014, 12:47

Re: e-dziennik

piątek 21 lis 2014, 13:04

Witam.
Od dmucham nieco temat.
Mam pytanie. U nas w szkole zmieniają dziennik internetowy. Zależy mi na tym, żeby moi rodzice mieli dostęp do moich ocen. Do poprzedniego dziennika się już przyzwyczaiłam, rodzice też, a tu nagle zmiana. Czy ktoś korzysta z dziennika http://eszkola24.pl. Czy można spokojnie z niego korzystać? Czy jest w nim dostęp do biblioteki? Musimy się zdecydować do końca roku, a ja nie wiem o co w nim chodzi. W szkole już go wprowadzili, ale ja nie wiem czy wykupić dostęp do niego. Rodzicom nie podoba się zmiana i nie bardzo chcą płacić, bo z kasą krucho
Pozdrawiam
Ania

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: e-dziennik

czwartek 19 wrz 2019, 20:10

Dyrekcja założyła mi w dzienniku Vulcana w zakładce inne dzienniki, dziennik biblioteki. Zastanawiam się jak wypełniać taki dziennik? Rubryki są przystosowane do zajęć lekcyjnych a nie do pracy biblioteki. Może ktoś z Was prowadzi taki dziennik? Proszę o informacje.

Libertad
Posty: 29
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: e-dziennik

piątek 20 wrz 2019, 08:58

Też mam od tego roku dziennik w tej formie. Tam można wpisać tylko plan pracy, czas pracy, a działania - w formie tematu zajęć. Dzieci nie wpisywałam żadnych, godziny podaję przy temacie zegarowe swoje. To dziennik dla dyrekcji - codziennie widzi co robię (gdyby chciała zajrzeć). Dla siebie zrobiłam dziennik w arkuszu kalkulacyjnym na wzór drukowanego i tam wpisuję wszystko, łączenie ze statystyką - stąd też kopiuję działania i wklejam do edziennika na koniec dnia pracy, bo w tej linijce niewiele widać :)

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: e-dziennik

piątek 20 wrz 2019, 09:22

W mojej szkole dyrektor pozwolił nauczycielom zdecydować, czy chcą prowadzić dzienniki zajęć innych w formie elektronicznej, czy papierowej. Zdecydowaliśmy, że wolimy wersję papierową. W tym dziennik biblioteki szkolnej i świetlicy. Z tym, że ja stworzyłam swój dziennik autorski, który jest wewnętrznym dokumentem szkolnym, został zatwierdzony przez dyrektora i jest na ten temat odpowiedni zapis w statucie szkoły.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: e-dziennik

piątek 20 wrz 2019, 09:59

Libertad pisze:
piątek 20 wrz 2019, 08:58
Też mam od tego roku dziennik w tej formie. Tam można wpisać tylko plan pracy, czas pracy, a działania - w formie tematu zajęć. Dzieci nie wpisywałam żadnych, godziny podaję przy temacie zegarowe swoje. To dziennik dla dyrekcji - codziennie widzi co robię (gdyby chciała zajrzeć). Dla siebie zrobiłam dziennik w arkuszu kalkulacyjnym na wzór drukowanego i tam wpisuję wszystko, łączenie ze statystyką - stąd też kopiuję działania i wklejam do edziennika na koniec dnia pracy, bo w tej linijce niewiele widać :)
Dzięki za informację :) . Ja postanowiłam działania wpisywać do planu nauczycieli, a różne konkursy gazetki itp. w zakładce tematy. Swój czas pracy wpisałam do planu zajęć. Uczniów też nie wpisuję. Planu pracy nie musiałam wpisywać - mam na papierze. Muszę to jeszcze przemyśleć.... Może będę robiła tak jak Ty.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: e-dziennik

piątek 21 lut 2020, 09:29

Mam pytanie odnośnie do e-dziennika. Zaczęłam robić zastępstwa w tym programie z polecenia dyrekcji. Czy wie ktoś, jak zrobić, żeby na wydruku było napisane, że np. klasa 1a i 1b mają lekcję razem? Zaznaczam złączenie grup w polu Skutek nieobecności, ale na wydruku nie jest napisane, że mają połączone zajęcia :roll:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości