magida
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 14:00

Przejęcie biblioteki

wtorek 08 sie 2006, 14:37

Witam! od 1 września będę pracowac jako bibliotekarka i zaczęłam robić porządki. Mam kilka pytań:
1. Jak długo muszą być trzymane dzienniki z biblioteki?
2. Czy wszystkie księgi inwentarza, ubytków itp. Zapiasne mogą być przechowywane w archiwum bo moja poprzedniczka trzymała je w bibliotece?
3. Jak długo muszą być przechowywane plany pracy biblioteki i sprawozdania ? Dziękuje za pomoc na pewno będę częstym gościem bo muszę wszystko zaczać od nowa. Pozdrawiam Magida

sewka
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 21:32

środa 09 sie 2006, 11:19

Witaj magido. Ja trzymam dzienniki, plany pracy i sprawozdania 5 lat. Natomiast nie radziłabym Ci zanosić ksiąg inwentarzowych do archiwum, bo często trzeba coś w nich sprawdzić, nanieść ubytki, itp - lepiej mieć je pod ręką. Pozdrawiam.
sewka

magida
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 14:00

środa 09 sie 2006, 19:11

Dziękuję za odpowiedź, nie wiem co mam zrobić z księgami z innej szkoły z którą 6 lat temu się połączyliśmy a księgozbiór zastał przejety wraz z księgami.Co mam zrobic z tymi własnie księgami?Pozdrawiam

książka

czwartek 10 sie 2006, 20:20

Wszystko trzymaj u siebie. Nie oddawaj do żadnego archiwum ani nigdzie indziej.

Klara
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 21:51

poniedziałek 30 kwie 2007, 10:33

Witam. Ja również przejmę bibliotekę od września (własnie kończę uzupełniać kwalifikacje). Moja dyrekcja daje mi ostatni tydzień roku szkolnego na przejęcie biblioteki oraz zrobienie skontrum. Czy to nie za krótki czas na te wszystkie czynności??? Prosze Was o konkretne argumenty, z którymi mogę póść do dyrekcji z prośbą danie mi dłuższego czasu.
Pozdrawiam Klara :(
Klara

Kamk

poniedziałek 30 kwie 2007, 11:29

Klara, masz rację, tydzień na skontrum to stanowczo za krótko, chyba że masz wpisane wszytko do komputera. Poproś już teraz o wyznaczenie komisji skontrowej i zacznijcie działać wg planu, np.: czytelnia, wypożyczalnia, gabinety, książki u czytelnika. Potem jeszcze protokoły zdawczo-odbiorcze, uzgadnianie stanu z księgową ... trochę to potrwa.

Klara
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 21:51

poniedziałek 30 kwie 2007, 14:45

Biblioteka jeszcze nie jest skomputeryzowana. Czeka na mnie, mam się wziąć za to od września. W czerwcu mam zrobić skontrum oraz przejąć bibliotekę (w ciągu tygodnia!!!!). to jeden wielki śmiech.
Klara

Klara
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 21:51

poniedziałek 30 kwie 2007, 14:48

Ratunku!!!!
Klara

Klara
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 21:51

poniedziałek 30 kwie 2007, 14:49

Ratunku!!!!
Klara

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 30 kwie 2007, 19:45

Po pierwsze to nie Ty robisz skontrum( chyba, że uczyłaś w tej szkole a teraz masz przejąć bibliotekę i dyr. powoła Cię do komisji).
Dyrekcja zarządza skontrum i wyznacza komisję , która ma przeprowadzic skontrum, oczywiście tydzień to zdecydowanie za mało na skontrum. Natomiast Ty podpisujesz protokół zdawczo-odbiorczy, na podstawie, którego przejmujesz bibliotekę :).

Gość

poniedziałek 30 kwie 2007, 22:52

A ile czasu może mi zająć przekazanie biblioteki oraz zapoznanie się z dokumentacją?

A.O.

poniedziałek 30 kwie 2007, 23:12

Tydzień na skontrum w skomputeryzowanej bibliotece o średniej wielkości księgozbiorze to również zdecydowanie za mało. Dwa tygodnie to brzmi lepiej.

A.O.

poniedziałek 30 kwie 2007, 23:20

Bez komputera trzy tygodnie - miesiąc wystarczy. Pozdrawiam i zyczę powodzenia. Wszystko na pewno dobrze się uda, nie trzeba panikować tylko spokojnie i rzeczowo wziąć się do pracy.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości