Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

Czy ktoś ostatnio "dyplomował się"?

piątek 11 sie 2006, 11:36

Witam wszystkich i bardzo proszę o podzielenie się uwagami bibliotekarzy, którzy niedawno awansowali.

Lucy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 16:27

piątek 11 sie 2006, 12:41

Ja dyplomowałam się 20 lipca i choć się denerwowałam (myślę jak większość osób) było bardzo miło ibez problemów. Pytania miałam: "Jakie problemy napotykam w swojej pracy?" "Jak planuję wykorzystać ICIM?" i "Co uważam za swoje największe osiągnięcie w pracy?" Potem była jeszcze luźna rozmowa poza protokołem, dotycząca książek najczęściej czytanych przez uczniów.

Gość

piątek 11 sie 2006, 12:55

Gratuluję! I widzę, że jesteśmy z tego samego woj. A zgodność teczki z PRZ? Miałaś wszystko co do punktu?

Gość

piątek 11 sie 2006, 12:58

Ten post powyzej jest mój. Tylko zapomniałam się zalogować :D

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

piątek 11 sie 2006, 13:00

O cieniu! A teraz nie wiem dlaczego. Do trzech razy sztuka.

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

piątek 11 sie 2006, 13:02

Lucy, napisz, proszę coś więcej. Właśnie pracuję nad teczką, kończę staż we wrześniu.

jag

awans

piątek 11 sie 2006, 22:57

dyplomowałam się w lipcu. Denerwowałam się trochę przed rozmową, ale po wejściu było ok. Pytania: jakie metody i formy pracy najczęściej wykorzystuję; ICIM - wykorzystywanie; komputeryzacja biblioteki - jak ja to widzę i jaki program ew. wybiorę. Praktycznie pytania "wokół" teczki.
Pozdr

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

piątek 11 sie 2006, 23:05

Przez komisję przeszłam w połowie lipca.Wszystko zależy od składu komisji.Miałam bardzo miło nastawioną komisję, wchodziłam pierwsza tego dnia, byli jeszcze w stanie świeżości i zapału...Teczki nawet nie zdążyli tak naprawdę przejrzeć,bo wezwali mnie po 10min. Pytania: Jak przebiegała komputeryzacja biblioteki, Sukcesy i porażki stażu. Myślę,że żadna komisja nie ma na tyle czasu, by sprawdzać sprawozdanie z planem. To jest plus naszych "egzaminów" - następna umówiona osoba czeka w kolejce! Poprzednio słyszałam,że potrafili radzić nad jedną teczką i 2 godziny.... Tak więc warto się nadenerwować. Niestety - gdy jakaś niemiła komisja, niewyspany przewodniczący czy ekspert - i już może być inaczej. Koleżanka widziała jedną panią wychodzącą z rozmowy z płaczem... Niektórzy wspominają niemile czepialstwo. Np. jeden ekspert zapytał się czemu program biblioterapeutyczny był wdrażany przez 1 rok i nie jest kontynuowany.... Tak jakbyśmy podpisywali dożywocie, wdrażając jakiś program.... Trzeba też zjawiać się wcześniej w kuratorium. Bywało u nas tak, że wchodzili godzinę wcześniej !!! Czego wszystkim życzę! Trzymam kciuki! O jak ja się cieszę,że ten miecz zniknął znad mojej głowy... W końcu będę mogła spokojnie popracować.... :lol:

Gość

sobota 12 sie 2006, 23:21

No to pięknie. Ja zamierzam oddać teczkę w październiku, więc jestem w głębokim nurcie tworzenia. Bardzo dużo zachodu z tym wszystkim, ale to wiecie lepiej ode mnie. No i oczywiście mam cykora :shock: jak to będzie.

Lucy
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 16:27

niedziela 13 sie 2006, 13:37

Nie martw się Małgorzatko! -"Nie taki diabeł straszny..." Pomyśl tak wiele osób już się dyplomowało i tobie też dobrze pójdzie nie bardzo wiem co chciałłabyś wiedzieć więcej. Pytaj to odpiszę. I życzę powodzenia
Pozdrawiam!!! :D

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

niedziela 13 sie 2006, 23:15

Chciałabym np. wiedzieć co włożyłaś do 4a? Jaki program i czy z zachowaniem wszystkich wymogów formalnych, typu zaopiniowanie i zatwierdzenie przez RP? :?

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

poniedziałek 14 sie 2006, 15:38

Do 4a włożyła program wychowawczy biblioteki (bardzo prościutki, podstawowy, bez opiniowania Rady - nie musi być, realizował założenia programu wychowawczego szkoły), program wzbogacania księgozbioru biblioteki szkolnej, program realizowania kampanii Cała Polska.... Pozostałe rzeczy nie miały też jakiejś opinii. Też się obawiałam czy tak może być, wiele źródeł to potwierdzało.

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

poniedziałek 14 sie 2006, 15:57

Dzięki za słowa otuchy. Martwi mnie trochę ten 4a, nie planowałam jego realizacji. Nastawiałam się, że zdam jezyk (4d), ale musiałoby to jeszcze potrwać, a szkoda czasu (i kasy).
Ciekawe, co wymyślą na przyszłość dla dyplomowanych.
Pozdrowionka!

Gość

środa 25 paź 2006, 20:09

Gabba czy mogę cie prosić o wzór takiego programu wzbogacania księgozbioru biblioteki. Napisałam coś takiego "na brudno", ale nie wiem czy to co stworzyłam jest dobrze napisane. Muszę to jeszcze dopracować i za tydzień chcę przedstawić na Radzie.Nigdy nie pisałam żadnego programu. Byłabym ci bardzo wdzięczna za pomoc :) Pozdrawiam

Gość

środa 25 paź 2006, 21:30

Jeśli to ma tzw. program własny na dyplomowanego do 4a to chyba za mało... Samo "wzbogacanie księgozbioru" w randze programu??? Wydaje mi się, że taki program powinien dotyczyć raczej bezpośredniej pracy z uczniem; edukacji czytelniczej i medialnej, edukacji regionalnej, Koła Miłośników Książki, Przyjaciół Biblioteki... etc. Możliwości jest wiele, ale należałoby wymyślić coś ciekawego, poza rutynowymi czynnościami. Przecież każda z nas (stażystka, kontraktowa i mianowana) uzupełnia księgozbiór i każda ma do tego jakiś plan działań - napisanie programu niczego szczególnego tu nie wnosi.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 319 gości