do2006
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 17:29

komputer sam się wyłącza

czwartek 04 paź 2007, 09:28

Od tygodnia uruchamiam rano komputer a on po kilku minutach sam się wyłącza.Jest zasilanie - monitor i głośniki są włączone. Komputer można uruchomić dopiero odłączając kabel sieciowy i włączając go ponownie.Kabel wymieniłam i dalej jest to samo.

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

czwartek 04 paź 2007, 14:22

Może na kompie zagnieździł się jakiś wirus?

Piotr Kowalewski
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2007, 20:27

czwartek 04 paź 2007, 15:52

Witam!

Moim zdaniem to jest problem sprzętowy a nie programowy.
1a. Pierwszy podejrzany to wentylator chłodzący procesor - wentylator kręci się zbyt wolno i procesor się przegrzewa a zabezpieczenia na płycie głównej odcinają zasilanie i blokują przycisk Power do czasu ostygnięcia procesora.
1b. Inna możliwość to duża ilość kurzu na zespole chłodzącym (radiator +wentylator) procesor. Radiator z wentylatorem nie są wstanie odprowadzić ciepła z procesora i efekt jest taki jak w pkt.1a.
2. Drugi podejrzany to zasilacz. Jeśli jest taka możliwość to proponuje podłączyć zasilacz z innego komputera i sprawdzić czy problem się powtarza.
To tyle co mogę pomóc na odległość.

PS. Inny sposób na usunięcie problemu: jeśli komputer jest na gwarancji to skorzystać z przysługujących praw i wezwać serwis - niech oni się martwią.
Pozdrawiam
Piotr

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

czwartek 04 paź 2007, 15:53

Moze wiecej szczegolow na temat samego zjawiska?
W którym momencie sie wylacza: czy po zalogowaniu do windowsa?
Czy jest wczesniej jakis komunikat? (np. o bledzie, i ze za chwile system zostanie uruchomiony ponownie).
Opis jest zbyt lakoniczny i nie pozwala wstepnie zdiagnozowac przyczyny.
Teoretycznie WDP nie powinien pozwolic na zagniezdzenie sie wirusa.
Pozdrawiam
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

do2006
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 17:29

czwartek 04 paź 2007, 22:24

Nie ma, żadnego komunikatu o błędzie. Loguję się normalnie i po chwili komputer się wyłącza. Też myślałam o przegrzaniu komputera albo problemami z wentylatorem, ale komputer wyłącza się zaraz po odpaleniu, a później cały dzień działa ok. Przerwa następuje zawsze kilka minut po odpaleniu komputera( niezależnie od godziny).
Pozdrawiam.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

czwartek 18 paź 2007, 09:14

W dlaszym ciagu nie jestem w stanie zdiagnozowac tego problemu.
Najlepiej bedzie, jak napisal juz wczesniej Pan Piotr, wezwac serwis.
Serwisant na miejscu bedzie mial lepszy obraz calej sytuacji.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 312 gości