ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 11:58

Witajcie, wymyśliłam sobie zajęcia w ferie, których tematem będzie czytanie w bibliotece (przy świecach, żeby był nastrój :wink: ) strasznych historii. Tylko nie bardzo wiem, jakie utwory mogłabym wybrać. Myślałam o opowiadaniach E. A. Poe, ale nie wiem, czy to nie za trudne. Macie może jakieś pomysły? :lol:

Karola
Posty: 93
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 22:11

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 12:13

O ile wiem ferie to nadal nasz urlop! Czy chcesz pokazać, że mamy go za dużo?!

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 13:19

Poe jest trochę przykurzony.ale może na fali zamiłowania do gotyku....Ja przeczytałabym opowiadania S.Kinga .

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 14:49

Karola pisze:O ile wiem ferie to nadal nasz urlop! Czy chcesz pokazać, że mamy go za dużo?!
Przecież nikt nikogo nie zmusza do prowadzenia zajęć. Ja też w ferie robię zajęcia z j. polskiego dla maturzystów, bo jest zapotrzebowanie. Nie wiem jak u Was, ale w naszym mieście trzeba ostro walczyć o uczniów (niż demograficzny i nieszczęsna reforma) i formy zajęć dodatkowych w ferie są formą promocji szkoły. A od tego ilu uczniów będzie się uczyć w szkole zależy nasza pensja i nie ma się co czarować, że jest inaczej.

ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 16:34

U nas tradycją jest robienie zajęć w ferie. Te zajęcia są całkowicie dowolne. Mieszkamy na wsi, gdzie dzieciaki nie mają co robić. Uważam, że jak raz przyjdę na godzinę czy dwie, to korona z głowy mi nie spadnie.
A wracając do tematu: o Kingu nie pomyślałam, pewnie dlatego, że za nim nie przepadam :wink: A u Mastertona jest za dużo seksu, jak na gimnazjum.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 20:08

Ciula, z życzliwością- obyś się nie zużyła. Wiele lat /..dziesiąt nawet/ przychodziłam do szkoły w ferie, na 2 dni np. Po latach powiem szczerze- nie posłużyło mi to. Rozumiem charakter pracy i widzę sens w tym co mówisz, obyś miała więcej niz ja szczęścia, do doceniania.
Ferie są naszym urlopem. Od 2 lat z całą powagą tak je traktuję. U nas ludzie pracujący w ferie zarabiają..., ja takich propozycji nie mam.

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 20:18

Ciula , łamiesz mi serce.A Król Stefan tak kocha biblioteki i bibliotekarki.Chciałam zaproponować takie cudne opowiadanie o bibliotekarce ArdeliI Lortz, która jest potworem z kosmosu.I gnębi czytelników nieoddających książek na czas.Poezja.

ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 20:34

Aqa - pewnie kiedyś się zużyję i też nie będę przychodzić. Póki co, jeszcze mam chęci, tym bardziej, że moja szefowa to widzi i docenia. Nie krytykuję nikogo, że w ferie odpoczywa - od tego przecież są. Sama jednak chcę spróbować czegoś nowego, w tym roku biblioteka cieszy się sporym zainteresowanie (o matko, dawno tak nie było), więc chcę wykorzystać dobrą passę.
Malkontencie - chyba muszę wrócić do Stefana, kopę lat go nie czytałam. A nawet jeśli Ardelii nie wykorzysta, to sama przeczytam, bo brzmi intrygująco :wink:
A jeszcze mi się przypomniało: na któryś konkurs Szuflada było opowiadanie, może nie do końca straszne, o morderstwie bibliotekarki szkolnej. Cudo. Czytałyście?

jutka
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:13

Re: Straszne historie w gimnazjum

czwartek 16 sty 2014, 20:50

Ha, ha, ha.....od ponad 10 lat obowiązkowo dwa dni na feriach pracy z dziećmi, nie tylko bibliotekarze, ale wszyscy nauczyciele.... za darmo. Dobry pomysł....ja przeważnie robiłam turniej 1 z 10 dla najmłodszych.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 316 gości