Gość

poniedziałek 18 wrz 2006, 21:02

Jeśli w/w sposób nie rozwiązał Twojego problemu, to może masz ICIM podpięte do domeny. Jeśli tak to udostępnić dyskietkę może tylko administrator serwera, ustawiając odpowiednie opcje w GPO na serwerze, ty nic z tym nie możesz zrobić.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 19 wrz 2006, 14:23

:( nie mam do domeny nie ma serwera. Nie mam M Shared Computer Toolkit mam cos innego tylko co.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 25 wrz 2006, 22:39

KaJu pisze:Nie ma dostępu do stacji dyskietek, CD-romu, dysku wymiennego. Nie można wgrać żadnego pliku z zewnątrz, czyli wydrukować da się tylko to, co się napisze w pracowni. Można za to odtworzyć film/muzykę z płyty.

Denerwuje mnie jeszcze to, że po wylogowaniu czytelnika komputer automatycznie się wyłącza i automatycznie uruchamia od nowa - długo to wszystko trwa. Nie działa wyłączanie klawiaturą.
Mozna uzyskac dostep do stacji dyskietek, cd-romu oraz dysku wymiennego. Trzeba ten dostep odblokowac.
Co do wylaczania komputera przy wylogowaniu - tak niestety jest skonfigurowany system i nic nie mozna na to poradzic. Trzeba sie do tego przyzwyczaic.

Mega
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 14:40

udostępnianie dyskietek

środa 27 wrz 2006, 09:25

Ja również jestem zdania, że kurs na opiekunów ICIM nie zrealizował podstawowego zadania tj. nie szkolił jak zarządzać siecią, kontami użytkowników, jak ustawiać ograniczenia i jak je likwidować. Podobnie jak inni bibliotekarze borykam się z tym chaosem, ale trochę już zdołałam go opanować. Czytam, że wciąż są problemy z udostępnianiem kont dla czytelników. Przy pomocy życzliwych ludzi (p.Dorotha i inni bibliotekarze z forum Biblioteki w szkole, nauczyciel informatyk i jeden z uczniów w mojej szkole) oraz drogą prób i błędów, wydaje mi się, że wybrałam dobrą opcję wykorzystania kont użytkowników. Dla uczniów udostępniam konta na poziomie c, dla nauczycieli konto bibliotekarza, a sama używam konta administratora. Niestety mimo, że komputery nazywane są siecią to jednak każdy z nich stanowi odrębną sieć kont lokalnych, tak więc można zarządzać z poziomów administratorów tylko pojedynczo na każdym komputerze. Wielu bibliotekarzy wciąż boryka się z problemem konta dla czytelników. W większości wypadków jest to problem, które lub jakie konto udostępnić ? Ja udostępniam konto na poziomie c. Konto to pozwala umieszczać dokumenty na pulpicie, ma dostęp do Internetu, dostęp do stacji DVD, możliwość drukowania i skanowania oraz dostęp do podstawowych programów Office, a równocześnie nie można z tego poziomu manipulować w panelu sterowania i instalować innego oprogramowania. Jedynym mankamentem tego poziomu jest brak dostępu do stacji dyskietek, ale ten problem da się pokonać, co przedstawiła Dorotah na forum www.bibliotekawszkole.pl/forum/viewtopic.php?t=162 . U niektórych podobnie jak u mnie nie było pliku Microsoft Shared Computer Toolkit i cała procedura była wtedy niemożliwa. Ale można ten plik pobrać z Internetu. Trzeba wpisać nazwę tego pliku w googlach i wejść na pozycję Download details: Shared Computer Toolkit for Windows XP ( z tej strony można pobrać potrzebne pliki).

anna-gu

do moderarora

czwartek 17 sty 2008, 10:44

Prosze usunąć te poprno-linki zamieszczone przez sexy goscia. Skanadal!

ŁSLhacker

Odp. problemy z ICIM

piątek 29 lut 2008, 21:02

Maria pisze::( nie mam do domeny nie ma serwera. Nie mam M Shared Computer Toolkit mam cos innego tylko co.
Czy może na tych komputerach jest zainstalowan IPAT? (Odpowiedź jest prosta: jest jeśli to jest pracownia z 2007 roku) W takiej sytułacji po postu trzeba postępować wg wskazówek w dokumentacji IPAT.

jupio69
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 06:38

środa 05 mar 2008, 18:23

A ja mam problemy z Opiekunem Ucznia i blokowaniem stron. Zrobiłam tak jak otrzymałam instrukcję. W opiekunie prawy przycisk myszy na stronie i zablokuj. Strona ta zablokowana była tylko w dniu bieżącym. Nasteopnego dnia już normalnie działała. Poza tym w raportach opiekuna pokazuje się komunikat iż z komputera w danym dniu nie korzystali uczniowie, co się mija z prawdą. Czy ktoś miał podobny problem? W jaki sposób zablokować strony na dłużej?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Odp. problemy z ICIM

środa 05 mar 2008, 19:41

ŁSLhacker pisze:
Maria pisze::( nie mam do domeny nie ma serwera. Nie mam M Shared Computer Toolkit mam cos innego tylko co.
Czy może na tych komputerach jest zainstalowan IPAT? (Odpowiedź jest prosta: jest jeśli to jest pracownia z 2007 roku) W takiej sytułacji po postu trzeba postępować wg wskazówek w dokumentacji IPAT.
Pisałam to w 2006 roku i pracownia jest z 2006 - juz sobie poradziłam

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

środa 05 mar 2008, 19:44

jupio69 pisze:A ja mam problemy z Opiekunem Ucznia i blokowaniem stron. Zrobiłam tak jak otrzymałam instrukcję. W opiekunie prawy przycisk myszy na stronie i zablokuj. Strona ta zablokowana była tylko w dniu bieżącym. Nasteopnego dnia już normalnie działała. Poza tym w raportach opiekuna pokazuje się komunikat iż z komputera w danym dniu nie korzystali uczniowie, co się mija z prawdą. Czy ktoś miał podobny problem? W jaki sposób zablokować strony na dłużej?
Jeżeli masz ICIM z 2007 to poczytaj tu: http://sukurs.edu.pl/forum/viewtopic.php?p=10129#10129

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

piątek 14 mar 2008, 14:56

A ja mam problem taki:
wg. Poradnika Opiekuna zmieniając na przykład stronę startową muszę zalogować się jako administrator i kliknąć na pulpicie na ikonę User Restrictions. No i wszystko pięknie ładnie tyle tylko, że nie mam na pulpicie takiej ikony. Co zrobić?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

piątek 14 mar 2008, 16:51

Marcin pisze:A ja mam problem taki:
wg. Poradnika Opiekuna zmieniając na przykład stronę startową muszę zalogować się jako administrator i kliknąć na pulpicie na ikonę User Restrictions. No i wszystko pięknie ładnie tyle tylko, że nie mam na pulpicie takiej ikony. Co zrobić?
poszukaj w Program Files katalogu Microsoft-Shared-Computer-Toolkit i w nim pliku User Restrictions.exe. Pokliknięciu 2 razy powinno się otworzyć i zmienisz strone startową zgodnie z instrukcją w Poradniku Opiekuna.

Marcin
Posty: 21
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 13:40

środa 19 mar 2008, 12:21

Jacko pisze:poszukaj w Program Files katalogu Microsoft-Shared-Computer-Toolkit i w nim pliku User Restrictions.exe. Pokliknięciu 2 razy powinno się otworzyć i zmienisz strone startową zgodnie z instrukcją w Poradniku Opiekuna.
Mimo usilnych starań nie znalazłem tego pliku :( Folder "Microsoft shared" jest ale w nim nie ma Computer - Toolkit ani tym bardziej pliku User Restrictions. W "Wyszukaj pliki lub foldery" po wpisaniu interesujacego mnie pliku nie wyszukuje. Nie ma go po prostu. Dlaczego? O co chodzi? Jak w takim razie zmienić interesujące mnie ustawienia?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

środa 19 mar 2008, 13:13

Marcin pisze:Mimo usilnych starań nie znalazłem tego pliku :( Folder "Microsoft shared" jest ale w nim nie ma Computer - Toolkit ani tym bardziej pliku User Restrictions. W "Wyszukaj pliki lub foldery" po wpisaniu interesujacego mnie pliku nie wyszukuje. Nie ma go po prostu. Dlaczego? O co chodzi? Jak w takim razie zmienić interesujące mnie ustawienia?
Kurczę po przeinstalowaniu pracowni i wgraniu nowego narzędzia Windows Steady State nie podejrzę już dokładnie jak ten plik sie nazywał ale spróbuj metodą prób i błędów:

w Folderze "Microsoft shared" kilkać na każdy plik, który ma rozszerzenie cośtam.exe i powinieneś w końcu trafić na panel (jak na stronie 20 Poradnika), który sie otworzy i będziesz mógł wtedy dokonać zmiany strony statrowej zgodnie z instrukcją w Poradniku opiekuna. Możesz klikać na te pliki bez problemu nic się nie stanie a jak nie trafisz na ten własciwy to po prostu wyłączysz go. Ten plik ma po prostu inną nazwę.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 202 gości