Panibiblioteczka
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 11:11

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 14:17

Aqa pisze:Kurier wam przywiózł- czy ten prezent sam z siebie u was się znalazł, czy pisaliście do Biedronki jakieś pisma o przysłanie maskotek? Pytam, bo sama forma byłaby fajna jako nagroda za konkurs dla najmłodszych. Nigdy żaden kurier nic na nie przywiózł, niezamówionego.
Postaraliście się o to jakoś?
nie staraliśmy się, nic nigdzie nie zamawialiśmy... przyniósł paczkę do sekretariatu po prostu, sama byłam zdziwiona :roll:

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 14:58

Tak, każda SP w Polsce to dostaje jako zaproszenie/zachęcenie do udziału w konkursie czytelniczym. U mnie akurat paczka nie dotarła do mnie, a do... pedagoga szkolnego :shock: Dowiedziałam się dopiero na radzie, jak zaprosiła wszystkich nauczycieli do zachęcenia dzieciaków do udziału w konkursie. Do tej pory sama nie wiem, o co chodzi.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 17:44

Ledwie napisałam post- paczka przyszła. Zajrzałam na stronę słodziaków- czytelne informacje. Paczka jest prezentem, bezpłatnym, ale można startować w konkursie na m.in. 3 tys zł dla biblioteki, są tez nagrody dla dzieci w postaci słodziaków. Wygląda to sympatycznie, acz w kwestii narobienia się w pracy przy rozmaitych projektach, w tym słodziakowym, każdy z nas może wylać ocean komentarzy.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

czwartek 20 wrz 2018, 09:08

Do mnie jak na razie nic nie przyszło. Pozostaje mi tylko czekać, chyba że można samemu się zgłosić, a nuż nie przyślą?

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

poniedziałek 28 wrz 2020, 09:31

Co planujecie na październik - miesiąc bibliotek?

tessa
Posty: 22
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 23:03

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

czwartek 01 paź 2020, 18:22

Dziś wywiesiłam w gablocie na korytarzu piękny plakat z "BwSz" z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych z hasłem "Z książką ci do twarzy". To mnie zainspirowało do ogłoszenia konkursu fotograficznego "Z książką Ci do twarzy" . Plakaty wiszą obok siebie i świetnie się uzupełniają. Zdjęcia konkursowe mają być przesłane na podany przeze mnie Gmail. Tak na marginesie, to sam konkurs nie jest moim autorskim pomysłem, skorzystałam po raz kolejny z doświadczeń koleżanek i kolegów publikujących w "BwSz". Polecam tę i inne ciekawe propozycje, których tam pełno. Pozdrawiam.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

czwartek 01 paź 2020, 20:50

Też ogłosiłam konkurs fotograficzny tak jak tessa. Tegoroczne hasło, aż się samo o to prosiło ;) Informację o akcjach bibliotecznych umieściłam na gazetce ściennej, w dzienniku Librus i na stronie biblioteki, która istnieje od tego roku szkolnego. Nie mam facebooka, więc postanowiłam w ten sposób dotrzeć do uczniów i rodziców. Na stronie w aktualnościach można podejrzeć działania. Może ktoś skorzysta. Być może jest to chwalenie się, ale po prostu cieszy mnie to, że w końcu mi się udało, a przede wszystkim to, że widzę dużą aktywność ze strony uczniów i rodziców. Nie wszystko jeszcze pewnie jest super, ale to dopiero początki. Zapraszam: https://bibliotekazsprojow.pl/

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

piątek 02 paź 2020, 08:44

A czy ma ktoś może (ewentualnie gdzie mogę znaleźć) scenariusz jakiegoś przedstawienia kukiełkowego dla dzieci na temat np. dlaczego warto czytać?

Panibiblioteczka
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 11:11

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

poniedziałek 05 paź 2020, 09:54

Ja , zainspirowana jak zwykle niezawodną "Biblioteką w szkole", postanowiłam w tym roku starszym klasom zaproponować grę biblioteczną ("BwS" 2020/4-5-6 - polecam!). Poprzerabiałam zadania, dostosowując je do możliwości naszych uczniów. Zobaczymy, dziś wystartowaliśmy z zadaniami, nowe będą się pojawiały w każdy poniedziałek. Dla młodszym przygotowałam zagadki - codziennie na tablicy przed biblioteką wieszam zagadki baśniowe, dzieciaki mają odgadnąć jakiej bajki dotyczą, odpowiedzi przynoszą do biblioteki - za każdą prawidłową odpowiedź dostają nagrodę niespodziankę... i tak to u nas wygląda, jak wypadnie? czas pokaże:)

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 06 paź 2020, 11:56

Panibiblioteczka pisze:
poniedziałek 05 paź 2020, 09:54
Ja , zainspirowana jak zwykle niezawodną "Biblioteką w szkole", postanowiłam w tym roku starszym klasom zaproponować grę biblioteczną ("BwS" 2020/4-5-6 - polecam!). Poprzerabiałam zadania, dostosowując je do możliwości naszych uczniów. Zobaczymy, dziś wystartowaliśmy z zadaniami, nowe będą się pojawiały w każdy poniedziałek. Dla młodszym przygotowałam zagadki - codziennie na tablicy przed biblioteką wieszam zagadki baśniowe, dzieciaki mają odgadnąć jakiej bajki dotyczą, odpowiedzi przynoszą do biblioteki - za każdą prawidłową odpowiedź dostają nagrodę niespodziankę... i tak to u nas wygląda, jak wypadnie? czas pokaże:)
Czy mogłabyś podać mi numer strony tej gry bibliotecznej z "Biblioteki w szkole"?

Panibiblioteczka
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 11:11

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 07 paź 2020, 08:51

strony 34-35 - artykuł Edyty Bartsch "Tydzień bibliotek - pomysł na grę biblioteczną"

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 07 paź 2020, 09:25

Moje konkursy na Miesiąc Bibliotek Szkolnych:

Dla klas I-III - "Witajcie w mojej bajce".
Dla klas IV - "Mój zwierzak czyta ze mną".
Dla klas V - "Co mówią książki".
Dla klas VI - "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka"
Dla klas VII - "Moja domowa biblioteczka".
Dla klas VIII - "W książkach jest... wszystko"

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 07 paź 2020, 19:14

Możesz coś napisać o tych konkursach? Jaka forma? Nie mam pomysłu wcale.

tessa
Posty: 22
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 23:03

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 07 paź 2020, 19:19

kno_da pisze:
czwartek 01 paź 2020, 20:50
Też ogłosiłam konkurs fotograficzny tak jak tessa. Tegoroczne hasło, aż się samo o to prosiło ;) Informację o akcjach bibliotecznych umieściłam na gazetce ściennej, w dzienniku Librus i na stronie biblioteki, która istnieje od tego roku szkolnego. Nie mam facebooka, więc postanowiłam w ten sposób dotrzeć do uczniów i rodziców. Na stronie w aktualnościach można podejrzeć działania. Może ktoś skorzysta. Być może jest to chwalenie się, ale po prostu cieszy mnie to, że w końcu mi się udało, a przede wszystkim to, że widzę dużą aktywność ze strony uczniów i rodziców. Nie wszystko jeszcze pewnie jest super, ale to dopiero początki. Zapraszam: https://bibliotekazsprojow.pl/
Świetna strona biblioteki. Wielkie gratulacje

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

czwartek 08 paź 2020, 09:29

Beata 8 pisze:
środa 07 paź 2020, 19:14
Możesz coś napisać o tych konkursach? Jaka forma? Nie mam pomysłu wcale.
"Witajcie w mojej bajce" - plastyczny
"Mój zwierzak czyta ze mną" - rysunkowy
"Co mówią książki" - komiks z dymkami do uzupełnienia
"Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka" hasło graffiti
"Moja domowa biblioteczka" - fotograficzny
"W książkach jest... wszystko" - kolaż - właściwie na dowolny temat, bo w książkach jest wszystko :P

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 132 gości