Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 15 mar 2016, 12:01

Powiedzcie mi, jak to u was jest z nagrodami dla uczniów biorących udział w konkursach bibliotecznych na terenie szkoły?

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 15 mar 2016, 14:35

U mnie nagrody to zazwyczaj książki z darów, z prowizji, czasem przyniesione przez kogoś w idealnym stanie. Chomikuję tak od lat. Oprócz tego zakładki, plany lekcji, gadżety, które siatami zwożę z targów książki. Zbieram w róznych miejscach materiały promocyjne, magnesy, długopisy, smycze, itd. Znajomi wiedzą, że "w szkole wszystko się przyda", więc mnie wspomagają. Jak cos poważnego potrzebuję, to prosze dyrekcję, zawsze z jakiegos kapelusza cos odpali. Generalnie zbieractwo i żebractwo, ale dzieci zadowolone ;)

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 15 mar 2016, 14:47

Małym dzieciom może to wystarczy, ale czy gimnazjalistów to by zadowoliło?

Alala
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2015, 07:38

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 15 mar 2016, 15:44

Można zwrócić się do Rady Szkoły o wsparcie, przecież te pieniążki mają służyć i takim celom. U mnie - Liceum - sprawdza się np. voucher do kina (na 2D można kupić za 18 zł).

Masza
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 11:08

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 21 gru 2016, 11:30

Przy okazji różnych akcji organizowanych w bibliotece "doklejam" do tego konkursy :-) Np. na autoportret z książką (konkurs fotograficzny - fenomenalne prace przyszły), przy dniu poezji był konkurs na utwór poetycki, w tym roku zrobiłam konkurs na ex libris biblioteki, wygrana praca będzie wydrukowana i jako wklejka ma ozdobić wszystkie książki. Powodzeniem cieszą się konkursy fotograficzne. Ważne jest nagłośnienie konkursu. Plakaty. Wiadomości do uczniów na librusie, a do tego w librusie ogłoszenie skierowane do nauczycieli proszące o to, by zachęcali uczniów do wzięcia udziału w danej zabawie oraz informacja na stronie FB. Tu też następuje prezentacja wygranych prac.
Nigdy nie są to tłumy chętnych. W liceum rzeczywiście znacznie trudniej o chętnych, ale zawsze nazbiera się tych prac wystarczająco, by było w czym wybierać :-)

Masza
Posty: 6
Rejestracja: środa 21 gru 2016, 11:08

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 21 gru 2016, 12:00

Dorota79 pisze:Powiedzcie mi, jak to u was jest z nagrodami dla uczniów biorących udział w konkursach bibliotecznych na terenie szkoły?
Proszę o pieniądze z rady rodz. Najczęściej nie ma problemu. Do tego mamy "swoje" biblioteczne pieniądze. Np. ze sprzedaży darów za 1 zł. Jest to niezgodne z prawem, ale za zgodą księgowej takie nieoficjalne handlowanie uskuteczniamy. Mamy tez płatne drukowanie. Za te pieniądze kupujemy toner, z naddatków kupujemy książki na nagrody lub bony książkowe w ramach nagrody.

migaweczka
Posty: 75
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 14 lut 2017, 18:49

Dorota79 pisze:Małym dzieciom może to wystarczy, ale czy gimnazjalistów to by zadowoliło?
U moich gimnazjalistów sprawdzają się na przykład dodatkowe "NP" z różnych przedmiotów :-)
Poza tym najczęściej już we wrześniu piszę do wydawnictw, do sklepów internetowych i czasem ktoś coś przyśle.
Czasem kupuję nagrody sama.
Przyznam, że wśród gimnazjalistów ciężko znaleźć wielu chętnych do udziału w konkursach, więc nigdy nie ma tak, żeby mi brakło nagród :)

grey.bn
Posty: 58
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 11:19

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

wtorek 21 lut 2017, 15:12

Polecam newsletter Gablotki Szkolnej szkola.firmowa.eu/news.php. Można znaleźć zproszenia do ciekawych konkursów i akcji oraz samemu dodać ogłoszenie.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 08 mar 2017, 01:01

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za materiały do kontroli, która też czeka nasza bibliotekę. Chciałabym się jakoś odwdzięczyć. Organizujemy konkurs dość pospolity polegający na odgadywaniu, skąd pochodzą cytaty. I zgromadziłyśmy ich już wiele. Chętnie podzielę się naszą pracą. Jest to biblioteka gimnazjalna. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać - proszę o podanie maila.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 08 mar 2017, 09:55

EMT pisze:Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za materiały do kontroli, która też czeka nasza bibliotekę. Chciałabym się jakoś odwdzięczyć. Organizujemy konkurs dość pospolity polegający na odgadywaniu, skąd pochodzą cytaty. I zgromadziłyśmy ich już wiele. Chętnie podzielę się naszą pracą. Jest to biblioteka gimnazjalna. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać - proszę o podanie maila.
EMT - zajrzyj na PW

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 12:03

Czy wiecie coś o konkursie dla uczniów klas 1-3 pt. "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"? W jednej ze szkół pani bibliotekarka rozdawała na ten temat foldery, a każdego z uczniów, który dziennie czytał minimum przez 10 minut (co potwierdza rodzic podpisem we wspomnianym folderze), obdarowuje naklejką. Chodzi mi o to, skąd wziąć takie foldery i naklejki? Rzeczona pani jakoś nieskora jest do podzielenia się tymi informacjami :x

ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 13:04

Czy wiecie coś o konkursie dla uczniów klas 1-3 pt. "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"? W jednej ze szkół pani bibliotekarka rozdawała na ten temat foldery, a każdego z uczniów, który dziennie czytał minimum przez 10 minut (co potwierdza rodzic podpisem we wspomnianym folderze), obdarowuje naklejką. Chodzi mi o to, skąd wziąć takie foldery i naklejki? Rzeczona pani jakoś nieskora jest do podzielenia się tymi informacjami :x
Z tego co wiem, biedronka przysyła do szkoły po komplecie maskotek i kilka książek - foldery i naklejki również.

Panibiblioteczka
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2014, 11:11

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 13:10

Kurier nam przywiózł w zeszłym tygodniu - maskotki, książki, naklejki i tym podobne gadżety... ponoć wszystkie szkoły w całej Polsce dostały... ale tego akurat nie wiem:)

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 13:30

Kurier wam przywiózł- czy ten prezent sam z siebie u was się znalazł, czy pisaliście do Biedronki jakieś pisma o przysłanie maskotek? Pytam, bo sama forma byłaby fajna jako nagroda za konkurs dla najmłodszych. Nigdy żaden kurier nic na nie przywiózł, niezamówionego.
Postaraliście się o to jakoś?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Czy organizujecie jakis konkursy w bibliotece??????????

środa 19 wrz 2018, 13:59

Tez dostalismy bez starania się. Sekretariat dał to bibliotece. kartki na naklejki ("albumy"), naklejki, kilka książeczek i kilka maskotek. Mam mieszane uczucia. Jakoś tak nie bardzo chce mi się brać udział w promowaniu Biedronkowego gangu słodziaków a co za tym idzie samej biedronki. Niby coś za coś, można wygrać 3 tys na książki ale czasu mało na akcję i prace uczniów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości