Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: mol

środa 24 wrz 2014, 11:49

Ja miałam taki problem. Przyczyną było to, że informatyk instalując SQL Serwer ustalił nieodpowiednie hasło dla uzytkownika programu (hasło w SQL musi być identyczne z tym vulcanowskim).

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: mol

środa 24 wrz 2014, 13:42

elzuk pisze:Mam problem z instalacją mola. Robię to po raz pierwszy. Nie mogę połączyć się z serwerem SQL. Ciągle pojawia się okno z hasłem i nazwą użytkownika. Próbuję przejść domyślnie z molem, z sa, ale wciąż pojawia się komunikat: błędne hasło. Jak przez to przebrnąć? Proszę o pomoc.
Spróbuj z użytkownikiem sa i hasłem Vulc@n1

Martynetka
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 22:49

Re: mol

wtorek 16 gru 2014, 22:57

Hej,
co z wstawianiem liter diakrytycznych w MOL OPTIVUM? Tych z obcych alfabetów? Typu Nesbø, Läckberg, Müller, Éric-Emmanuel, etc. Z klawiatury się nie da, próbowałam. Przeglądałam katalogi online różnych szkolnych bibliotek i widzę, że raczej zostają polskie litery w użyciu?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: mol

środa 17 gru 2014, 09:13

Martynetka pisze:Hej,
co z wstawianiem liter diakrytycznych w MOL OPTIVUM? Tych z obcych alfabetów? Typu Nesbø, Läckberg, Müller, Éric-Emmanuel, etc. Z klawiatury się nie da, próbowałam. Przeglądałam katalogi online różnych szkolnych bibliotek i widzę, że raczej zostają polskie litery w użyciu?
Akcesoria/narzędzia systemowe/tablica znaków i wstawiasz :)

Martynetka
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 22:49

Re: mol

środa 17 gru 2014, 23:32

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z tablicy znaków też próbowałam, zapomniałam napisać. Jak skopiuję stamtąd ø to w MOLu wkleja mi się znak zapytania. A jak ściągam opis z BN, to w ogóle nie ma o, jest Nesb. Dzwoniłam do Vulcana, powiedzieli mi, że MOL Optivum nie ma przewidzianej takiej opcji, i nie będzie, bo nie ma już wsparcia technicznego, skoro jest nowy program MOL NET +. Po prostu cudownie.

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

Re: mol

czwartek 18 gru 2014, 00:25

Firma Vulcan po raz kolejny wykazuje się daleko posuniętą arogancją.Niestety, realia polskiej szkoły są takie ja są - bieda.Nie zapomnę jak zostałam onegdaj z Molem w wersji DOS i wtyczką zabezpieczającą, której nie dało się podłączyć do nowego komputera.A prośbę o przeniesienie zabezpieczeń (odpłatnie) ironicznie wyśmiano.Co ma zrobić użytkownik, którego nie stać na nową wersję programu?Powinien mieć zagwarantowaną możliwość korzystania z tej wersji jaką zakupił - bez aktualizacji.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: mol

czwartek 18 gru 2014, 14:00

Proponuje napisać do programistów Mol-a w Gdyni, Vulcan zajmuje się tylko sprzedażą.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości