pia
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 31 paź 2010, 16:23

Zabierz książkę na wakacje

czwartek 12 cze 2014, 13:28

Na pewno wiele z Was wypożycza uczniom książki na wakacje. Ja również:)
Przed końcem roku w szkole wywieszam kartki zachęcające do wypożyczenia i proszę nauczycieli o zachęcania uczniów. Aż się miło robi na sercu na widok dzieciaków wychodzących z biblioteki ze stosami książek :) Zawsze ktoś coś przeczyta:)
Zamieszczam w załączniku teksty , które rozwieszam w szkole.

Może macie jakieś inne pomysły, podzielcie się:)
A może BwS zrobiłaby jakiś plakat na ten temat ?

Pozdrawiam
Załączniki
zabierz książkę na wakacje.doc
(23.5 KiB) Pobrany 276 razy

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Zabierz książkę na wakacje

czwartek 12 cze 2014, 17:44

Jestem za :), od kilku lat wypożyczam książki na wakacje i z roku na rok przybywa uczniów i nauczycieli. BwSz w ostatnim numerze był plakat: "Książki mają też wakacje, biblioteka prosi o zwroty". Byłabym za zmianą na: Książki też chcą mieć wakacje, zabierz je ze sobą :)

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zabierz książkę na wakacje

czwartek 12 cze 2014, 22:55

A ja nie popieram. Wystarczyło, by dzieci zabrały lekturę na zieloną szkołę. Kilka nie wróciło. Dwoje dzieci nie odkupiło bo biedne rodziny. a mnie szkoda każdego egzemplarza przy obecnej biedzie i braku pieniędzy na wszystko. A ja nie wiem czy po wakacjach te dzieci wrócą do szkoły. Rodzicom czasem perspektywy życiowe zmieniają się z dnia na dzień. Mamy sporo Wietnamczyków (w każdej klasie 5 - 10). Wyjeżdżają na wakacje do Wietnamu, czasem zmieniają po wakacjach miejsce pobytu. Mam powiedzieć - wypozyczam ale nie Wietnamczykom? Jestem zwolennikiem rozliczania uczniów przed wakacjami i nie wypożyczam na wakacje.

Iza KamińskaSmolarek
Posty: 11
Rejestracja: środa 30 paź 2013, 10:27

Re: Zabierz książkę na wakacje

piątek 13 cze 2014, 17:14

A ja od tego roku mam zamiar wypożyczać tym najbardziej czytającym, bo i tacy się do mnie zgłaszają. A jak książka zginie trudno, tak czy siak mogą zginąć. Ustaliłam limit na 3 książki i zobowiązanie o zwrocie, które muszą podpisać. Jakoś trzeba do uczniów dotrzeć.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Zabierz książkę na wakacje

piątek 13 cze 2014, 18:10

Niestety każde zobowiazanie podpisane przez ucznia (chyba,że jest pełnoletni) nie ma faktycznie żadnego znaczenia. Obserwowałam w szkole modę na podpisywanie kontraktów z trudnymi uczniami. Uczy to ich tylko tego, ze podpisać można wszystko a i tak nie poniesie się żadnych konsekwencji jeśli się nie dotrzyma. Wszyscy jak jeden mąz zlekceważyli cały ten kontrakt.
Rozumiem, ze dla kogoś uczeń, który przepadł z trzema książkami to nie jest problem. Ja od lat mam zbyt trudną sytuację, załatwiam te książki jakimś cudem i dla mnie to duży problem.

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Zabierz książkę na wakacje

wtorek 24 cze 2014, 17:25

Bardzo fajny pomysł! Wykorzystam idee... w przyszłym roku! :D
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

smerfna
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2013, 13:56

Re: Zabierz książkę na wakacje

piątek 11 lip 2014, 14:27

Ciężki temat, bo z jednej strony są przecież biblioteki publiczne i tam dzieci mogą wypożyczać książki a nam przynajmniej nic nie zginie, ale z drugiej chodzi chyba o to, żeby biblioteka szkolna kształtowała pozytywny wizerunek wśród uczniów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 116 gości