Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

uprawnienia emerytalne a urlop zdrowotny

niedziela 10 sie 2014, 20:52

Czy nauczycielowi, który nabył uprawnienia emerytalne o których mowa w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela i nie korzystał dotychczas z urlopu dla poratowania zdrowia można udzielić takiego urlopu? Nabyłam prawa, ale mogę - nie muszę - iść na emeryturę, chcę jeszcze pracować, do osiągnięcia wieku emerytalnego (w przypadku wcześniejszej - do 60-tki). To czemu nie mogę iść na roczny zdrowotny? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy ostateczna decyzja należy do pracodawcy czyli dyrektora szkoły?

beaa
Posty: 164
Rejestracja: wtorek 16 maja 2006, 13:28

Re: uprawnienia emerytalne a urlop zdrowotny

środa 13 sie 2014, 20:38

Karta Nauczyciela:
Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż rok, urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel nabywa uprawnienia emerytalne.
Nauczyciel, który nabył już prawa emerytalne nie może pójść na urlop dla poratowania zdrowia, bo może odejść na emeryturę.
beaa

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 193 gości