Lobo
Posty: 11
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:59

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 03 lut 2015, 18:13

Ja też tak zrobiłam z podręcznikami adaptacyjnymi, każdy z osobna.

Andrzelika
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 21:27

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 03 lut 2015, 23:17

Mam pytania odnośnie darmowych podręczników dla klasy pierwszej:
- Jeżeli uczeń zniszczył podręcznik, a w regulaminie mamy napisaną informację, że za zniszczenia odpowiada rodzic (zapłaci lub odkupi) czy jest cennik na stronie MEN (bo nie widziałam) wg którego mamy obciążyć rodzica? A jeżeli istnieje jak rozliczyć się z księgowością?
- Jeżeli rodzic odkupi podręcznik (pytanie: Gdzie może go nabyć?) czy zniszczony zostaje w posiadaniu rodzica?

Jeżeli Ktoś z Was zna odpowiedzi na moje pytania bardzo proszę o wypowiedzenie się na forum.

Andrzelika

Andrzelika
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 paź 2009, 21:27

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 04 lut 2015, 00:27

I jeszcze jedno pytanie, które mi się nasuwa:
- W przyszłym roku szkolnym pierwszoklasistów będzie więcej niż w bieżącym roku szkolnym. Gdzie należy nabyć poszczególne części elementarza?

Andrzelika

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 04 lut 2015, 01:35

Pewnie tak jak do tej pory - czyli zamawiać trzeba będzie przez odpowiednią stronę internetową. Zrobi to dyrekcja -zamówi różnicę między otrzymanymi w tym roku, a zapotrzebowaniem w przyszłym

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 04 lut 2015, 22:38

Lobo, jeszcze dopytam. Czy zeszyty piktogramów wpisałaś też oddzielnie każdy pod swoim numerem inwentarzowym? Czyli 3 adaptacje podręcznika i 3 zeszyty piktogramów, czyli 6 pozycji inwentarzowych.
Pozdrawiam :lol:

Lobo
Posty: 11
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:59

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 05 lut 2015, 00:30

Tak. Każdy ma swój numer inwentarzowy. Tak wywnioskowałam, czytając wstęp w tych podręcznikach i zeszytach piktogramów.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 05 lut 2015, 18:40

Lobo, dziękuję i pozdrawiam :P

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 09 lut 2015, 17:17

Witam. Mam pytanie dotyczące protokołów przyjęcia do biblioteki "Naszego elementarza". Sama napisałam takie protokóły i opisałam je. Do tej pory dowodów wpływu podręczników, czy broszur nie oddawałam do księgowości. Zastanawiam się czy mam oddać do księgowości protokół przyjęcia "Naszego elementarza". Jak to jest u was?
Pozdrawiam

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 11 lut 2015, 15:37

Ja swoje zaniosłam. Ponieważ to zakup z funduszy MEN, księgowa jakoś go pewnie ująć musi. Nie wnikałam, jak. U mnie funkcjonuje jako DAR w inwentarzu podręczników i broszur. Tak ustaliłyśmy z księgową.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 11 lut 2015, 18:23

Dziękuję bomila. Pozdrawiam :)

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

sobota 14 lut 2015, 12:45

Bomila, mam wielką prośbę. Czy mogłabyś się dowiedzieć jak twoja księgowa zaksięgowała "Nasze elementarze". Jak to należy ująć w księgowości?
Serdecznie pozdrawiam :D

jomik
Posty: 14
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 10:35

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 15 lut 2015, 19:08

- Jeżeli rodzic odkupi podręcznik (pytanie: Gdzie może go nabyć?) czy zniszczony zostaje w posiadaniu rodzica?

Też mam taki sam dylemat. Czy zniszczony podręcznik zostaje u ucznia czy dyrekcja go musi mieć przy wymianie?

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 16 lut 2015, 10:25

Dziewczyny błagam jak mam rozmawiać z księgowością. Najpierw było, że tak, mam założyć osobną księgę na elementarz. Teraz gdy przyszło do rozliczenia księgozbioru za rok 2014 każą mi wartość elementarza doliczyć do wartości księgozbioru głównego bo ponoć pani kierownik księgowości takie dostała polecenie (nie wiem czyje). Tłumaczę, ze nigdy wartości broszur i podręczników nie wliczano do wartości księgozbioru głównego, ze nie figurują w księdze głównej więc nie mogą być doliczone do wartości księgozbioru. A one do mnie na jakiej podstawie tak twierdzę. Ratunku.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 16 lut 2015, 11:29

No i nie da się wytłumaczyć. Mam to doliczyć do księgozbioru głównego i już bo to jest dotacja celowa i pani naczelnik była na szkoleniu. Nie ważne, że w księdze głównej ich nie ma. Nie ważne, ze trzeba będzie robić ubytki wg zasad ubytkowania z księgi głównej (u mnie to 3 protokoły jeden do burmistrza, który musi wyrazić zgodę!!!), nie ważne, ze stworzymy bałagan w księdze ubytków (chyba założe osobną bo przecież nie mogę wpisywać do księgi ubytków tego co nie figuruje w księdze głównej). Oni mają swoje przepisy a nasze ich nie obchodzą.
Lekarz kazał mi się nie stresować - jakim cudem ????

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 16 lut 2015, 17:46

Z tego co wiem to "Nasz elementarz" podręcznik nie był zakupowany z dotacji celowej. Dotacja celowa w roku 2014 była przeznaczona na zakup podręcznika do j. angielskiego i ćwiczenia. "Nasz elementarz" podręcznik otrzymaliśmy od MEN.
Istnieje ustawa z 2008 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mówiąca o zasadach ewidencji materiałów bibliotecznych i tam jest napisane, że podręczniki wpisujemy do księgi(rejestru) podręczników i broszur i że nie dolicza się ich do wartości zbiorów. Jest też o tym napisane w "Bibliotece w Szkole" w którymś z numerów z początku tego roku szkolnego, nie pamiętam dokładnie w którym.
Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości