zakładka
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 14 maja 2015, 10:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 11:30

W zmianach do ustawy o systemie oświaty jest napisane, że biblioteka szkolna gromadzi, ewidencjonuje i wypożycza podręczniki. Ja wprowadziłam do MOL-a łatwiej jest wypożyczać.

asik
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 08:52

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 11:45

Czy u Was też jest problem w klasie I gimnazjum z kolejnymi częściami podręczników? Z niektórych przedmiotów (np. biologia, geografia) część pierwsza podręcznika zostanie zrealizowana mniej więcej do lutego/marca. Następnie nauczyciele chcą korzystać z kolejnych części, których nie ma! Będą dopiero od września... Nikt nie bierze pod uwagę, że plany nauczania w szkołach mogą się różnić i niekoniecznie wszędzie w pierwszej klasie jest tylko jedna godzina biologii czy geografii...

patti
Posty: 54
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 09:17
Kontakt: Strona WWW

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 12:55

...do mnie dziś dotarły wszystkie brakujące. Podbijam podręczniki, robię kopie regulaminu wypożyczeń podręczników, oświadczenie rodziców, że dziecko otrzymuje komplet dla danej klasy (podręczniki i ćwiczenia wyszczególnione) oraz to, że biorą odpowiedzialność materialną za zniszczenie + podpisy. Daję komplet i rozliczamy się w czerwcu z kompletu. Wszystkie faktury opisane, podliczone. Koniec. Nie wklepuję pojedynczo bo kiedyś już to przerabiałam (przy innej okazji) i miałam dużo niepotrzebnej roboty. Nie wiem, może dostanę za to po głowie, ale moja dyrekcja się zgodziła i jakoś to funkcjonuje. Każde dziecko też wpisuje swoje dane w książkę i jest ok. Ochrona danych swoją drogą, ale nie idźmy w skrajności.
Swoją drogą, jakość co niektórych ćwiczeń mnie przeraża...

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 14:13

Regulamin- nie znając na dziś odpowiedzi na temat rozliczenia innych podręczników poza elementarzem, z winy MEN, a nie naszej, nie można zawrzeć w regulaminie dokładniejszej informacji. Bo jak? Tylko ogólną. U nas rodzice to rozumieją

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 15:13

W regulaminie zrobiłam zapis mniej więcej taki, że szkoła MOŻE żądać od rodzica/opiekuna zwrotu kosztów zakupu za zgubiony lub zniszczony podręcznik. Jak zgubi ktos to sie zastanowimy co dalej, ale nie chciałam pójśc na taki zapis, że rodzic MUSI odkupić czy zapłacic, bo musiałabym jak komornik chodzic i egzekwować, a z tym może byc róznie. Zresztą wykładnia menu tez mówiła o tym, że szkoła może żądać zwrotu pieniędzy za ubiegłoroczny elementarz. Kilku rodziców zapłaciło na konto MEN, a kilku (patologia)nie i co im zrobisz?

Belcia
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2015, 08:32

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 18:21

A co Wy na to.
Kilkoro dzieci z kl. I gimnazjum jednak zmienia szkołę. A ćwiczenia już podpisane, rozwiązane niektóre zadania itp. Rodzic ma odkupić nowe? W nowej szkole moze przeciez korzystać z zupełnie innych wydawnictw :roll: :shock:

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 08 wrz 2015, 19:18

U mnie w regulaminie "należy wpłacić" ( klasa 1 i 2), oraz "należy odkupić" (kl. 4.)
Belcia - ćwiczeniami dla dzieci w nowej szkole niech się już martwi... nowa szkoła. To jest zakres kompetencji dyrektora, nie bibliotekarza. A skoro te, ktore dostali juz powypełniali, to trudno. Uczen dostał ćwiczenia na własność.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 09:32

Podeśle mi ktoś na priv regulamin odnośnie do tych podręczników? :D

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 09:56

Dorota79 pisze:Podeśle mi ktoś na priv regulamin odnośnie do tych podręczników? :D
Zrobione :)

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 11:38

ja mam taki zapis
Za zgubiony lub uszkodzony podręcznik odpowiedzialność finansową ponoszą rodzice/ opiekunowie.

I tak ostateczna decyzja należy do dyrektora.

JAM155
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:21

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 11:44

W mojej szkole ( pomorskie ) Dyr oznajmił mi , że nie tworzę żadnego odrebnego regulaminu wypożyczeń podręczników!
Są one dostepne w Bibliotece szkolnej na takich samych zasadach jak inny księgozbiór...
To wytyczne , z konferencji dyr .....
Co kraj to obyczaj :-))))
Pozdrawiam

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 14:11

Witam. Jaką wartość (skąd) przyjmujecie na dany tytuł ? Czy sugerujecie się tym kalkulatorem http://www.cenyewidencyjne.pl/ ?
Próbowałem ale nie ma wszystkich tytułów do wyboru.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

pomarańcza
Posty: 6
Rejestracja: środa 22 lip 2015, 17:09

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 15:12

Podręczniki wpisuję do oddzielnej księgi inwentarzowej tylko dla tych celów założonej. Pomóżcie mi proszę, jak mam wpisać podręcznik do fizyki - są dwie części a na fakturze mam wpisane jako zestaw. Jak nadać im numery?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 15:36

Ceny- muszą być zgodne z fakturami, sami sobie nie tworzymy cen. Obojętnie jaki to zbiór
/ja dotąd faktur nie mogę dostać, wszyscy wariują już z tymi podręcznikami, każda faktura do korekty/
Wpisuje się każdy egzemplarz pod oddzielnym numerem., nawet jak cena dotyczy zestawu

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 09 wrz 2015, 20:12

Kolejna rewolucja podręcznikowa?
http://ewydanie.glos.pl/

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 354 gości