KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 28 sie 2016, 12:32

Bardzo dziękuję. W naszym regulaminie jest zapis o dbałość o podręcznik, dokonywaniu drobnych napraw itp. nie ma jednak zapisu o obowiązku obłożenia podręcznika. We wtorek mamy radę więc postaram się o odpowiedni zapis w regulaminie. Pozdrawiam

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 28 sie 2016, 12:37

Gdybyś chciała porównać, to cała moja procedura jest tutaj:

http://biblioteka.sp3.swidnik.pl/?page_id=1539

Jeśli coś pominęłam, chętnie wysłucham sugestii ;-)

Jolka 13
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2016, 10:21

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 29 sie 2016, 10:30

Moi drodzy jeżeli ktoś ma sensowne oświadczenie dla rodziców w sprawie odbioru podręczników i ćwiczeń to bardzo proszę o wzór :|

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 29 sie 2016, 14:59

Nie ma obowiązku zbierać od rodziców oświadczenia. U mnie na pierwszych zebraniach rodzice zapoznają się z procedurami obowiązującymi w szkole (w tym z PROCEDURĄ WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW) i hurtem wszystko podpisują. Jak się później zechcą stawiać, to i oświadczenie nie pomoże... :(

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 29 sie 2016, 15:30

U mnie nauczycielki z edukacji wczesnoszkolnej zaproponowały wklejenie do dzienniczków uczniów Regulaminu wypożyczeń podręczników. Regulamin był oczywiście przedstawiony i podpisany przez rodziców, ale pod koniec roku szkolnego podobno byli bardzo zdziwieni, że podręczniki trzeba oddać i ponoszą odpowiedzialność finansową.
Inną zmianą jest to, że zniszczone podręczniki do j. obcych i klas 4-5 mają być odkupione. Podobno cena zakupu przez szkołę (w pakiecie) jest niższa, niż w księgarni i dyrekcji brakuje finansów na ich odkupienie.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 30 sie 2016, 16:23

Mam pytanie: co zrobić w przypadku jeśli zmniejszyła się liczba uczniów w klasie 5 i jest kupionych za dużo o 2 komplety podręczników i ćwiczeń?

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 30 sie 2016, 18:55

Należy odesłać nadmiar podręczników i ćwiczeń do wydawnictwa od którego otrzymaliście podręczniki.
Najpierw trzeba zadzwonić do tegoż wydawnictwa i powiedzieć że chcesz odesłać podręczniki i poprosić o korektę faktury.
W wydawnictwie powiedzą co masz robić i na jaki adres odesłać podręczniki i ćwiczenia. Trzeba pamiętać że te podręczniki mają być nieostemplowane.
Pozdrawiam :D

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 30 sie 2016, 21:01

No to ja mam problem :/ podręczniki wpisane i opieczątkowane (mała szkoła) i dzisiaj dostałam info, że wypisał nam się 1 uczeń :/
Jak to się załatwia? Szkoła musi zapłacić za ten komplet?

KASIA
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 10 paź 2006, 17:08

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 31 sie 2016, 08:09

W czasie wpisywania i szykowania podręczników dla poszczególnych klas naszła mnie myśl- co z podręcznikami do klasy pierwszej? Mam tych podręczników 129 szt., w tym roku dzieci 29, co z pozostałymi??? Można je powoli wycofywać??- oczywiście część 1. Mają iść na makulaturę, czy MEN będzie je odbierał? Miejsca w bibliotece coraz mniej, więc przydałoby się robić miejsce :). Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwości i wytrwłałości w nowym roku szkolnym :)

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 31 sie 2016, 19:09

elkat1 pisze:No to ja mam problem :/ podręczniki wpisane i opieczątkowane (mała szkoła) i dzisiaj dostałam info, że wypisał nam się 1 uczeń :/
Jak to się załatwia? Szkoła musi zapłacić za ten komplet?
raczej nic się nie da zrobić.
Ja zostawiam 3 podręczniki niepieczętowane, w razie jakby trzeba było wracać.

madabar
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 28 paź 2012, 14:53

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 31 sie 2016, 20:20

Rokfor pisze:Ceny podręcznika do klasy 3, to jeszcze nawet chyba w Ministerstwie nie znają 8)

A ja mam pytanie z innej beczki. Spisywał już ktoś zniszczone podręczniki? Ja chyba zrobię to tak jak się spisuje normalnie książki ze stanu. Ale czy numerować jak jak ubytki?
Pojawiła się cena: 2,35 zł za każdą część do klasy III.
https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... znika.html

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 31 sie 2016, 20:32

wichrowe wzgórze pisze:
elkat1 pisze:No to ja mam problem :/ podręczniki wpisane i opieczątkowane (mała szkoła) i dzisiaj dostałam info, że wypisał nam się 1 uczeń :/
Jak to się załatwia? Szkoła musi zapłacić za ten komplet?
raczej nic się nie da zrobić.
Ja zostawiam 3 podręczniki niepieczętowane, w razie jakby trzeba było wracać.
W ubiegłym roku nie mieliśmy żadnych problemów - ani z zamówieniem, ani z liczbą dzieci, więc z rozpędu wpisałam wszystko :/ No cóż - dyrektor i księgowa będą musieli to jakoś przeżyć...

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 01 wrz 2016, 11:01

zrobiłam coś takiego w zeszłym roku, że opieczętowałam jeden komplet za dużo, bo dziecko zrezygnowała w sierpniu jakoś. Księgowa zapłaciła to z innych pieniędzy, ale były problemy. Wydawnictwo najpierw miało wystawić korektę, potem coś zamieszali, że nie mogą. Generalnie jest rzeźba. W tym roku staram się być na gorącej linii z sekretariatem.

Ale jest jeszcze jeden problem. Kraków np będzie miał ostateczną aktualizację danych 15 września. I miasto zapłaci za ilość uczniów zgodną z tym ile będzie uczniów 15. Więc wydaję powoli podręczniki i modlę się, żeby nikt nie zrezygnował powiedzmy 10-go. Alternatywa to wstrzymanie podręczników na 2 tygodnie ale tak się nie da pracować.

tola
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 15:07

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 01 wrz 2016, 14:18

Proszę powiedzcie jak nadajecie w MOLu nr wpływu podręczników? Jest jakaś ciągłość w roku szkolnym czy kalendarzowym, czy można to pole pominąć?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 02 wrz 2016, 08:14

Numer kolejny z rejestru faktur, które wpływają, z zaznaczeniem, że to broszury a nie główna księga.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bibliotekakop, Bing [Bot], Google [Bot] i 136 gości