Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 08:43

Czy ktoś tak jak ja nadal walczy z podręcznikami?

Brakuje mi nadal korekt z Nowej Ery, ale tu jeśli chodzi o sposób załatwiania spraw z wydawnictwem jestem w miarę spokojna. Mam problem z WSiPem. Odesłaliśmy część książek i okazało się, że połowę zdjęli z faktur płatnych a połowę z gratisów. Próba załatwienia czegokolwiek na infolinii to jak tłuczenie głową w ścianę. Księgowa uważa, że podręczniki to mój problem, więc mam to "jakoś" załatwić, nie mam już pomysłu jak. Mail który dostałam wczoraj z wydawnictwa to już w ogóle jakiś żart - w skrócie: moglibyśmy to odkręcić i zrobić korekty faktur tak jak pani chce "co jednak spowoduje znaczny wzrost liczby dokumentów."
numer telefonu który jest w tym mailu nie odpowiada, konsultant który był opiekunem szkoły nie odbiera telefonu. Na infolinii czeka się w nieskończoność, ale będę dzisiaj próbowała się dodzwonić. Tylko jak się z nimi dogadać, żeby cokolwiek załatwić?

Jakieś rady? Pomysły?



Mam naprawdę dosyć.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 09:42

Z Wsipu przyjechała pani. Pomyślałam sobie: "co za profesjonalne podejście do klienta. U tych z Nowej Ery trzeba wszystko załatwiać na telefon. Nawet się nie pofatygują, żeby kogoś wysłać". Rzeczona pani z Wsipu pozabierała niepotrzebne podręczniki, coś pokreśliła na fakturach, wsadziła je do pudła, zamówiła kuriera, a mnie zostawiła z niczym - bez żadnej dokumentacji zwrotu. Kiedy przyszły korekty faktur, okazało się, że tego czy tamtego nie wysłałam, co było kompletną bzdurą, bo na szczęście sama sobie wszystko spisywałam w czasie obecności tej pani :lol:
Z kolei po moim telefonie do Nowej Ery otrzymałam na mejla formularz zwrotu, spisałam na nim, co oddaję, zrobiłam ksero tego formularza, a oryginał włożyłam do pudła z podręcznikami. Kurierem zajęło się wydawnictwo. Przyszły korekty faktur i wszystko pięknie się zgadza. Sytuacja nie wymaga chyba komentarza :lol:

PS Jakby tego było mało telefon na infolinię do Wsipu kosztuje, i to niemało, podczas gdy do Nowej Ery połączenie jest bezpłatne :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 gru 2017, 09:11 przez Dorota79, łącznie zmieniany 2 razy.

Biblus
Posty: 128
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 09:26

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 10:17

U mnie już pozamiatane, ale do połowy listopada kopałem się z WSiP-em. Z Nową Erą wszystko załatwialiśmy na telefon, reagowali prawie natychmiast - żadnych zastrzeżeń. Natomiast WSiP to jakaś porażka. Nie reagowali na maile, dodzwonić się było niemożliwością, przedstawiciel mówił, że załatwia, ale jakoś nic się nie działo. W końcu ów przedstawiciel sam mi doradził, jak podstępem dodzwonić się do WSiP-u i w końcu udało się nam doprowadzić sprawy do końca.

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 11:16

A jakiż to podstęp?

Dowiedziałam się, że ludzie z infolinii nie są w stanie mi pomóc, tylko to załatwia dział korekt, a jedyny sposób żeby się z nimi skontaktować to mail. I właściwie tyle. Śmiech na sali.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 11:18

U mnie też była pani przedstawicielka ze WSiP-u i to nie jeden raz. Kiedy odbierała trochę pomyłkowo zamówionych podręczników, poprosiłam, żeby napisała mi krótkie oświadczenie (jedno zdanie), co oddałam. Zrobiłam sobie kopię, oryginał przekazałam do księgowości i przestałam się tym interesować.
Ale u mnie podręczniki zamawia dyrektor, a potem rozlicza z odpowiednimi "służbami".

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 12:25

Do tej pory też walczę z WSiP, księgowa mnie morduje o sprawozdanie finansowe, nic się nie zgadza... Kontaktu z wydawnictwem ZERO. Opiekun naszej szkoły nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości, na infolinii jestem 19. w kolejce na połączenie, odpowiedzi na maile z infolinii przychodzą po tyghodniu lub dwóch, nie do końca takie jakich potrzebuję. Nie mam jeszcze wszystkich podręczników!

Biblus
Posty: 128
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 09:26

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 08 gru 2017, 13:12

Margorzeta pisze:A jakiż to podstęp?

Dowiedziałam się, że ludzie z infolinii nie są w stanie mi pomóc, tylko to załatwia dział korekt, a jedyny sposób żeby się z nimi skontaktować to mail. I właściwie tyle. Śmiech na sali.
Po wybraniu infolinii i wysłuchaniu, co nacisnąć, żeby połączyć się z wybranym działem, bez względu na wszystko trzeba wcisnąć trójkę. Osobie, która odbierze mówimy jaki mamy problem i zostajemy połączeni z odpowiednim działem z pominięciem kolejki.
Tam m.in. powiedziano mi, żeby zgłosić reklamację mailem, ale na odpowiedź czekałem kilka dni i dowiedziałem się, że wydawnictwo ma ustawowo dwa tygodnie na odpowiedź. Dokładnie po dwóch tygodniach odpowiedzieli, że zgłoszenie zostało przyjęte, a czas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji to 30 dni (podobno też ustawowo - "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" - nie sprawdzałem). Po miesiącu napisali, że reklamację rozpatrzyli pozytywnie i w połowie listopada dosłali brakujące podręczniki (język polski).

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 22 sty 2018, 11:02

Powiedzcie mi, bo myślę, że macie takie sytuacje, gdzie wpisujecie atlasy, zbiory zadań, które w ramach dotacji zostały przekazane szkole?

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 22 sty 2018, 15:58

Ja wpisuję tam, gdzie podręczniki dotowane, ponieważ te zbiory i atlasy również wypożyczamy uczniom "w komplecie".

marietta277
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 10:19

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 25 sty 2018, 10:23

Jestem na etapie pozbywania się nieaktualnych podręczników z biblioteki (klasa 4, 1 gimnazjum). Zastanawiam się, jak w protokole określić ich wartość? Powinnam podać taką samą cenę, za jaką były kupione, czy pomniejszyć? Dodam, że księgowa dolicza podręczniki do wartości księgozbioru. Jak sobie z tym radzicie?

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 25 sty 2018, 11:43

Ja sobie nie poradziłam. Nie pozwolono mi wykasować podręczników do klasy 4. Z klasy 1 wykasowałam częściowo, to znaczy ten angielski, który był w pierwszym roku zakupiony i nie był dostosowany do korzystania jako podręcznik wieloletni i Menowski, bo miałam go na wartości 0. Reszty się nie da bo nie. Podręczniki są doliczane do wartości księgozbioru u mnie. Na protokołach selekcji podałam tę wartość, za którą były zakupione.

Rokfor
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:08

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 29 sty 2018, 10:57

Marietta277 - wpisujesz cenę, za którą zostały kupione.

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 28 lut 2018, 10:35

Witam się jako świeżynka forumowa :-)

Przedwczoraj v-ce dyrektor zaskoczyła mnie informacją z jakiegoś szkolenia , że podręczniki nieaktualne powinny być przechowywane przez szkołę przez okres 5 lat.
Czy Państwo wiecie coś na ten temat, a szczególnie z jakiego dokumentu prawnego ten okres wynika ?

Moje podręczniki z klasy I, IV i I gimn. już zubytkowałam i popakowałam w pudła, na szczęście nie wywiozłam na makulaturę. Część zabrali nauczyciele do pracowni. Protokół ubytków oczywiście został przez dyr. podpisany z decyzją : przekazać na makulaturę. Księgowa też już zarejestrowała ubytki.

Biblus
Posty: 128
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 09:26

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 28 lut 2018, 10:52

Ooo :shock: Jestem zaskoczony. Też zubytkowałem stare podręczniki. Więcej - już trafiły na makulaturę. Zostawiłem (decyzją p. Dyrektor) po jednym komplecie z oddziału tak w razie czego, choć osobiście uważam, że będą tylko obrastały kurzem. Piszcie, jeżeli ktokolwiek coś wie.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 28 lut 2018, 11:17

Proponuję światłym decydentom, żeby dobudowali magazyny do przechowywania tych podręczników przez pięć lat.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 171 gości