SP3 Mielec
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 mar 2020, 11:07

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 22 maja 2020, 10:33

Jolka 13 pisze:
piątek 22 maja 2020, 10:07
Do poniedziałku mam opracować procedury zwrotu podręczników i książek do biblioteki z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.
Może macie już coś przygotowane i możecie się podzielić?
Przyłączam się do pytania.

hariett
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 16 sty 2020, 12:15

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 22 maja 2020, 10:40

w komentarzach jest link do wytycznych https://biblioteka.pl/artykul/Powrot-uc ... ktyka/9657
Szkoła mojej córki nie otwiera od poniedziałku biblioteki, czy to możliwe? Dyrekcja mówi, że nie otrzymała od Samorządu takiego polecenia

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 22 maja 2020, 10:47

Krystyno W,
pomysł z zostawianiem uczniom podręczników jest świetny!

Ale...
Doświadczenie pokazało, że jednak trzeba zostawić kilka podręczników. Takich, które nie są zniszczone i nadają się do użytku. Przydadzą się w sytuacjach, gdy uczeń zniszczy / zgubi wypożyczony podręcznik. Często odzyskanie pieniężnego ekwiwalentu to walka z wiatrakami. Wiem od zaprzyjaźnionych bibliotek, że w takich sytuacjach można wykorzystać te z odzysku i nie trzeba kupować nowych za zgubione / zniszczone. Wszak o oszczędność szkolnego budżetu małej szkoły też tu chodzi.
Jest jeden warunek - nowo zakupione dotacyjne podręczniki muszą mieć nie tylko to samo dopuszczenie, ale i niezmienioną treść. A z tym bywa różnie :cry:

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

sobota 30 maja 2020, 17:16

Niedługo znowu zamówienia. Dowiedziałam się, że kilku nauczycieli chce zmienić podręczniki w klasie czwartej i siódmej. W konsekwencji tego będą dostawy z SIEDMIU :!: różnych wydawnictw. Na początku mieliśmy pakiet WSiP-u, potem wyłamali się matematycy. A teraz już nikt nad tym nie panuje. Dyrekcja nie widzi problemu; "...najwyżej zapłaci się jedną czy dwie faktury więcej..." A ja już widzę oczyma wyobraźni: 7 razy zamawiam, 7 razy pakuję zwroty, 7 razy dzwonię z wyjaśnieniami, reklamacjami, 7 razy nikt nie odbiera, od 7 dostawców czekam na korekty... 7 razy uzupełniam zamówienie o dodatkowe komplety... No i jeszcze sprawdzić muszę, czy taki sztukowany zestaw w ogóle zmieści się w dotacji.

Czy to normalne? U was też tak jest, czy macie może pakiety?

Rudolfino, zgadzam się z Tobą co do chomikowania zapasowych podręczników: ) akurat prze chwilą o tym pisałam w innym wątku. Z tym że mój zamysł jest nieco szerszy.
POZDR:) Kaja

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

sobota 30 maja 2020, 23:30

Od poniedzialku zaczynam zbierać zwroty. W tym tygodniu od klas 1,4,7 książki wypożyczone z biblioteki. Nie oddają podręczników. Mój zamysł był taki jak wasz czyli nie zbieramy od tych roczników. Dyrekcja na razie uważa, że zbierzemy jesienią. Mam nadzieję, że zmieni zdanie. Ja nie mogę sama na bieżąco spisać podręczników. Muszę pisać o zgodę do burmistrza. równocześnie złożyć podanie do zarządu dzielnicy. Czekam na zgodę średnio 3 miesiące i dopiero ubytkuję. Podręczniki które miały być zubytkowane w tym roku stoją w kartonach bo zgody się nie doczekałam Powiem szczerze, że przestaję się przejmować trzymaniem makulatury aż uzyskam zgodę. Wolałabym zostawić te podręczniki u uczniów a tylko przewalić dokumenty przez burmistrza i zarząd.Co do pozostawienia tych niezniszczonych wszystko by było dobrze tylko już wiem, że niektóre podręczniki są zmienione.
Od 8 czerwca z przerwą na egzamin do 23 zbieram podręczniki i ksiązki od pozostałych klas. Przynoszą komplety w torbach z kartka z opisem od kogo i co i zostawiają w kartonach w holu. Po kwarantannie odpisuję i zawiadamiam przez Librusa o efektach. Tak wygląda to w teorii. Obawiam się, że nie wszyscy przyniosą podręczniki. Wiem, że wielu rodziców z dziećmi wyjechało z miasta i nie planują na razie powrotu, część rodziców do tej pory nie odczytała zawiadomienia w Librusie. W tym roku będzie ciężko.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 31 maja 2020, 13:05

Anno, też się zastanawiam, czy podręczniki nie zostaną zmienione. Póki co na stronie WSiP są te same numery dopuszczeń z roku 2017, więc wszystko w porządku. Jakie wydawnictwo miałaś na myśli, wspominając o zmianach?

A spisać przecież możesz i mieć przygotowane dokumenty oraz paki do wyrzucenia, a na zgodę czekać. U mnie na szczęście decyduje dyrektorka, przekonałam ją, że może :) No a u was dobrze, że wcześniej te zwroty można zacząć.

Właśnie obawiam się takiej sytuacji, rzucą w korytarzu na podłogę i kto to będzie taszczył w miejsce docelowe? Schylał się, przenosił te torby... Ja dam instrukcję, żeby przynosili związane sznurkiem, wtedy się chociaż wstępnie przeliczy bez rozpakowywania, tak jak prace po egzaminie. Z tym że miejsce akcji jest na razie niewiadome.
POZDR:) Kaja

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 31 maja 2020, 18:31

U mnie na szczęście mogę liczyć na pomoc obsługi w przenoszeniu. w ten sposób unikam styczności z 600 rodziców.
Nie bardzo chcę kolejnych pak z podręcznikami do wyrzucenia bo jeszcze się poprzednich nie pozbyłam. Niedługo nie będzie gdzie nogi postawić. Niestety OP wymyślił sobie procedurę i sam się z nią nie wyrabia.
Co do podręczników my większość mieliśmy z Nowej Ery. Tylko j polski i klasy 1-3 z WSIP. Historyczka mówiła, że sporo materiału w klasach 7 pozmieniali. Podobno w biologii też.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

sobota 06 cze 2020, 08:22

Wszystko się coraz bardziej komplikuje. We WSiP-ie już nie dostanę podręcznika do angielskiego dla kl. 7, tylko bezpośrednio u wydawcy. W związku z tym mamy teraz OŚMIU :!: partnerów do zamówień, zwrotów i rozliczeń :mrgreen:
POZDR:) Kaja

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 09 cze 2020, 11:13

Jak długo trzymać książki w kwarantannie?

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 10 cze 2020, 11:43

Zgodnie z przepisami 48 godzin, 72 godziny w przypadku książek obłożonych w folię lub z jakimiś dodatkami typu płyta.

wmena
Posty: 22
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 23:50

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 11 cze 2020, 07:09

U mnie tez podręczniki, spakowane w reklamówkach przez uczniów, leżą 3 dni w kwarantannie.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 15 cze 2020, 10:45

Wszystko miałam pięknie zaplanowane i rozplanowane - terminy, procedury zwrotu, rodzice i uczniowie powiadomieni przez eDziennik z kilkudniowym wyprzedzeniem. I to by było na tyle teorii.
Dzisiaj pierwszy dzień zwrotów. 1/3 rodziców w ogóle nie przeczytała wiadomości na eDzienniku. Wcześniej wszyscy wychowawcy zadeklarowali, że rodzice mają dostęp do eDziennika i tą drogą należy się z nimi kontaktować. Niektórzy rodzice odpisali, ze podręczniki zostały w klasach. Wychowawcy nic na ten temat nie wiedzą.
Co mnie czeka?
Po upłynięciu terminu kwarantanny książkowej posprawdzam czego brakuje i wtedy telefony do rodziców. Odbiorą, albo i nie.
Co dalej? Oficjalne pisma podpisane przez dyrektora przypominające o obowiązku zwrócenia wypożyczonych materiałów. Doręczane oficjalnie przez gońca z Urzędu Miasta za potwierdzeniem odbioru.
Będzie to już początek lipca, a więc część rodzin na wyjazdach wakacyjnych.
W zasadzie już zaczyna mnie boleć żołądek.... :cry:

Beata 8
Posty: 39
Rejestracja: piątek 04 paź 2019, 18:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 15 cze 2020, 11:58

Nie przejmuj się, ja też jestem jeszcze na początku. To tylko książki. Jak rodzice nie oddadzą, to niech się dyrekcja martwi. Nie jesteśmy w stanie przeskoczyć zasad pandemii. Trzeba się dostosować. U nas dyrekcja decyduje, a ja się dostosowuję :roll: Nie mogę podjąć żadnej wiążącej decyzji :roll: :roll: :roll: MASAKRA

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 15 cze 2020, 12:06

Czyli teoria sobie, a życie życiem... Tego samego się spodziewam i już się boję. U mnie dopiero po egzaminach zbiórka. Wszystko mają napisane na Librusie i na stronie www, a już wydzwaniają, kiedy właściwie czynna jest biblioteka.

W piątek po Bożym Ciele, kiedy szkoła była na głucho zamknięta, ktoś się dobijał i pocałował klamkę...
Ktoś inny zostawił książki w drugim budynku, który wynajmujemy, a ja nie mam pojęcia, kiedy tam można iść na poszukiwania.

To jest tylko przedsmak tego, co się będzie działo. Oj, będzie się działo.
Ale Dyrekcja zadowolona, że ma właściwe procedury! :mrgreen:
POZDR:) Kaja

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 15 cze 2020, 13:15

Mam tak samo jak Rudolfina. Połowa rodziców nie przeczytała informacji. Część niby przeczytała i zadaje pytania dokładnie o to co było napisane w informacji. Zwroty zaczęłam od 8 czerwca. Ślimaczy się strasznie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 74 gości