Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 21 maja 2021, 09:23

Rudolfina pisze:
poniedziałek 18 sty 2021, 11:33
Zrobiłam protokół zbiorczy wycofanych podręczników i w tabeli zestawienie w pięciu kolumnach:

przedmiot, klasa
nry inwentarzowe (od do)
nry ubytków (od do)
ilość
wartość
Na końcu tabeli łącznie ilość ubytków i wartość.

I jako podsumowanie zapis: "Zubytkowano 802 pozycje o łącznej wartości 13 402,60 zł"
Małgorzato2018, głowa do góry! Z czasem wszystko ogarniesz 8)

Małgorzata2018
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sie 2019, 20:46

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 21 maja 2021, 12:32

Wielkie dzięki za pomoc i dobre słowo!. Proszę powiedz mi jeszcze, czy do księgi inwentarzowej podręczników wpisujesz numer każdej zubytkowanej pozycji, czy można to zrobić jakoś zbiorczo?

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 24 maja 2021, 09:25

Program komputerowy do obsługi biblioteki nadaje numer ubytku KAŻDEJ wycofywanej pozycji automatycznie przy ubytkowaniu.
Jeżeli pracujesz wyłącznie z inwentarzowymi księgami papierowymi to robi się to ręcznie.
Każdy podręcznik, który jest wpisany w księdze pod daną pozycją inwentarzową, w przypadku ubytkowania musi mieć wpisany numer ubytku.
Jest na to miejsce w kolumnie nr 15.

Dora 67
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 15 wrz 2020, 07:59

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 31 maja 2021, 10:15

Mam takie pytanie. Jeżeli podręczniki po 3 latach użytkowania są w dobrym stanie, czy trzeba zamawiać nowe.

Justyna Nowak
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 29 mar 2021, 08:32

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 31 maja 2021, 10:47

Mam pytanie nawiązujące do szkolenia. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości:
Chciałam zapytać, po pierwsze o to, jak sekretarz szkoły ma odbierać pieniądze od rodziców za zniszczone podręczniki jeśli szkoła nie może obracać gotówką? Czy rodzic nie może bezpośrednio zrobić przelew na konto organu prowadzącego a do szkoły przynieść jedynie potwierdzenie dokonania wpłaty? I czy dobrze rozumiem, że jeżeli rodzic zapłaci za podręcnziki, to ja składając zamówienie na nowy rok szolny mogę domówić te brakujące również (zgubione i zniszczone) I drugie pytanie czy jak dokupuje w ciągu 3 lat podręczniki, które są potem wycofywane - jak w tym roku kl 2,5,8 to te do kupione w późniejszym terminie też mogę zubytkować czy musze mimo wszystko trzymać je 3 lata?

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 31 maja 2021, 19:54

odp.1 Należność za podręczniki u mnie rodzice wpłacają na konto podane przez księgową - nr konta podany jest pod spisem podręczników, a potem szkoła odprowadza pieniądze na konto Organu Prowadzącego i jak chcemy dokupić jakieś podr. zaginione to wic dyrektor po konsultacji z bibliotekarzem występuje do OP o konkretną kwotę.

Od.2.ja u siebie również odpisuję te dokupione podr. bo mogą być nieaktualne w treści ,i staram się je przekazać nauczycielom z danych przedmiotów czy do klasopracowni ,albo zostawiam z nieaktualnych do kupionych jako w najlepszym stanie podręczników po 3 z każdego przedmiotu do powtórek czy dla nauczycieli na kk czy zdw.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 01 cze 2021, 09:19

Dora 67 pisze:
poniedziałek 31 maja 2021, 10:15
Mam takie pytanie. Jeżeli podręczniki po 3 latach użytkowania są w dobrym stanie, czy trzeba zamawiać nowe.
Próbowałam kiedyś zostawić po kilka egzemplarzy tych podręczników, które po trzech latach nosiły minimalne ślady użytkowania. Tak w razie czego, żeby były na już, zanim dokupi się brakujące - co czasem trwa miesiąc. No cóż... Okazało się, że mimo niezmienionego numeru dopuszczenia podręcznika wydawnictwa dokonują zmian w nowych edycjach - czasem niewielkich, czasem większych, co powoduje inną numerację stron. Dla dzieci w SP to nie lada problem. Nie mam czasu porównywać obu danych podręczników strona po stronie. A i przedmiotowców trudno do tego namówić :roll:
Tak więc ubytkujemy stare, zamawiamy nowe.

manana
Posty: 4
Rejestracja: środa 31 maja 2017, 09:06

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 01 cze 2021, 10:56

Zostanie mi w klasie VIII ok 200 zł. Czy ktoś może wie, czy mogę to wydać na ofertę uzupełniającą, ale nie w klasie VIII? Oferta uzupełniająca z klas IV-VI jest dla mnie bardziej interesująca, ale nie wiem, czy mogę dokonać przesunięcia funduszy między klasami. Nie wiem, gdzie szukać takiej informacji (w rozporządzeniu nie ma).

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 14 cze 2021, 10:52

Czy jakaś dobra dusza mogłaby zobaczyć w swoich księgach jaka widnieje cena do podręcznika Plastyki (Gimnazjum) K. Czernickiej z 2015 roku? Ubytkuję stare i nie wiem co się wydarzyło, ale nie mam tej kwoty nigdzie (ani w księdze, ani na fakturach).

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 14 cze 2021, 13:52

xandre pisze:
poniedziałek 14 cze 2021, 10:52
Czy jakaś dobra dusza mogłaby zobaczyć w swoich księgach jaka widnieje cena do podręcznika Plastyki (Gimnazjum) K. Czernickiej z 2015 roku? Ubytkuję stare i nie wiem co się wydarzyło, ale nie mam tej kwoty nigdzie (ani w księdze, ani na fakturach).
Sprawdziłam 8)
14 zł .

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 14 cze 2021, 14:11

Pisałam w tym wątku niedawno, że mimo niezmienionego numeru dopuszczenia podręcznika wydawnictwa dokonują zmian w nowych edycjach - czasem niewielkich, czasem większych, co powoduje inną numerację stron. Dla dzieci w SP to nie lada problem.

Mam jednak dobrą wiadomość dla tych koleżanek / kolegów z SP gdzie w klasach I-III pracuje się z podręcznikami "Nowi Tropiciele".
Właśnie dziś dwoje dzieciaczków oddało mi makabrycznie zalane części piąte :roll:
Ubytkując w grudniu podręczniki po trzyletnim obiegu zostawiłam po kilka egzemplarzy w doskonałym stanie. Dzisiaj w wolnej chwili porównałam podręczniki z obu edycji. Są identyczne! Zamiast robić żmudne dodatkowe zamówienia finansowane z różnych środków i potem baaardzo :!: uważać przy rozliczeniach, mogę je wykorzystać jako zamienniki.
Co nie zwalnia rodziców z regulaminowego obowiązku zapłacenia za zniszczony podręcznik.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 08:15

Do klasy I są identyczne, sprawdzałam też wszystkie 5 części :)
I mamy info od konsultantki tego samego wydawnictwa, że nowe muzyki i plastyki do klasy V będą bez żadnych zmian.

Dorota79
Posty: 869
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 08:41

Mam pytanie. Czy w tym roku szkolnym też robicie harmonogram zwrotu książek do biblioteki przez poszczególne klasy, jak to było rok temu?

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 09:05

Rudolfina pisze:
poniedziałek 14 cze 2021, 13:52
xandre pisze:
poniedziałek 14 cze 2021, 10:52
Czy jakaś dobra dusza mogłaby zobaczyć w swoich księgach jaka widnieje cena do podręcznika Plastyki (Gimnazjum) K. Czernickiej z 2015 roku? Ubytkuję stare i nie wiem co się wydarzyło, ale nie mam tej kwoty nigdzie (ani w księdze, ani na fakturach).
Sprawdziłam 8)
14 zł .
Wielkie dzięki :)

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 10:43

Dorota79 pisze:
wtorek 15 cze 2021, 08:41
Mam pytanie. Czy w tym roku szkolnym też robicie harmonogram zwrotu książek do biblioteki przez poszczególne klasy, jak to było rok temu?
Tak, mam harmonogram.
Cały tydzień rozpisany na klasy.
Odbieram podręczniki od wczoraj.
Ponieważ były wcześniej pojedyncze próby przekonania mnie, żeby któraś klasa oddała wszystko "na sam koniec roku szkolnego" lub żebym do końca (czego? :lol: ) wstrzymała się z odbiorem podręczników z konkretnych przedmiotów, wysłałam w zeszłym tygodniu wszystkim nauczycielom przez eDziennik jednoznaczną wiadomość:

"W uzgodnieniu z p. dyrektorem informuję, że w dniach 14-18 czerwca uczniowie będą oddawali wypożyczone podręczniki wg załączonego grafiku.
UWAGI (również uzgodnione z p. dyrektorem):
- grafik jest taki, a nie inny, ponieważ należało uwzględnić wycieczki klasowe oraz zachować reżim sanitarny;
- ostatni tydzień nauki zostaje do egzekwowania podręczników od uczniów, których nie było w szkole i którzy zapomnieli przynieść książki w wyznaczonym terminie oraz do kontaktu z rodzicami i wysyłania wniosków o płatność za zgubione i zniszczone podręczniki;
- rozliczane będą CAŁE KOMPLETY jednorazowo, a stan podręczników będzie sprawdzany w obecności ucznia,
- aby uniknąć nieporozumień z uczniami i ich rodzicami NIE MA MOŻLIWOŚCI pozostawienia podręczników z danego przedmiotu i oddania ich w innym terminie."

Proszę sobie wyobrazić, że NIKT nie przyszedł z zażaleniem.
Chyba podziałało "w uzgodnieniu z p. dyrektorem" 8)
Ostatnio zmieniony wtorek 15 cze 2021, 10:50 przez Rudolfina, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 85 gości