Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 10:49

Cd. porównywania edycji podręczników:

Sprawdziłam też klasę VII SP.
Niezmienione w porównaniu z tymi sprzed trzech lat są podręczniki:
Historia wyd. GWO
English Class A2+
Matematyka z plusem wyd. GWO.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

wtorek 15 cze 2021, 21:19

Ja także ustaliłam grafik i tego się trzymam- tylko uzgadniałam to z wychowawcami i grafik wisi w pokoju nauczycielskim. Oczywiście nie ma tak ,że 100% klasy odda w umówionym dniu więc będę ich gonić poprzez wychowawców i e- dziennik. Dzisiaj pogoniłam kl.8.Liczę podręczniki przy uczniu i wychwytuję zagubione zniszczone. A ostatni tydzień przeznaczam na niedobitki. Co robicie z podr. z kl.5,8 i 2 -czy zaraz po zakończeniu ro ku szkolnego usuwacie je z księgi broszur czy podręczników.? I co z nimi robicie ja rozdam uczniom i nauczycielom reszte pójdzie do kontenera. Tylko kiedy je usunąć fizycznie.?

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 16 cze 2021, 13:06

Podręczniki z kl.2, 5 i 8 zostawiam w "szafie magazynowej" do grudnia. Wtedy dopiero będę mieć czas na spokojne ich zubytkowanie. Wcześniej porównam sobie z nowymi edycjami i jeśli będą zgodne - zostawię po kilka egzemplarzy do ew. zamiany za zniszczone na koniec roku.

A tak przy okazji - proszę, niech mnie ktoś oświeci :|
Jeśli wydanie pierwsze i wyd. np. trzecie podręcznika posiadają dokładnie ten sam nr ISBN, to nic w treści nie powinno być zmienione?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

sobota 19 cze 2021, 10:25

Rudolfina pisze:
środa 16 cze 2021, 13:06
Jeśli wydanie pierwsze i wyd. np. trzecie podręcznika posiadają dokładnie ten sam nr ISBN, to nic w treści nie powinno być zmienione?
Teoretycznie masz rację. W praktyce niestety różnie to bywa...

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 21 cze 2021, 10:10

Basiu, dziękuję.
Postanowiłam nie do końca ufać wydawcom 8) i porównać wydania podręczników strona po stronie. Późną jesienią, gdy będzie więcej czasu.

Dorota79
Posty: 869
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 01 wrz 2021, 10:43

Mam pytanie w sprawie wpisywania podręczników do mola, a mianowicie, czy sugerować się liczbą uczniów na dzień pierwszego września, czy też poczekać z wpisywaniem wszystkich podręczników i odłożyć kilka w razie gdyby ktoś się wypisał? Dodam, że drugi wniosek w sprawie dotacji na podręczniki będę składała 7 września, zgodnie z informacją z urzędu, że do tego dnia mam go przesłać. Jak to robicie?

kno_da
Posty: 137
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 01 wrz 2021, 17:08

Nie zajmuję się na szczęście wypełnianiem wniosku, ale dzisiaj otrzymałam informację zwrotną od wychowawców i wprowadziłam w kl.2, 5 i 8 podręczniki, które były odłożone w razie migracji uczniów. W sumie odłożonych miałam tyle ile jest oddziałów w każdym roczniku. Miałam też domówione w kl. 4 ze względu na liczniejszy rocznik i również dzisiaj je wprowadzałam. Wszystkie klasy otrzymały podręczniki dzisiaj, a jedna klasa czwarta dostanie jutro.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 01 wrz 2021, 19:52

Lepiej poczekać tak do następnego tygodnia do poniedziałku bo ruch liczbowy uczniów będzie trwał czasem nawet do 15.09.21 .ja robię tak że nr do poszczególnych przedmiotów rozpisuje na kartkach.a do Piero jak wicedyrektor mi powie że już nie ma przetasowań wśród uczniów to wszystko wpisuje do komputera. A tak nawiasem mówiąc zamawianie podr to czynność administracyjna i dyrektor nie może ci tego zlecić ty masz spr stan z fakturami przeliczyć nadać nr i wydać uczniom.byla o tym mowa w czerwcowym biblioteki w szkole. Oczywiście przed nr popieczetowac. A na koniec roku zebrać podr nieaktualne ubytkowac we. Ścigać tych co nie oddali. Wysłać monity za zniszczone podr. Nie dajmy się wykorzystać

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 02 wrz 2021, 12:20

Dorota79 pisze:
środa 01 wrz 2021, 10:43
Mam pytanie w sprawie wpisywania podręczników do mola, a mianowicie, czy sugerować się liczbą uczniów na dzień pierwszego września, czy też poczekać z wpisywaniem wszystkich podręczników i odłożyć kilka w razie gdyby ktoś się wypisał?
Wpisuję wszystkie wg faktury jeszcze w sierpniu.
Pieczętuję i numeruję bez dwóch egzemplarzy z każdego tytułu. To te ewentualnie do odesłania.
Na podstawie list uczniów otrzymanych 1 września pieczętuję i numeruję te z karteczkami lub odkładam do odesłania.
Od 2 września wydaję podręczniki uczniom. Nie mogę czekać, bo nauczyciele przedmiotów zjedliby mnie żywcem :lol:

Dorota79
Posty: 869
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 02 wrz 2021, 12:35

Jeszcze jedno pytanie. W tamtym roku miałam 22 podręczniki (w tym jeden dodatkowy na oddział) do jednej klasy 4. W tym mamy dwie nowe klasy, razem trzy, a uczniów jest 49. Ile powinnam wpisać podręczników, biorąc pod uwagę, że przysługuje jeden dodatkowy na każdy oddział? :roll:

Kruk-san
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 23:14

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 02 wrz 2021, 13:39

49 - 21 = 28 uczniów + 2 nowe oddziały = 30 pakietów powinno być zamówionych na r. szkolny 2021/2022. Razem powinnaś mieć na stanie 52 pakiety do kl. 4.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 02 wrz 2021, 21:30

Z tym czekaniem to nie tak. Obowiązkiem jest wydanie książek do 10 września- przynajmniej większości,. a przecież bywało tak ,że książki przychodziły z opóźnieniami ,trzeba domawiać. Niech się inni uzbroją w cierpliwość. Często zostajemy z tą ,,przyjemnością sam" i i co mamy siedzieć od rana do nocy byleby tylko wydawać książki 1 września i poświęcać na to 2 tygodnie wakacji. Kto nam zapłaci za te ,,społeczne " nadgodziny. albo czy dostaniemy za to jakieś wolne dni- nie. Ja się oduczyłam chodzenia w wakacje do szkoły i wpisywania podr. Kiedyś tak zrobiłam i potem poprosiłam aby w czasie już trwania roku szkolnego zwolnić się do lekarza zaznaczając ,że przychodziłam w czasie wakacji do pracy. więc mogę te godziny ,,społeczne" odebrać w dowolnym czasie. Usłyszałam ,że ,,nie kazano mi przychodzić w czasie ferii letnich do pracy" i zwolniono mnie na wizytę do lekarza z wielką łaską. My zawsze mamy obowiązek przychodzić do pracy 3 dni po zakończeniu roku szkolnego i 4 przed rozpoczęciem i tego się trzymam. Nie dajmy się zwariować.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 03 wrz 2021, 10:13

Dorota79 pisze:
czwartek 02 wrz 2021, 12:35
Jeszcze jedno pytanie. W tamtym roku miałam 22 podręczniki (w tym jeden dodatkowy na oddział) do jednej klasy 4. W tym mamy dwie nowe klasy, razem trzy, a uczniów jest 49. Ile powinnam wpisać podręczników, biorąc pod uwagę, że przysługuje jeden dodatkowy na każdy oddział? :roll:
Ja bym wpisała wszystko jak leci, bo inaczej chyba bym się pogubiła...
Bez pieczątki i numeru zostawiłabym na razie po trzy egzemplarze z każdego tytułu (po jednym na klasę) - gdyby któreś dziecko w najbliższych dniach odeszło i trzeba by odesłać.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 03 wrz 2021, 16:26

W moim przypadku wpisanie i zostawienie 2- 3 egzemplarzy byłoby ryzykowne. Nie pamiętam (a pracuję 27 lat) takiego roku z taką migracją uczniów. Zamieszanie jest ogromne.Rodzic zapisuje dziecko w sierpniu po czym dziecka nie ma i nie wiadomo czemu. Obcokrajowcy nie wiadomo czy się rozmyślili, czy nie dojechali. Uzgodnione z dyrekcją, ze wydajemy podręczniki z ub lat a z wpisywaniem czekamy do przyszłego tygodnia. Nie wiem jak koleżanki to robią, że już kończą wydawanie podręczników. Moja szkoła jest duża. 27 oddziałów ponad 600 uczniów i z pewnością nie skończę w przyszłym tygodniu. Samych nowych podręczników do klas 8 ponad 1000 do wpisania.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

piątek 03 wrz 2021, 16:32

Rudolfina pisze:
piątek 03 wrz 2021, 10:13
Dorota79 pisze:
czwartek 02 wrz 2021, 12:35
Jeszcze jedno pytanie. W tamtym roku miałam 22 podręczniki (w tym jeden dodatkowy na oddział) do jednej klasy 4. W tym mamy dwie nowe klasy, razem trzy, a uczniów jest 49. Ile powinnam wpisać podręczników, biorąc pod uwagę, że przysługuje jeden dodatkowy na każdy oddział? :roll:
Ja bym wpisała wszystko jak leci, bo inaczej chyba bym się pogubiła...
Bez pieczątki i numeru zostawiłabym na razie po trzy egzemplarze z każdego tytułu (po jednym na klasę) - gdyby któreś dziecko w najbliższych dniach odeszło i trzeba by odesłać.
Nie, trzeba policzyć tak jak tam koleżanka wyżej podała. Musi ci się spiąć dotacja. Dlatego czekam na ustalenie się liczby uczniów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 52 gości