fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 27 sie 2014, 14:16

A ja nie czekając na narady, wpisałam dzisiaj wszystkie podręczniki do istniejącej księgi broszur, pod kolejnymi numerami.
W sposobie nabycia zaznaczyłam Przydział.
Cenę na razie wpisałam 0,00zł.

Wczoraj zrobiłam rozeznanie wśród koleżanek, każda robi inaczej. Jedne zakładają nowe księgi na podręczniki, inne wpisują do księgi głównej, bo takie było polecenie księgowej!!!

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 27 sie 2014, 15:24

Ja dzisiaj wpisałam 221 podręczników do nowej księgi inwentarzowej (9 klas). Liczę, że w ciągu roku to będzie ok. 1200 książek (z j. obcym). Za trzy lata będą nowe i trzeba będzie je ubytkować. Nadałam podręcznikom numery od 1pb (podręcznik bezpłatny) w odróżnieniu od zwykłych podręczników. Nie zakładam kart książki ( za dużo zmarnowanych kart), tylko wpiszę na kartę czytelnika i na zbiorówkę dla klasy z Regulaminem i Oświadczeniem.

jomik
Posty: 14
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 10:35

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 27 sie 2014, 18:40

Ja założyłam w Molu osobną księgę podręczników, tylko ceny pominęłam

Biblioteczka
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 19:18

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

niedziela 31 sie 2014, 19:31

Witam, ja wpisałam podręczniki do MOL-owej księgi broszur, jak wszystkie inne podręczniki. Cenę nadałam na razie 15,00 PLN ale w MOL-u cenę można łatwo zmienić, więc jak dostanę konkretną informację na ten temat, to zmienię.
Sądzę też, że zmienię w MOL-u datę wprowadzenia podręczników na 1 września, żeby mi się potem te podręczniki wykazywały, jako nabytki z roku szkolnego 2014/2015, który przecież nie może się zaczynać datą sierpniową.

Wypożyczać będę normalnie, czytnikiem na kartę czytelnika, tylko trzeba będzie ustawić w parametrach MOL-a dłuższy termin, żeby się nie pojawiało w raportach zaległości.

Gratuluję księgowej pomysłu wpisywanie podręczników do księgi głównej i już widzę, jak to wszystko będzie ubytkować za 3 lata!

tobabsko
Posty: 184
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 14:16

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

poniedziałek 01 wrz 2014, 10:27

Zalożylam nową księgę. Kart nie wypisywalam, bo mam ich zwyczajnie malo. Stosowną ilość egzemplarzy wypożyczylam wychowawcom i zanotowalam w dzienniku jakie numery mają. Opracowalam krótki regulamin wypożyczeń i dalam po egzemplarzu każdemu wychowawcy z prośbą o zapoznanie rodziców i podpisanie przez nich. Poprosilam, żeby każdy z uczninów mial podpisaną książkę (jest stosowna tabelka). Reasumując - opiekę nad podręcznikami zlożylam na ręce koleżanek wychowawczyń. Dzieci są jeszcze za male, a rodzice jacy są każdy widzi.
A tak między nami, to skandal, że to my musimy wymyślać procedury wypożyczeń i każda to robi po swojemu. To skandal, że książki po prostu dotarly do szkoly kurierem bez żadnych dokumentów, choćby potwierdzających ilość przekazanych egzemplarzy
A tak sobie jeszcze pomyślalam dzisiejszej bezsennej nocy - co będzie, jeśli nowy premier zmieni ministra edukacji i program darmowych podręczników nie będzie kontynuowany? Nie mówcie mi, że to niemożliwe. ;)
Nie życzę wszystkiego dobrego w nowym roku - życzę przetrwania. :)

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 02 wrz 2014, 09:46

Witam; proszę o podpowiedź w sprawie szkół specjalnych. Ja oprócz podręcznika dla klasy I mam jeszcze zeszyt piktogramów oraz adaptację multimedialną w polskim języku migowym. Jak to zewidencjonować? Do zbiorów specjalnych?
Mam założyć dwie nowe księgi: podręczników i zbiorów specjalnych,gdzie będą wpisywane tylko te "wyprawkowe"?
tobabsko pisze: A tak między nami, to skandal, że to my musimy wymyślać procedury wypożyczeń i każda to robi po swojemu. To skandal, że książki po prostu dotarły do szkoły kurierem bez żadnych dokumentów, choćby potwierdzających ilość przekazanych egzemplarzy
Ja otrzymałam protokół zdawczo-odbiorczy. Teraz widzę na nim zapis:" Nasz elementarz.Jesień. Adaptacja -trudnosci w uczeniu się..........z DVD w Polskim Języku Migowym" Liczba egzemplarzy 3. Czyżby to była sugestia na moje wcześniejsze wątpliwości. Nie ma w tym protokole potwierdzenia,że osobno jest podręcznik osobno zeszyt piktogramów i osobno dvd; tzn. nie ma 3+3+3 .Czyli do jednej księgi ?:)

beaa
Posty: 164
Rejestracja: wtorek 16 maja 2006, 13:28

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 02 wrz 2014, 20:26

Cena jednej części elementarza to 4,34 zł.
http://wyborcza.pl/1,75478,16573002,Wie ... html#CukGW
beaa

madabar
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 28 paź 2012, 14:53

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 02 wrz 2014, 21:19

Tak - cena określona, nawet podstawa prawna przywołana, ale nadal nie wiadomo, gdzie te pieniądze rodzic ma odprowadzić. Nr konta?
http://www.men.gov.pl/index.php/1375-ko ... mentarza-1

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 02 wrz 2014, 21:29

Madabar - co ty taka niecierpliwa. To jest komedia w odcinkach :D
U mnie jutro zebranie rodziców, jezeli nie będę potrafiła odpowiedzieć na jakies pytanie (np GDZIE te 4,34 przelać), zasugeruję rodzicom, aby dzwonili do MEN :mrgreen:

an.ka.b
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 08:59

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 03 wrz 2014, 09:05

Jestem nowa i na forum i w temacie? Ale szukam pomocy w sprawie ewidencji Naszego Elementarza i widzę, że nie ma w tej sprawie żadnych konkretów. jak to ogarnąć? I jeszcze jedno pytanie na jakiej podstawie wpisujecie ww. podręczniki do ksiąg inwentarzowych, bo dostarczono mi do biblioteki podręczniki bez jakiegokolwiek papieru....

chowanna
Posty: 22
Rejestracja: środa 27 sie 2014, 16:12

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 03 wrz 2014, 19:39

Czy ćwiczenia również wpisujecie do księgi inwentarzowej? :wink:

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

środa 03 wrz 2014, 20:26

Ćwiczeń nie wpisywałam nigdzie, również nie pieczętowałam. Komplety do języków (podręcznik + ćwiczenia) zostały rozdane bez ewidencji. Natomiast każdy wychowawca otrzymał dwie kartki: Regulamin Wypożyczania Darmowych Podręczników (jedna strona) i lista uczniów z ośmioma rubrykami (druga strona). W rubrykach 4 miejsca na wpisanie nr inwentarzowego podręcznika i cztery rubryki na podpisy rodziców przy każdej części, czyli cz.1, podpis, cz.2, podpis itd. Na drugiej kartce lista uczniów i tylko podpis na potwierdzenie otrzymania j. obcego i materiałów edukacyjnych (mapki i ćwiczenia). Zrobiłam to zgodnie z wytycznymi dyrekcji. Ale kosztowało mnie to cztery dni w szkole (wtorek-piątek) dla 9 klas.

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

czwartek 04 wrz 2014, 16:31

Dzisiaj dowiedziałam się, że też mam kontrolować, ćwiczenia, j. obcy i inne materiał edukacyjne przekazywane bezpłatnie uczniom. Czyli, zapisuję już tylko na zbiorówce ile, kto, czego zabrał (wychowawcy).
Napiszcie, jak to jest u Was.

edyta.pl2
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 16:50

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

czwartek 04 wrz 2014, 16:56

A co z zeszytami ćwiczeń? Ewidencjonować gdzieś materiały edukacyjne ? Podręczniki, rzecz jasna do osobnej księgi - tak zalecił dyrektor, ale co z zeszytami ćwiczeń?
Poradźcie, proszę.

Jola64
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 15:55

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

czwartek 04 wrz 2014, 17:52

Ja skorzystałam z wielu pomysłów FORUMOWICZEK i zrobiłam tak:
1. Elementarze wpisałam do istniejącego Inwentarza podręczników, a każdej książce nadałam numery np. 1/P.1-1, 2/P.1-1 ....... 35/P.1-1, gdzie 1,2,....35 to kolejny numer podręcznika, P-podręcznik, 1-1 to klasa 1 -część 1. Potem będzie 1-2 część, 1-3, 1-4. Opieczętowałam w 3 miejscach.
2. Zrobiłam karty czytelnika i każdemu uczniowi wpisałam numer wypożyczonego podręcznika.
3. Zrobiłam listę tabelę z numerami podr., nazwiskami uczniów i podpisem rodzica/opiekuna potwierdzającym odbiór.
4. Zrobiłam listę tabelę z nazwiskami uczniów i podpisem rodzica za 1, 2, 3, 4 części ćwiczeń i rozdałam wg liczby dzieci w 3 klasach (IA 1-21, IB 22-41, IC 42-61) Ćwiczeń nie pieczętowałam i nie wpisywałam nigdzie.
5. Język angielski-podręcznik i ćwiczenia-nie wpisywałam nigdzie i nie pieczętowałam. Zrobiłam tylko listę tabelę z nazwiskami uczniów i podpisem rodzica/opiekuna potwierdzającego odbiór.
Na Elementarz też nie mam żadnego papierka - rachunku.
Wychowawca dostał Regulamin wypożyczania podręcznika do przeczytania rodzicom i listy do pozbierania podpisów po wydaniu materiałów (podręczników i ćwiczeń).
Myślę, że dam radę to ogarnąć, jak zaczną spływać następne części elementarza i ćwiczeń.
Wam też życzę cierpliwości i powodzenia :) :lol:
Jak coś to pytajcie :wink:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości