asik
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 08:52

MOL NET+

wtorek 21 paź 2014, 13:55

Przypadkiem zajrzałam dzisiaj na stronę Vulcana i oto, co znalazłam:
http://www.vulcan.edu.pl/program.php/10 ... molnetplus

Moja szkoła posiada złoty abonament, więc powinnam mieć tego nowego Mola, ale niestety nie działa w tej chwili UONET+ a pewnie stamtąd będzie dostęp. Ciekawe jak z przeniesieniem bazy? Jak zwykle pewnie będzie ciężko się przestawić, ale jeśli przestawiliśmy się ze starego dziennika elektronicznego na nowy, to z Molem też powinno być nieźle :) Taką mam nadzieję :)

Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

Re: MOL NET+

środa 22 paź 2014, 20:14

Nie podoba mi się nowy dziennik, wiele w nim błędów, brak dostępu dla mnie do wszystkiego, językowcy mają kłopoty... Aż strach pomyśleć o nowym MOLu.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET+

czwartek 23 paź 2014, 12:32

Ja nawet nie patrzę na nowego MOL-a, bo od tego roku podniesiono opłatę abonamentową roczną z 182 zł do 480 zł, za jeden tylko program (nie mamy pakietu) i nie sądzę, aby dyrekcja płaciła takie pieniądze, za jeden program biblioteczny... problem w tym, że próżno czekać na odbiór telefonu w firmie Vulcan jak i na odp na maila. Trzeba będzie zostać na tej wersji już do emerytury. A swoja drogą muszą być w Polsce bogate szkoły, skoro firma, która prowadzi sprzedaż oprogramowania do szkół może pozwolić sobie na takie ceny.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET+

piątek 24 paź 2014, 08:20

Otrzymałam odpowiedź z Vulcana. Piszą, że Molnet+ wymaga wykupienia osobnego abonamentu (tylko dla użytkowniku złotego abonamentu jest on bez dodatkowych opłat). Możliwa jest także migracja danym z programu Mol Optivum do Molnetu+. Usługa ta jest dodatkowo płatna :(

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Re: MOL NET+

niedziela 26 paź 2014, 17:38

A propos usług Vulcana.... Nie wiem czy wiedzą o tym posiadacze Złotego Abonamentu, że z chwilą, gdy szkoła zaprzestaje jego opłacanie, traci się prawo do korzystania z Mola? Koleżanka we wrześniu dzwoniła do Wrocławia po poradę i tam się dowiedziała, że nie posiada prawa do Mola. Nikt ze szkoły oczywiście nie powiedział jej o tych zmianach.

JoannaD
Posty: 22
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 12:08

Re: MOL NET+

środa 26 lis 2014, 13:07

A czy ktoś ma molneta i korzysta ?

delfin
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 23:43

Re: MOL NET+

czwartek 27 lis 2014, 22:51

A ja nie zamierzam przenosić swojego MOLA.
Po pierwsze podniesiony abonament - mojej szkoły nie stać na taki (pewnie corocznie podwyższany) wydatek.
Po drugie - chmura. W chmurze to trzymam mało znaczące dokumenty. Nie przeniosę bazy z nazwiskami uczniów (ochrona danych osobowych), a przede wszystkim prawie 20-tysiacami rekordów gdzieś, gdzie nie wiadomo kto ma do tego dostęp...
Po trzecie - jak w kolejnym roku nie będziemy mogli wykupić abonamentu, to po prostu nam zamkną dostęp do bazy i wtedy już będziemy zmuszeni zapłacić.
A tak na marginesie... kto uwierzy w zapewnienia umieszczone na stronie - "Pełna opieka techniczna", teraz nie można się dodzwonić czy skontaktować - jak wszystko będzie u nich to nawet nasz zaprzyjaźniony i kompetentny informatyk nie pomoże...
Pozdrawiam
Na duże kłopoty najlepsze są małe szczęścia......

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET+

piątek 28 lis 2014, 09:41

delfin pisze: A tak na marginesie... kto uwierzy w zapewnienia umieszczone na stronie - "Pełna opieka techniczna", teraz nie można się dodzwonić czy skontaktować
A ja nie narzekam. Od czasu, gdy zaczęłam wszystkie problemy z Molem zgłaszać przez tę stronę: http://www.mol.pl/?mol=strefa , otrzymuję odpowiedzi na wszystkie pytania i to zwykle bardzo szybko

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości