ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: MOL NET

czwartek 21 gru 2017, 22:40

Możesz zapisać raport jako XLS i sobie zmienić sortowanie. Ale tych bez wypożyczeń tam nie będzie.
Statystykę w takim przypadku dla każdej klasy powinnam policzyć sama. No i nie podoba mi się to, że w wykazie nie ma osób z zerowym stanem wypożyczeń.
Program ma niedoskonałości - np. przy przeniesieniu ucznia do innej klasy w trakcie roku szkolnego uczeń w rankingu figuruje w obu klasach, a książki wypożyczone przed przeniesieniem nie idą za uczniem. Przy poprawie jakiejkolwiek literówki w nazwisku na wykazie jeden uczeń figuruje podwójnie - ten przed poprawą literówki i ten po.
Bardzo dziękuję za głosy w tym temacie, jeśli ktoś może wnieść coś nowego - bardzo proszę.
A tymczasem świętujmy! Wesołych świąt!

Dorota79
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

piątek 22 gru 2017, 09:24

Wszelkie uwagi i zastrzeżenia zgłaszaj do serwisu Vulcana. Jeśli więcej osób zgłosi podobne, oni wprowadzą zmiany. Ja też miałam kilka uwag. Program mol jest na bieżąco aktualizowany, zmieniany zgodnie z sugestiami jego użytkowników. Pisz na tego mejla: serwis@vulcan.edu.pl

ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: MOL NET

piątek 22 gru 2017, 14:30

Wszelkie uwagi i zastrzeżenia zgłaszaj do serwisu Vulcana. Jeśli więcej osób zgłosi podobne, oni wprowadzą zmiany. Ja też miałam kilka uwag. Program mol jest na bieżąco aktualizowany, zmieniany zgodnie z sugestiami jego użytkowników. Pisz na tego mejla: serwis@vulcan.edu.pl
A i owszem, zgłaszałam problem z przeniesieniem ucznia do innej klasy. Dostałam ok. miesiąc temu odpowiedź:
Dziękujemy za przesłane zapytania. Nasz zespół zajmie się jego analizą. Jeśli w trakcie prac nad odpowiedzią niezbędne okażą się dodatkowe informacje, skontaktujemy się z Państwem.
I dalej nic, cisza. Być może zostanie to wzięte pod uwagę przy ew. aktualizacji, ale odpowiedzi nie dostałam.

Dorota79
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

piątek 22 gru 2017, 14:37

Ja bym tak raz w miesiącu o tym do nich pisała i przypominała im się :D

Dorota79
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

wtorek 02 sty 2018, 09:58

Powiedzcie mi, jakie dokumenty przekazujecie, kiedy rozliczacie się z księgowością po zakończonym roku?

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

środa 03 sty 2018, 14:32

Dla mnie to WAŻNE!!
Czy mogę prosić o odpowiedź?
Lidia11 pisze:Pracuję w MOL NET od 2 lat, najpierw wprowadziłam książki, potem zapisałam uczniów, potem nauczycieli i tu nie moge ruszyć dalej.... Otóż... Pracuję w szkole zawodowej, gdzie nauczyciele mogą mieć swoją kartę indywidualna i drugą tzw na pracownie (np. podręczna mała biblioteczka w pracowni języka polskiego itp). Książki sa przypisane na konkretną pracownię np. nr 20 i nauczyciela odpowiedzialnego za pracownie. Przy zakładaniu kart dla nauczycieli nie miałam problemu z wpisaniem danych (adres mailowy) ale kiedy zakładałam dodatkową kartę na pracownię i chciałam ja przypisać do konkretnego nauczyciela to było ok ale tylko do pewnego momentu ponieważ system nie przyjmuje mi adresu mailowego bo on jest już wykorzystany do imiennej karty nauczyciela...
Co mogę zrobić??
Pomocy??

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

środa 03 sty 2018, 16:15

Lidia11 pisze:Dla mnie to WAŻNE!!
Czy mogę prosić o odpowiedź?
Lidia11 pisze:Pracuję w MOL NET od 2 lat, najpierw wprowadziłam książki, potem zapisałam uczniów, potem nauczycieli i tu nie moge ruszyć dalej.... Otóż... Pracuję w szkole zawodowej, gdzie nauczyciele mogą mieć swoją kartę indywidualna i drugą tzw na pracownie (np. podręczna mała biblioteczka w pracowni języka polskiego itp). Książki sa przypisane na konkretną pracownię np. nr 20 i nauczyciela odpowiedzialnego za pracownie. Przy zakładaniu kart dla nauczycieli nie miałam problemu z wpisaniem danych (adres mailowy) ale kiedy zakładałam dodatkową kartę na pracownię i chciałam ja przypisać do konkretnego nauczyciela to było ok ale tylko do pewnego momentu ponieważ system nie przyjmuje mi adresu mailowego bo on jest już wykorzystany do imiennej karty nauczyciela...
Co mogę zrobić??
Pomocy??
Praktycznie każdy dostawca poczty pozwala na dodanie aliasów do swojego adresu. Często są one dodane już nawet automatycznie. Czyli jeśli ktoś ma adres: jan.kowalski@wp.pl to może dodać np. taki alias: jan.kowalski@poczta.wp.pl. Dzięki temu do jednej skrzynki będą przychodziły maile i powiadomienia wysyłane na oba adresy.

O aliasach na WP można poczytać tutaj: http://pomoc.wp.pl/id,14511767,pytanie. ... &_ticrsn=3
O aliasach w ONET tutaj: https://poczta.onet.pl/pomoc/74/jak-dodac-alias.html

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET

środa 03 sty 2018, 16:53

Kuba, naprawdę wierzysz, że ktoś z nauczycieli posłucha takiej rady i na moje polecenie założy sobie jeszcze jeden adres mailowy?

Nie tylko Lidia ma z tym problem, ja też. A oprócz nauczycieli i pracowni mam jeszcze uczniów, którzy jednocześnie uczą się w dwóch klasach (pracuję w szkole policealnej i mamy przypadki, że osoba jednocześnie ciągnie dwa kierunki - zaoczny i dzienny).

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

środa 03 sty 2018, 18:17

Wiem, że w wielu szkołach takie rozwiązanie się sprawdziło - może warto spróbować przekonać do tego czytelników? :)
Dodanie aliasu nie jest w końcu założeniem nowego adresu (nie ma się oddzielnego logowania, hasła itd.).
Korzyść jest jedynie taka, że na wielu kontach tej samej osoby w MOL NET+ można podać aliasy i wiadomości będą się pojawiać w jednym miejscu.

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

czwartek 04 sty 2018, 01:36

Nie wiem czy to jest dobry pomysł... :(
Wiem, jak wyglądają aliase na gmail.com. teraz już wiem jak na wp.pl a gdzie mogę się dowiedzieć o innych, np vp.pl ??

A jeszcze mam dwa pytania.
1. Czy można wydrukować listę wszystkich pozycji wypożyczonych przez jednego czytelnika?
2. Czy wysyłając informację o zbliżającym sie terminie zwrotu książek jest możliwość aby były one w jednym mailu a nie np. w 10. ( uczeń wypożyczył 10 książek i ma wysłanych przypominających 10 maili a nie jeden grupowy)
Kuba pisze:
Lidia11 pisze:Dla mnie to WAŻNE!!
Czy mogę prosić o odpowiedź?
Lidia11 pisze:Pracuję w MOL NET od 2 lat, najpierw wprowadziłam książki, potem zapisałam uczniów, potem nauczycieli i tu nie moge ruszyć dalej.... Otóż... Pracuję w szkole zawodowej, gdzie nauczyciele mogą mieć swoją kartę indywidualna i drugą tzw na pracownie (np. podręczna mała biblioteczka w pracowni języka polskiego itp). Książki sa przypisane na konkretną pracownię np. nr 20 i nauczyciela odpowiedzialnego za pracownie. Przy zakładaniu kart dla nauczycieli nie miałam problemu z wpisaniem danych (adres mailowy) ale kiedy zakładałam dodatkową kartę na pracownię i chciałam ja przypisać do konkretnego nauczyciela to było ok ale tylko do pewnego momentu ponieważ system nie przyjmuje mi adresu mailowego bo on jest już wykorzystany do imiennej karty nauczyciela...
Co mogę zrobić??
Pomocy??
Praktycznie każdy dostawca poczty pozwala na dodanie aliasów do swojego adresu. Często są one dodane już nawet automatycznie. Czyli jeśli ktoś ma adres: jan.kowalski@wp.pl to może dodać np. taki alias: jan.kowalski@poczta.wp.pl. Dzięki temu do jednej skrzynki będą przychodziły maile i powiadomienia wysyłane na oba adresy.

O aliasach na WP można poczytać tutaj: http://pomoc.wp.pl/id,14511767,pytanie. ... &_ticrsn=3
O aliasach w ONET tutaj: https://poczta.onet.pl/pomoc/74/jak-dodac-alias.html

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET

czwartek 04 sty 2018, 10:10

Lidia11 pisze:
A jeszcze mam dwa pytania.
1. Czy można wydrukować listę wszystkich pozycji wypożyczonych przez jednego czytelnika?
2. Czy wysyłając informację o zbliżającym sie terminie zwrotu książek jest możliwość aby były one w jednym mailu a nie np. w 10. ( uczeń wypożyczył 10 książek i ma wysłanych przypominających 10 maili a nie jeden grupowy)
1. Można. Wejdź w Inne/Raporty/Udostępnianie/Raporty dla czytelnika i wybierz: Czytelnik - stan wypożyczeń

2. Też mi tego brakuje...
Nie widzę również możliwości ustawienia terminu wysyłania maili. Teraz system np. w sobotę przypomina, że zbliża się termin zwrotu., a już w niedzielę wysyła następne powiadomienie, że termin minął.
Chciałabym również mieć wpływ na treść wysyłanego maila

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

czwartek 04 sty 2018, 10:35

Lidia11 pisze:Nie wiem czy to jest dobry pomysł... :(
Wiem, jak wyglądają aliase na gmail.com. teraz już wiem jak na wp.pl a gdzie mogę się dowiedzieć o innych, np vp.pl ??
vp.pl to bodajże ONET - tutaj jest instrukcja: https://poczta.onet.pl/pomoc/74/jak-dodac-alias.html
gmail pozwala na dodanie nawet 30 aliasów: https://support.google.com/a/answer/33327?hl=pl

Wpisując w wyszukiwarkę tekst pt. dodawanie aliasów w serwisie X (np. gmail, wp.pl, onet.pl itp.) zazwyczaj pierwsze wyniki zawierają instrukcje.

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

czwartek 04 sty 2018, 14:38

Dziękuję, chyba to jedyne wyjście, właśnie otrzymałam odpowiedź od serwisu volcan, wstawię ją w całości, może komuś się przyda choć myślę, że gdyby więcej osób monitorowało ten problem może znaleźli by jakieś "obejście" czyt. rozwiązanie ;)

Werner Aleksandra
Serwis techniczny oprogramowania pisze:

"Do tej pory nie mieliśmy analogicznego zgłoszenia dotyczącego dwóch kart czytelniczych (dla nauczyciela i pracowni szkolnej) tym samym nie mamy serwisowego rozwiązania. Adres email w systemach bibliotecznych musi być unikalny i powiązany z jednym kontem.
Zwróciłam się do producenta oprogramowania – firmy MOL w Gdyni – może znają nietypowe rozwiązanie dla tego zgłoszenia i otrzymamy podpowiedź. Musiałoby to być rozwiązanie, które nie zaburzy statystyk i raportów generowanych przez MOLNET+.
Jak tylko otrzymam odpowiedź od autorów systemu MOLNET + prześlę ją osobnym mailem."

Kuba pisze:
Lidia11 pisze:Nie wiem czy to jest dobry pomysł... :(
Wiem, jak wyglądają aliase na gmail.com. teraz już wiem jak na wp.pl a gdzie mogę się dowiedzieć o innych, np vp.pl ??
vp.pl to bodajże ONET - tutaj jest instrukcja: https://poczta.onet.pl/pomoc/74/jak-dodac-alias.html
gmail pozwala na dodanie nawet 30 aliasów: https://support.google.com/a/answer/33327?hl=pl

Wpisując w wyszukiwarkę tekst pt. dodawanie aliasów w serwisie X (np. gmail, wp.pl, onet.pl itp.) zazwyczaj pierwsze wyniki zawierają instrukcje.

Katu
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 09 sty 2018, 12:56

Re: MOL NET

wtorek 09 sty 2018, 13:20

W jaki sposób wstawić zdjęcie okładki do opisu książki, aby pojawiało się ono w katalogu online?
Jeżeli ściągnę opis z BN widzę zdjęcie, ale nie wiem jak je wstawić w utworzonych opisach.

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

wtorek 09 sty 2018, 16:13

Korzystam z MolNet już jakiś czas i ciągle się uczę, program nie jest doskonały i niestety, nie wszystkie problemy są do rozwiązania a szkoda...
Ostatnio uczestniczyłam w webinarze, dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy ale jak to bywa, wiele jeszcze było przede mną i teraz, kiedy chętnie wróciłabym do przekazanej wiedzy ale niestety... zapłaciłam, obejrzałam i tyle ile udało mi się zapamiętać tyle moje. Czy nie istnieje żaden sposób aby ponagrywać (choćby w formie instruktarzu? odcinkami?? tematycznie??) takich spotkań? i je udostępniać?? Czy teraz muszę po raz kolejny płacić za kolejne internetowe szkolenie, którą, przekazaną tam wiedzę, wykorzystam tylko w jakimś procencie bo na tym etapie tylko część będzie mi potrzebna. Czy nie dość, że co roku płacimy abonament za możliwość użytkowania tego programu to jeszcze dodatkowo za każde szkolenia???
Annakicia pisze:Bardzo się cieszę, że tak oczywiste błędy zostały usunięte z programu (zapewne w ostatnich dniach, gdyż usiłowałam wprowadzić uczniów pierwszej klasy już w nowym, 2015 roku i bez numeru PESEL było to niemożliwe). Co zaś się tyczy podręcznika... faktycznie ikonka identyczna z podręcznikiem w Mol Optivum została nazwana "Pomoc". Szkoda, że korzystając z podstaw poprzedniego programu (w którym zostałam przeszkolona i zapłaciłam za to szkolenie!) firma idzie na łatwiznę. Moim zdaniem jest to nic innego jak wyciąganie pieniędzy od nauczyciela, który przecież zarabia 8 tyś zł i stać go na kolejny kurs z tego samego programu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 65 gości