Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: MOL NET

poniedziałek 19 lis 2018, 12:32

Biblus- wszystko ok. Jesteśmy tak bardzo obciążeni pracą, mało doceniani, że adrenalina nam skacze dość szybko.
Ręcznie? Zależy od sytuacji w danej szkole. U mnie jest dużo wypożyczeń dziennie, ok. 80-100, jeśli miałabym /a podjęłam próbę na miesiąc/ wklepywać dane każdego dziecka- co oddał, co wypożyczył, do tego wymiany podręczników- straciłabym wielu z czytelników- kolejki nie są mile widziane. "Ręczne" wypożyczanie jest sprawne ze względu na dzieci: karta ucznia/ karty książek- następny, a że nas obciąża bardziej... to po prostu fakt.
W tym roku mam na kilka godzin koleżankę z innej szkoły /uzup. etat/, która jak ja, próbowała wklepywać numery do systemu... tydzień, poddała się, uczeń nie będzie czekać aż wykonamy czynności "na piechotę".
Jest jak jest.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: MOL NET

poniedziałek 19 lis 2018, 12:49

U mnie też wypożyczeń sporo, szczególnie "obłożone" są oczywiście przerwy. Dlatego mam karty czytelników i karty wypożyczonych książek, podczas przerwy układam jedne na drugich, a wolnej chwili wklepuję do MOLa. (Żeby było jasne - nie denerwuje mnie powyższa dyskusja o wyższości jednego lub drugiego sposobu pracy, żeby mnie obrazić - trzeba by się porządnie napracować :), uważam, że każda wymiana myśli czy poglądów jest cenna).

Biblus
Posty: 128
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 09:26

Re: MOL NET

poniedziałek 19 lis 2018, 21:32

halinah pisze:"Niemanie" czytnika nie skutkuje brakiem jakiejkolwiek aktywności bibliotekarza! Mam dużo więcej czasu na inne czynności, mimo ręcznego wprowadzania wypożyczeń i zwrotów :) A gdybym teraz dostała czytnik... musiałabym zużyć mnóstwo z tego czasu na oklejanie dwudziestu paru tysięcy książek kodami kreskowymi - ergo - byłoby go mniej na pracę z czytelnikiem (a nie o to chodzi).
Ale to naprawdę się zwraca i tego czasu robi się jeszcze więcej. Kiedy 11 lat temu przejąłem bibliotekę, to samo oklejanie kodami zajęło nam (dwóm osobom) dwa lata, ale nie odbywało się to kosztem uczniów, po prostu kiedy mogliśmy. Warto o tym pomyśleć.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

środa 19 gru 2018, 12:04

Chodzi mi o Mol Net+. Nie wiem, czy ja coś pogmatwałam, czy coś zostało odgórnie zmienione, ale kiedy mam listę czytelników po prawej stronie zawsze do tej pory był znak, żeby otworzyć konto tego czytelnika. Teraz zamiast tego znaku jest inny, czerwony, którym się usuwa rzeczonego czytelnika. Druga sprawa, że kiedy otwieram w indeksie tytułowym książkę, żeby sprawdzić listę egzemplarzy, nie ma znaku postaci (a wydaje mi się, że był), który informuje, czy dana książka jest wypożyczona, czy dostępna. Co się dzieje?

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET

środa 19 gru 2018, 14:39

W moim Molu NET są te elementy o których piszesz.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

środa 19 gru 2018, 14:44

U mnie też były do wczoraj. Okazuje się, że są nadal, ale niewidoczne, bo kiedy najeżdżam myszką tam, gdzie były, pojawia się rączka i mogę kliknąć. Dla oka są niewidoczne. Czy wie co z tym zrobić?

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

środa 19 gru 2018, 14:46

Dorota79 pisze:U mnie też były do wczoraj. Okazuje się, że są nadal, ale niewidoczne, bo kiedy najeżdżam myszką tam, gdzie były, pojawia się rączka i mogę kliknąć. Dla oka są niewidoczne. Czy wie co z tym zrobić?
Może masz powiększony tekst i coś się rozjechało? Kombinacja klawiszy CTRL + 0 resetuje powiększenie strony. Ewentualnie możesz podesłać screen do serwisu.

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 18:20

Witam serdecznie.

Pierwszy raz robię ubytki w MOL NET+ , w papierkowej wersji skończyłam na numerze 3722 i chciałabym aby nastepne pozycje były numerami kolejnymi... jak to się robi? :)

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 18:41

Musisz wszystkie ubytki z papieru zrobić w molu i numeracja się będzie zgadzać :D

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 18:54

laik pisze:Musisz wszystkie ubytki z papieru zrobić w molu i numeracja się będzie zgadzać :D
Masakra... :(

laik
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 12:45

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 19:40

Ale przecież musiałaś wprowadzić książki do mola, a skoro tak, to i ubytki trzeba zrobić w molu. Nie ma się czym przejmować, idzie szybko, ale zdaje mi się, że jednorazowo można chyba zaznaczyć do zubytkowania 50 sztuk.

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 20:22

Lidia11 pisze:Witam serdecznie.

Pierwszy raz robię ubytki w MOL NET+ , w papierkowej wersji skończyłam na numerze 3722 i chciałabym aby nastepne pozycje były numerami kolejnymi... jak to się robi? :)
Jeśli nie chcesz wprowadzać starych ubytków, to możesz je wpisać w księdze inwentarzowej (w ustawieniach). O tyle, że trzeba to zrobić przed pierwszym ubytkowaniem w MOL.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: MOL NET

środa 23 sty 2019, 23:10

U nas też w zeszłym roku przy skontrum było bardzo dużo braków (sytuacja podobna - ktoś wypożyczał bez zapisywania). Wszystko ujęłyśmy jako względne, bo to dla nas było dobre - wiadomo, że bałagan powstał bez "naszego udziału". Potem część z tych książek wróciła - czytelnicy przynosili właśnie takie "bezpańskie" i oczywiście nie wiedzieli, że nie mają ich na kontach :) .

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

czwartek 24 sty 2019, 02:02

Lidia11 pisze:Witam serdecznie.

Pierwszy raz robię ubytki w MOL NET+ , w papierkowej wersji skończyłam na numerze 3722 i chciałabym aby nastepne pozycje były numerami kolejnymi... jak to się robi? :)
Oczywiście można zrobić jak radzi Nux, pod warunkiem, że ubytki wcześniejsze są zrobione dobrze, tzn nie ma pomyłek , podwójnie ubytkowanych itp. Jak widzę nie masz ich dużo więc na Twoim miejscu zrobiłabym ponowne ubytkowanie w MOL-u - oczywiście w uproszczonej wersji.

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

czwartek 24 sty 2019, 16:28

Maria pisze:
Lidia11 pisze:Witam serdecznie.

Pierwszy raz robię ubytki w MOL NET+ , w papierkowej wersji skończyłam na numerze 3722 i chciałabym aby nastepne pozycje były numerami kolejnymi... jak to się robi? :)
Oczywiście można zrobić jak radzi Nux, pod warunkiem, że ubytki wcześniejsze są zrobione dobrze, tzn nie ma pomyłek , podwójnie ubytkowanych itp. Jak widzę nie masz ich dużo więc na Twoim miejscu zrobiłabym ponowne ubytkowanie w MOL-u - oczywiście w uproszczonej wersji.

Dziękuję.
Wolałabym nie wprowadzać a jak już to w tej formie uproszczonej, mogę jakieś sugestie jak to zrobić?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości