Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 11:27

betka pisze:
piątek 17 lis 2023, 11:11
Niestety nie mam najlepszego zdania o tej wersji programu słaba widoczność , za dużo ikonek nie możność przejrzenia księgi inw. od nr 1 do ostatniego , trzeba przeglądać strona po stronie ks. inw., nie zawsze można masowo ubytkować podręczniki, ikonki są za małe, wiele funkcji nie potrzebnych w szkole podstawowej.
Widoczność ikonek zależy też od sprzętu. Ja nie wyobrażam sobie pracować korzystając z ekranu laptopa. Musi być większy monitor. Vulcan zaktualizował MOLA i jest możliwość zrobienie "pełnego ekranu" i to pomaga. Ja na początku pracy też uważałam, że jest za dużo ikonek, ale przyzwyczaiłam się.

www5
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2020, 22:52

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 12:02

Ja również uważam, że dla małej SP MOL Optivum jest wystarczający. Poza tym mam na pendrive zgrany każdy dzień i w razie awarii bez problemu wszystko przywrócę. Inna sprawa, w małych SP jest przeciążony Internet (z reguły w czasie przerwy trudno jest się zalogować do dziennika elektronicznego), więc jak będzie wyglądać wypożyczanie w chmurze? Też najchętniej zostałabym przy MOL-u Optivum, który spełnia oczekiwania.

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 12:42

Dorota79 napisała, "że wcześniej czy później przejście na Mola NET + może się okazać nieuniknione". W zupełności się z tym zgadzam. Ja pracowałam na różnych molach jeszcze działających w systemie DOS. Ulepszanie systemów (pojawienie się Windowsa) "wymusiło" na mnie zmianę najpierw na Mola Optivum, a na Mol NET sama już chciałam przejść. Teraz MOL Optivum działa, ale za jakiś czas, kiedy trzeba będzie wymienić sprzęt na nowszy, bo ten się zepsuje, to program nie będzie funkcjonował. Komputery są coraz lepsze, a program nie będzie do nich dostosowany. Osobnym problemem jest dostęp do internetu. Jeśli internet w szkole jest kiepski, to nie ma sensu zastanawiać się nad MOLEM NET.

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

środa 29 lis 2023, 17:25

betka pisze:
piątek 17 lis 2023, 11:11
Niestety nie mam najlepszego zdania o tej wersji programu słaba widoczność , za dużo ikonek nie możność przejrzenia księgi inw. od nr 1 do ostatniego , trzeba przeglądać strona po stronie ks. inw., nie zawsze można masowo ubytkować podręczniki, ikonki są za małe, wiele funkcji nie potrzebnych w szkole podstawowej.
Jakby co wystarczy powiększyć używając klawiszy CTRL i +. To powiększy czcionki i ikonki. Zbędne kolumny można też sobie ukryć jeśli się ich nie używa. Można też zmienić kolejność kolumn, żeby na początku były te najważniejsze.

PS: Aha, CTRL i minus pomniejsza jakby dla kogoś były za duże ikony, a CTRL i zero cofa zmiany.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 321 gości