mirka77
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2012, 10:30

Re: MOL NET

środa 27 wrz 2023, 22:09

Tak zrobiłam, tzn. wpisałam mejle do edytora danych uczniów, ale mejle rodziców, bo pracuję w podstawówce, więc najlepiej z nimi mieć kontakt w sprawie zaległości dzieci. Wysłałam później do nich informację z prośbą o aktywowanie konta, ale widać większość to, mówiąc potocznie i brzydko, olała. Nic, będę jeszcze próbować. Dziękuję za odpowiedzi. Pewnie za jakiś czas znów się tu pojawię z jakimś pytaniem :) pozdrawiam

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

poniedziałek 02 paź 2023, 08:43

Mam pytanie. Robię statystykę w Mol Net+ za wrzesień i coś mi się nie zgadza. W czwartych klasach a i b pokazuje mi po 200 wypożyczeń na oddział. Zaznaczyłam oczywiście, żeby nie uwzględniono podręczników, ale ta liczba wskazuje, że jednak uwzględniono, tylko nie wiem dlaczego. :roll:

Libertad
Posty: 30
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: MOL NET

poniedziałek 02 paź 2023, 13:28

Przy wprowadzaniu podręczników w MolNet+ trzeba zaznaczyć jako sposób nabycia "P-podręczniki". Wtedy system widzi to jako podręczniki. Podejrzewam, że to jest przyczyną. Proszę sprawdzić jak przy tych podręcznikach określono sposób nabycia.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

poniedziałek 02 paź 2023, 13:51

Libertad pisze:
poniedziałek 02 paź 2023, 13:28
Przy wprowadzaniu podręczników w MolNet+ trzeba zaznaczyć jako sposób nabycia "P-podręczniki". Wtedy system widzi to jako podręczniki. Podejrzewam, że to jest przyczyną. Proszę sprawdzić jak przy tych podręcznikach określono sposób nabycia.
Wcześniej miałam zaznaczone kupno, ale zmieniłam sposób nabycia na p-podręczniki, a mimo to pokazuje mi źle. :roll:

madzi
Posty: 86
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: MOL NET

środa 04 paź 2023, 08:34

Dorota79 pisze:
poniedziałek 02 paź 2023, 13:51
Libertad pisze:
poniedziałek 02 paź 2023, 13:28
Przy wprowadzaniu podręczników w MolNet+ trzeba zaznaczyć jako sposób nabycia "P-podręczniki". Wtedy system widzi to jako podręczniki. Podejrzewam, że to jest przyczyną. Proszę sprawdzić jak przy tych podręcznikach określono sposób nabycia.
Wcześniej miałam zaznaczone kupno, ale zmieniłam sposób nabycia na p-podręczniki, a mimo to pokazuje mi źle. :roll:
Nie tylko sposób nabycia, klasyfikacja opisu też musi być jako podręcznik.

mirka77
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2012, 10:30

Re: MOL NET

środa 25 paź 2023, 19:10

Co trzeba zrobić, żeby samemu drukować kody kreskowe na książki, zamiast kupować?

Rudolfina
Posty: 624
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MOL NET

poniedziałek 13 lis 2023, 12:58

Zwracam się do bibliotekarzy, którzy w ostatnim czasie przechodzili z Mol Optivum na chmurowy Mol Net+.
Jak to praktycznie wyglądało?
Dyrektor podpisuje nową umowę na obsługę chmury. A kto przenosi bazę danych?
I przede wszystkim - co musi zrobić bibliotekarz?

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

poniedziałek 13 lis 2023, 13:25

Rudolfina pisze:
poniedziałek 13 lis 2023, 12:58
Zwracam się do bibliotekarzy, którzy w ostatnim czasie przechodzili z Mol Optivum na chmurowy Mol Net+.
Jak to praktycznie wyglądało?
Dyrektor podpisuje nową umowę na obsługę chmury. A kto przenosi bazę danych?
I przede wszystkim - co musi zrobić bibliotekarz?
Robiłam to kilka lat temu i wyglądało to tak, że wysyłałam mailem - jak dobrze pamiętam - ostatnią kopię danych do Vulcana, a oni przenosili te dane do Mol Net+. Trwało to kilka dni. Po wykonanej pracy otrzymałam na maila dwa linki: jeden do logowania do programu, a drugi do katalogu bibliotecznego. Umowę oczywiście podpisywał dyrektor.

Rudolfina
Posty: 624
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MOL NET

wtorek 14 lis 2023, 10:19

Bardzo dziękuję za przydatne informacje.

Rudolfina
Posty: 624
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MOL NET

czwartek 16 lis 2023, 14:01

Mam pytanie techniczne - może ktoś posiada wiedzę.
Vulcan ogłasza, że zakończy wsparcie techniczne dla Mol Optivum.
Czy mimo tego program będzie nadal działał? Szkoła ma przecież wykupioną licencję.
Mol Optivum jest fizycznie zainstalowany jako serwer SQL na lokalnym dysku i nikt bez mojej wiedzy go nie odinstaluje.
Chciałabym pozostać przy tej wersji programu i nie przechodzić na MOLNET+, bo wiem, że nie będę korzystać z wielu jego funkcji. Najbardziej zależy mi na księdze inwentarzowej, a do tego Mol Optivum jest wystarczający.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

czwartek 16 lis 2023, 14:42

Rudolfina pisze:
czwartek 16 lis 2023, 14:01
Mam pytanie techniczne - może ktoś posiada wiedzę.
Vulcan ogłasza, że zakończy wsparcie techniczne dla Mol Optivum.
Czy mimo tego program będzie nadal działał? Szkoła ma przecież wykupioną licencję.
Mol Optivum jest fizycznie zainstalowany jako serwer SQL na lokalnym dysku i nikt bez mojej wiedzy go nie odinstaluje.
Chciałabym pozostać przy tej wersji programu i nie przechodzić na MOLNET+, bo wiem, że nie będę korzystać z wielu jego funkcji. Najbardziej zależy mi na księdze inwentarzowej, a do tego Mol Optivum jest wystarczający.
Obawiam się, że prędzej czy później przejście może się okazać nieuniknione. Osobiście polecam ci Mol Net+. Przeszłam kilka lat temu z Mola Optivum świadomie i nie żałuję. Plusem jest np. to, że z każdego miejsca możesz w programie wykonywać różne czynności. A to jedna z wielu zalet tego programu. Naprawdę warto, nie ma się czego bać.

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET

czwartek 16 lis 2023, 14:59

Mol Net ma dużo plusów. Dla mnie najważniejsze jest to, że nie muszę robić archiwizacji, bo wszystko jest w chmurze. W razie awarii komputera nic nie tracę. Vulcan organizuje szkolenia on- line z tego programu, więc na spokojnie można go "ogarnąć".

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 11:11

Niestety nie mam najlepszego zdania o tej wersji programu słaba widoczność , za dużo ikonek nie możność przejrzenia księgi inw. od nr 1 do ostatniego , trzeba przeglądać strona po stronie ks. inw., nie zawsze można masowo ubytkować podręczniki, ikonki są za małe, wiele funkcji nie potrzebnych w szkole podstawowej.

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 11:13

Plusy to dostępność z każdego komputera i możność wpisywania podręcznków w dowolnej ilości.

Rudolfina
Posty: 624
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: MOL NET

piątek 17 lis 2023, 11:25

betka pisze:
piątek 17 lis 2023, 11:11
Niestety nie mam najlepszego zdania o tej wersji programu słaba widoczność , za dużo ikonek nie możność przejrzenia księgi inw. od nr 1 do ostatniego , trzeba przeglądać strona po stronie ks. inw., nie zawsze można masowo ubytkować podręczniki, ikonki są za małe, wiele funkcji nie potrzebnych w szkole podstawowej.
No właśnie. Też mi się wydaje, że program jest przeładowany.
I wiele funkcji niepotrzebnych w szkole podstawowej.
Chciałabym zostać przy Molu Optivum - dla naszej małej SP jest idealny.
I nie generuje szkole kosztów za miejsce w chmurze.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 324 gości