ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Re: MOL NET

piątek 17 maja 2019, 21:59

Sprawdź raport dzienny i okresowy.
Sprawdzałam, strasznie ta tabelka jest nieczytelna i nie pokazuje tego, co chcę. W sprawozdaniu podajemy, jaka jest średnia wypożyczeń w każdej klasie, a tego niestety nie mogę wygenerować w programie. Co do podręczników - ogrom pracy, ciężkiej i najczęściej nie docenianej, jednak ja jestem zdania, że do czytelnictwa nie wliczam podręczników.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: MOL NET

piątek 17 maja 2019, 22:34

Do czytelnictwa tego nie wliczam (czyli do nagród dla najlepszych w danym roku). Ale w sprawozdaniu podaję wartość rzeczywistą (czyli z podręcznikami). W Molu (statyka) wchodzę na poziom klas i zawsze jest kilku lepszych od tych "podręcznikowych". I mam o tyle lepiej (w tym momencie), że na wypożyczenia podręczników zakładamy każdemu uczniowi odrębne konto z odpowiednim kwalifikatorem. W związku z tym od razu wiemy, czy jego "czytelnictwo" wynika naprawdę z "normalnych" książek.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

piątek 17 maja 2019, 22:41

ksanna pisze:
piątek 17 maja 2019, 21:59
Sprawdź raport dzienny i okresowy.
Sprawdzałam, strasznie ta tabelka jest nieczytelna i nie pokazuje tego, co chcę. W sprawozdaniu podajemy, jaka jest średnia wypożyczeń w każdej klasie, a tego niestety nie mogę wygenerować w programie. Co do podręczników - ogrom pracy, ciężkiej i najczęściej nie docenianej, jednak ja jestem zdania, że do czytelnictwa nie wliczam podręczników.
Wydawało mi się, że jest suma wypożyczeń i średnia...

Biblus
Posty: 128
Rejestracja: piątek 30 kwie 2010, 09:26

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 08:11

Czy ktoś z szanownego grona orientuje się jak w molnet+ jest rozwiązana kwestia z przypomnieniami o zaległościach. Niedawno zacząłem pracę z tym programem i wiem, że program sam wysyła powiadomienia, ale nie wiem czy wysyła na dziennik elektroniczny, czy trzeba u każdego czytelnika wpisać jego maila.

Ilona
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 maja 2019, 08:36

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 08:44

W danych kontaktowych czytelnika trzeba wpisać adres e-mailowy czytelnika - tylko wtedy system będzie do niego wysyłał powiadomienia (automatycznie, po upływie terminu wypożyczenia każdej pozycji).
MolNet + nie ma "połączenia" z dziennikiem elektronicznym ( przynajmniej ja nic o tym nie wiem :-) )

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 11:20

Biblus pisze:
czwartek 23 maja 2019, 08:11
Czy ktoś z szanownego grona orientuje się jak w molnet+ jest rozwiązana kwestia z przypomnieniami o zaległościach. Niedawno zacząłem pracę z tym programem i wiem, że program sam wysyła powiadomienia, ale nie wiem czy wysyła na dziennik elektroniczny, czy trzeba u każdego czytelnika wpisać jego maila.
Jeśli ten dziennik ma eksport do SOU, to możesz potem zaimportować dane. Z dziennika UONET powinien być taki eksport:
http://www.bazawiedzy.vulcan.edu.pl/baz ... p/show/485

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 12:18

Proszę o pomoc. Mój czytnik kodów po strajku zastrajkował i.. nie sczytuje kodów kreskowych :cry: Piszczy przy włączaniu, świeci też światełko, ale niestety kodu "nie widzi". Czy macie Państwo na to jaką radę? Firma motorola. A i dodam, że szybkę mam przetartą (taką radę gdzieś znalazłam, niestety nie podziałało). :x

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 12:26

A kursor miga ci w okienku kodu?

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

czwartek 23 maja 2019, 12:46

Pytajnik pisze:
czwartek 23 maja 2019, 12:18
Proszę o pomoc. Mój czytnik kodów po strajku zastrajkował i.. nie sczytuje kodów kreskowych :cry: Piszczy przy włączaniu, świeci też światełko, ale niestety kodu "nie widzi". Czy macie Państwo na to jaką radę? Firma motorola. A i dodam, że szybkę mam przetartą (taką radę gdzieś znalazłam, niestety nie podziałało). :x
Poszukaj instrukcji do swojego modelu. Powinno tam być coś o tym jak zaprogramować czytnik (jakieś kody do sczytania).

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: MOL NET

środa 29 maja 2019, 10:49

Niestety nie da się sczytać kodu, jeśli czytnik ich nie widzi... Do tej pory nie udało się go naprawić ;/

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: MOL NET

środa 23 paź 2019, 09:04

Od wczoraj nie mogę pobrać opisów w MolNet + . Szuka... szuka...i pojawia się błąd. Czy zauważyliście może ten problem również u siebie? Nie wiem, czy już interweniować, czy trwają jakieś prace techniczne. :roll:

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

środa 23 paź 2019, 11:41

xandre pisze:
środa 23 paź 2019, 09:04
Od wczoraj nie mogę pobrać opisów w MolNet + . Szuka... szuka...i pojawia się błąd. Czy zauważyliście może ten problem również u siebie? Nie wiem, czy już interweniować, czy trwają jakieś prace techniczne. :roll:
Od 10 zaczęło działać jakby co.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

czwartek 02 sty 2020, 12:04

W Mol Net+ zaszły zmiany. Dotychczas do rozliczenia z księgowością drukowałam raporty kupna, darowizny, w zamian, ewentualnie odnalezionych książek w obrębie roku kalendarzowego. Chodzi tylko o liczby. Teraz niestety nie jest to możliwe. Owszem mogę wydrukować raport nabytków, ale wcześniej muszę sprawdzić, pod jakimi numerami wpisywałam książki kupione, darowane itd., co jest trochę uciążliwe, a poza tym może budzić podejrzenia, że bibliotekarz coś kombinuje, skoro wpisuje taki a taki zakres numerów z inwentarza. Raport ten dodatkowo zawiera autora, tytuły książek, co myślę pani księgowej nie jest do niczego potrzebne. Dla niej liczą się przede wszystkim liczby. Powiedzcie mi, może jestem nadgorliwa, jakie wy drukujecie raporty dla księgowości przy sprawdzaniu wartości księgozbioru za miniony rok?

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

piątek 03 sty 2020, 22:11

Dorota79 pisze:
czwartek 02 sty 2020, 12:04
W Mol Net+ zaszły zmiany. Dotychczas do rozliczenia z księgowością drukowałam raporty kupna, darowizny, w zamian, ewentualnie odnalezionych książek w obrębie roku kalendarzowego. Chodzi tylko o liczby. Teraz niestety nie jest to możliwe. Owszem mogę wydrukować raport nabytków, ale wcześniej muszę sprawdzić, pod jakimi numerami wpisywałam książki kupione, darowane itd., co jest trochę uciążliwe, a poza tym może budzić podejrzenia, że bibliotekarz coś kombinuje, skoro wpisuje taki a taki zakres numerów z inwentarza. Raport ten dodatkowo zawiera autora, tytuły książek, co myślę pani księgowej nie jest do niczego potrzebne. Dla niej liczą się przede wszystkim liczby. Powiedzcie mi, może jestem nadgorliwa, jakie wy drukujecie raporty dla księgowości przy sprawdzaniu wartości księgozbioru za miniony rok?
A którego raportu używałaś wcześniej?

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

wtorek 07 sty 2020, 10:20

Do tej pory drukowałam raporty: kupna, darowizny, w zamian z przedziałem czasowym od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku; raporty, dodam, które uwzględniały tylko liczby, bez tytułów książek itd. Drukowałam również raport wartość księgozbioru od początku do 31 grudnia danego roku. Teraz nie jest to widzę możliwe, bo trzeba podawać numery z inwentarza, które te raporty mają uwzględniać, a nie ma dat od-do :(

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości