Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

wtorek 10 maja 2016, 14:18

Lidia11 pisze:Witam.
Pani Karolino123, próbuje odnaleźć informację o udziale w webinarze 8-9 czerwca i jakoś nie umiem jej odszukać. Bardzo proszę o jakiegoś linka nakierowującego :)
Dziękuję i pozdrawiam.
Zapisy (mailowe) do 1 czerwca. Szczegółowe informacje tutaj: http://www.mol.pl/index.php?molart=Szkolenia

Pozdrawiam.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

poniedziałek 13 cze 2016, 10:48

Mam takie pytanie. Nie wiem dlaczego, ale czasami tak mam, że w Raporcie wypożyczeń w Molu nie pojawia mi się nazwisko ucznia, który wypożyczył książkę, ale kiedy wchodzę na jego konto, okazuje się, że coś tam ma. Rozumiem, gdybym weszła na Raport zaległości - nie minął termin oddania książki, więc nazwisko się nie pojawia. Ale dlaczego nie ujawnia się ono w Raporcie wypożyczeń? Czemu tak się dzieje? Czy ktoś miał podobnie?

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

poniedziałek 13 cze 2016, 16:09

Dorota79 pisze:Mam takie pytanie. Nie wiem dlaczego, ale czasami tak mam, że w Raporcie wypożyczeń w Molu nie pojawia mi się nazwisko ucznia, który wypożyczył książkę, ale kiedy wchodzę na jego konto, okazuje się, że coś tam ma. Rozumiem, gdybym weszła na Raport zaległości - nie minął termin oddania książki, więc nazwisko się nie pojawia. Ale dlaczego nie ujawnia się ono w Raporcie wypożyczeń? Czemu tak się dzieje? Czy ktoś miał podobnie?
Najlepiej zgłosić sprawę przez Strefę klienta i podać konkretnego czytelnika, to będzie się dało sprawdzić dokładnie sprawić gdzie leży problem.

Pozdrawiam.

komar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 13:18

Re: MOL NET

czwartek 16 cze 2016, 10:41

Witam, mam pytanie odnośnie MOL NET+.
Od września tego roku mamy mieć ten program do obsługi biblioteki. Do tej pory korzystamy z MOL OPTIVUM i wiem, że jest tam możliwość wpisania jednej lub zespołu szkół, a jak to wygląda w MOL NET tym bardziej, że od września nie jesteśmy już zespołem szkół, ale księgozbiór będzie "obsługiwał" dwie odrębne szkoły (tak zostaliśmy podzieleni) w tym samym budynku. Czy księgozbiór musimy podzielić na Liceum i Centrum Kształcenia? Czy trzeba się jako do tego przygotować? Nie mogę teraz wprowadzać żadnych książek ponieważ szkoła (zespół szkół) zostaje zlikwidowany i powstaje centrum kształcenia. Czy w Internecie można zobaczyć jak działa MOL NET+ (filmik o MOL NET+ widziałam) ale jakieś szczegóły programu.

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: MOL NET

czwartek 16 cze 2016, 13:04

komar pisze:Witam, mam pytanie odnośnie MOL NET+.
Od września tego roku mamy mieć ten program do obsługi biblioteki. Do tej pory korzystamy z MOL OPTIVUM i wiem, że jest tam możliwość wpisania jednej lub zespołu szkół, a jak to wygląda w MOL NET tym bardziej, że od września nie jesteśmy już zespołem szkół, ale księgozbiór będzie "obsługiwał" dwie odrębne szkoły (tak zostaliśmy podzieleni) w tym samym budynku. Czy księgozbiór musimy podzielić na Liceum i Centrum Kształcenia? Czy trzeba się jako do tego przygotować? Nie mogę teraz wprowadzać żadnych książek ponieważ szkoła (zespół szkół) zostaje zlikwidowany i powstaje centrum kształcenia. Czy w Internecie można zobaczyć jak działa MOL NET+ (filmik o MOL NET+ widziałam) ale jakieś szczegóły programu.
Jeśli czytelnicy mogą wypożyczać książki z obu instytucji, to nie powinno być problemu -- baza może pozostać wspólna. Jeśli czytelnicy nie będą wspólni, to trzeba by było ustalić sposób podziału przed konwersją do MOL NET+. Czyli najpierw trzeba zdecydować jak przebiega podział - które książki idą do której biblioteki (najłatwiej by było jakby były osobne księgi inwentarzowe), czy warto przenosić czytelników (i wypożyczenia) do obu bibliotek. Dane trzeba wysłać wcześniej i opisać sposób podziału.

Ważne! O ile podział na dwie bazy jest stosunkowo prosty o tyle automatyczne scalanie jest praktycznie nie wykonalne.

komar
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 13:18

Re: MOL NET

środa 22 cze 2016, 08:54

Właśnie w tym problem, że czytelnicy nie będą wspólni (liceum będzie u nas tylko dwa lata, ponieważ jest wygaszane). Księgozbiór chciałybyśmy mieć jeden dla dwóch szkół. Ale nie wiem, czy tak można. Czy nie będzie problemu ze statystyką dla liceum i centrum kształcenia?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET

piątek 09 wrz 2016, 13:28

Zastanawiamy się nad przejściem na MOL NET, chcemy też wziąć udział w webinarium.
Czy to webinarium jest przeznaczone dla osób, które już zaczęły korzystać z NET+ czy dla tych, które się dopiero do tego przymierzają? Jak wygląda to szkolenie, czy jest na żywo, czy można kontaktować się z prowadzącym?

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

piątek 09 wrz 2016, 13:48

Basia pisze:Zastanawiamy się nad przejściem na MOL NET, chcemy też wziąć udział w webinarium.
Czy to webinarium jest przeznaczone dla osób, które już zaczęły korzystać z NET+ czy dla tych, które się dopiero do tego przymierzają? Jak wygląda to szkolenie, czy jest na żywo, czy można kontaktować się z prowadzącym?
Webinarium przeznaczone jest dla obecnych i dla przyszłych użytkowników programu MOL NET+.
Szczegóły dotyczące zapisów i programu znaleźć można na stronie https://www.mol.pl/index.php?molart=webinarium

Webinarium odbywa się na żywo, a podczas jego trwania można zadawać pytania prowadzącemu poprzez czat.

Więcej informacji można otrzymać również dzwoniąc pod nr tel. 58 669 80 90 :)

Lidia11
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 17:05

Re: MOL NET

poniedziałek 03 paź 2016, 14:45

Kuba pisze:
Basia pisze:Zastanawiamy się nad przejściem na MOL NET, chcemy też wziąć udział w webinarium.
Czy to webinarium jest przeznaczone dla osób, które już zaczęły korzystać z NET+ czy dla tych, które się dopiero do tego przymierzają? Jak wygląda to szkolenie, czy jest na żywo, czy można kontaktować się z prowadzącym?
Webinarium przeznaczone jest dla obecnych i dla przyszłych użytkowników programu MOL NET+.
Szczegóły dotyczące zapisów i programu znaleźć można na stronie https://www.mol.pl/index.php?molart=webinarium

Webinarium odbywa się na żywo, a podczas jego trwania można zadawać pytania prowadzącemu poprzez czat.

Więcej informacji można otrzymać również dzwoniąc pod nr tel. 58 669 80 90 :)

Poszukuje kontaktu telefonicznego a numer podany wyżej nie odpowiada, moje poprzednie numery zapisane do pani Karoliny również.
prosze podac aktualny.

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

poniedziałek 03 paź 2016, 17:09

Lidia11 pisze: Poszukuje kontaktu telefonicznego a numer podany wyżej nie odpowiada, moje poprzednie numery zapisane do pani Karoliny również.
prosze podac aktualny.
58 669 80 90 to aktualny numer telefonu. Być może akurat zajęte były wszystkie linie.
W razie potrzeby można też napisać maila na mol@mol.com.pl.

anies2
Posty: 8
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 21:06

Re: MOL NET

środa 12 paź 2016, 21:09

Witam, pracuję w małej wiejskiej szkółce,uczniów 90. Pani dyrektor zdecydowała, iż musimy skomputeryzować bibliotekę. Mol net+ został zakupiony. Niestety nie miałam nigdy z nim do czynienia, czy mogę zwrócić się do kogoś o przeszkolenie??? Poza tym zastanawiam się czy wystarczy wprowadzenie księgozbioru do programu czy konieczne są czytniki i nalepki z kodami kreskowymi???

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

czwartek 13 paź 2016, 08:42

Co do czytników i nalepek. Najlepiej je zakupić, bo jak tego nie zrobisz, to każdą książkę czy film wypożyczany przez czytelnika trzeba będzie wklepywać ręcznie, a to nie ma sensu. Zresztą nie są to duże koszty. Co do reszty - w Molu jest podręcznik, poczytaj. Najlepiej samemu uczyć się metodą prób i błędów, a w razie wątpliwości dotyczących konkretnej sytuacji - pisz na forum, ktoś zawsze odpowie :)

anies2
Posty: 8
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 21:06

Re: MOL NET

czwartek 13 paź 2016, 08:59

Zastanawiam się jednak czy w tak małej bibliotece mimo wszystko jest to konieczne...Czy kody i czytnik zakupujecie w tej firmie, która udostępnia mol net +? Czy czytnik przyłącza się do laptopa bezpośrednio?Ech, nie mam co liczyć na informatyka.

Dorota79
Posty: 880
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET

czwartek 13 paź 2016, 10:18

Zapytam z ciekawości - ile masz książek w bibliotece? Ja mimo wszystko bym zakupiła, bo nie są to jakieś duże koszty, ale decyzja należy do ciebie i dyrekcji. Czytnik ma wejście USB, czyli takie jak pendrive, a więc podłączysz bez problemu. Kody kupuje się w numeracji ciągłej. Poniżej podaję link:

https://www.mol.pl/?mol=kody

anies2
Posty: 8
Rejestracja: środa 12 paź 2016, 21:06

Re: MOL NET

czwartek 13 paź 2016, 10:52

Zbiorów mam 5000 około. Muszę scalić 3 księgozbiory,długa historia...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 217 gości