An17
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 01 cze 2021, 09:21

Re: MOL NET KIK nr7 papierowa a zapis w programie

wtorek 01 cze 2021, 09:53

witam
jako nowy użytkownik programu MOL NET + chciałam prosić o radę -
- rozpoczynamy pracę z programem MOL NET +
- mam wpisać do programu jako pierwsze książki z księgi inwentarzowej nr 7 / nasza ostatnia - najnowsza KIK/ .
- chcemy aby pojawiał się zapis ,że wpisane książki są z papierowej księgi inwentarzowej nr 7. Potem będziemy wpisywać KIK nr 6 ....i też chcemy zapis ,że to z księgi nr 6 ............itd
- gdzie mam zaznaczyć ,że wpisana książka jest z księgi nr7 ?

dziękuję za pomoc

madzi
Posty: 79
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: MOL NET

wtorek 01 cze 2021, 10:20

Moim zdaniem zaczynać od pierwszej. Nie widzę powodu, by wprowadzać numery ksiąg, ponieważ księgi papierowe się zamyka i nie ma potrzeby do nich wracać, a systemie wszystko jest.

An17
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 01 cze 2021, 09:21

Re: MOL NET

wtorek 01 cze 2021, 10:48

Chcemy po wakacjach przejść już na wypożyczanie komputerowe dlatego zależy nam na wpisaniu najnowszych pozycji do systemu .KIK z początkowymi numerami to stare książki z lat 60- tych . Można je później na spokojnie wpisywać.
Chcemy też żeby system pokazywał , w której księdze papierowej mamy danej książki szukać / nie sprawdzając po numerach /

madzi
Posty: 79
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: MOL NET

wtorek 01 cze 2021, 11:11

Moim zdaniem utrudnicie sobie wypożyczanie, najpierw chyba lepiej wprowadzić wszystko do Mola. Ale po co szukać w księgach? Księgi nie będą potrzebne, jak wszystko będzie w molu.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: MOL NET

wtorek 01 cze 2021, 13:00

An17 pisze:
wtorek 01 cze 2021, 10:48
Chcemy też żeby system pokazywał , w której księdze papierowej mamy danej książki szukać / nie sprawdzając po numerach /
Moim zdaniem nie warto wpisywać tej informacji do systemu.
A nie łatwiej będzie nakleić na grzbiecie każdej księgi karteczki z pierwszym i ostatnim numerem inwentarzowym w księdze?
A jeśli chodzi o kolejność wpisywania, zaczęłabym od wprowadzenia lektur(nawet starych, jeśli są ciągle wypożyczane), potem inne najczęściej wypożyczane książki, a więc przede wszystkim najnowsze. Nie ma potrzeby wpisywania ich w kolejności numerów inwentarzowych

Franceska
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 mar 2020, 10:41

Re: MOL NET

środa 09 cze 2021, 11:10

Mam problem z seryjnym wypożyczaniem za pomocą czytnika kodów. Przy kliknięciu w kod to:
1. na Chromie otwiera się kolejna nowa karta - żeby klinkąć na kolejny kod trzeba kartę zamknąć;
2 na Edge wyskakuje okienko "pobrane" - żeby klinkąć na kolejny kod trzeba okienko zamknąć lub kliknąć myszką.
Czy ktoś miał podobny problem? HELP!
Starałam się przeszukać to forum ale tu miliony postów!

Zuzza
Posty: 684
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: MOL NET KIK nr7 papierowa a zapis w programie

czwartek 10 cze 2021, 00:15

An17 pisze:
wtorek 01 cze 2021, 09:53
witam
jako nowy użytkownik programu MOL NET + chciałam prosić o radę -
- rozpoczynamy pracę z programem MOL NET +
- mam wpisać do programu jako pierwsze książki z księgi inwentarzowej nr 7 / nasza ostatnia - najnowsza KIK/ .
- chcemy aby pojawiał się zapis ,że wpisane książki są z papierowej księgi inwentarzowej nr 7. Potem będziemy wpisywać KIK nr 6 ....i też chcemy zapis ,że to z księgi nr 6 ............itd
- gdzie mam zaznaczyć ,że wpisana książka jest z księgi nr7 ?

dziękuję za pomoc
Numery z księgi nr 7 i numer 6 są różne. Nie piszecie przecież każdej od nr 1. Nie ma rubryki na to, wydruk z Mola to jakby jedna księga. Ja mam 10 ksiąg. Wpisałam 50 % księgozbioru, blisko 5 tysięcy. Dowolnie, z różnych ksiąg. Dla ułatwienia w księdze papierowej w rubryce Uwagi (16) piszę M i dzięki temu widzę, ile z danej strony wpisano. Biorę książkę z półki i wpisuję. Po prostu. Książka wpisana ma na okładce kod kresowy, a niewpisana - nie. Najpierw wpisywałam nowości i lektury. I te książki, które z różnych powodów są często potrzebna - na przykład słowniki j. angielskiego i ortograficzne. Najważniejsze, by wpisywać 'serię razem, nawet jak w danej chwili nie mam w ręku książki. Chodzi o to, np. by wpisać od nr 27133 do 27148 'Pinokio" jeśli są identyczne i z tej samej faktury. Jeśli jedna jest u ucznia - i tak wpisać - nie będzie tylko przypisany kod kreskowy. Gdy uczeń odda, wystarczy wtedy nakleić naklejkę o przy wpisanej już pozycji przypisać kod. Gdy zaczniemy wypożyczać książki w molu, trzeba książki wpisane trzymać oddzielnie i tylko takie udostępniać uczniom. U mnie wypożyczanie rozpoczęto, gdy było ponad 2,5 tysiąca wpisanych książek.

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

wtorek 15 cze 2021, 17:05

Franceska pisze:
środa 09 cze 2021, 11:10
Mam problem z seryjnym wypożyczaniem za pomocą czytnika kodów. Przy kliknięciu w kod to:
1. na Chromie otwiera się kolejna nowa karta - żeby klinkąć na kolejny kod trzeba kartę zamknąć;
2 na Edge wyskakuje okienko "pobrane" - żeby klinkąć na kolejny kod trzeba okienko zamknąć lub kliknąć myszką.
Czy ktoś miał podobny problem? HELP!
Starałam się przeszukać to forum ale tu miliony postów!
Polecam zgłosić się do MOL-a (58 669 80 90 lub przez Strefę Klienta: www.mol.pl), podpowiedzą w czym leży problem.
Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że czytnik jest źle zaprogramowany, bo podczas odczytywania tak jakby wywoływał skrót klawiszowy (np. Ctrl+T lub Ctrl+J).
Należałoby go od nowa zaprogramować (instrukcja do kodowania powinna być dostarczona razem z czytnikiem).

Jotka
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 13:28

Liczba uczniów w MOL Net+

poniedziałek 13 wrz 2021, 10:47

Gdzie w zestawieniach statystycznych mogę znaleźć liczbę uczniów (nie tylko czytelników, tylko wszystkich uczniów) w MOL Net+ ? W Mol Optivum było takie zestawienie, w Mol Net nie potrafię tego znaleźć :roll:

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: Liczba uczniów w MOL Net+

poniedziałek 13 wrz 2021, 11:13

Jotka pisze:
poniedziałek 13 wrz 2021, 10:47
Gdzie w zestawieniach statystycznych mogę znaleźć liczbę uczniów (nie tylko czytelników, tylko wszystkich uczniów) w MOL Net+ ? W Mol Optivum było takie zestawienie, w Mol Net nie potrafię tego znaleźć :roll:

Inne - folder: statystyka udostępniania - Liczba wszystkich czytelników i aktualny stan wypożyczeń

Jesli masz wprowadzonych wszystkich uczniów szkoły, to raport ten pokaże zestawienie ilościowe dla klas, poziomów i szkoły ogółem

Jotka
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 13:28

Re: Liczba uczniów w MOL Net+

poniedziałek 13 wrz 2021, 13:30

aan pisze:
poniedziałek 13 wrz 2021, 11:13
Jotka pisze:
poniedziałek 13 wrz 2021, 10:47
Gdzie w zestawieniach statystycznych mogę znaleźć liczbę uczniów (nie tylko czytelników, tylko wszystkich uczniów) w MOL Net+ ? W Mol Optivum było takie zestawienie, w Mol Net nie potrafię tego znaleźć :roll:

Inne - folder: statystyka udostępniania - Liczba wszystkich czytelników i aktualny stan wypożyczeń

Jesli masz wprowadzonych wszystkich uczniów szkoły, to raport ten pokaże zestawienie ilościowe dla klas, poziomów i szkoły ogółem
Bardzo dziękuję, właśnie o to mi chodziło :-*

Monia90
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 18:43

Re: MOL NET

poniedziałek 13 wrz 2021, 23:47

Dobry wieczór,
proszę o pomoc; jak przejść z mola 2000+ na Mola Net+ krok po kroku?
Pozdrawiam

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: MOL NET

wtorek 14 wrz 2021, 10:31

Monia90 pisze:
poniedziałek 13 wrz 2021, 23:47
Dobry wieczór,
proszę o pomoc; jak przejść z mola 2000+ na Mola Net+ krok po kroku?
Pozdrawiam
Generalnie należy się zgłosić do VULCAN-a i podpisać niezbędne dokumenty. VULCAN udostępni instrukcje jak i gdzie umieścić dane z MOL 2000+ (archiwizacja), a potem już tylko trzeba poczekać na maila z informacją, że dane zostały przeniesione i można korzystać z MOL NET+ 8)

Monia90
Posty: 10
Rejestracja: sobota 20 lut 2021, 18:43

Re: MOL NET

wtorek 14 wrz 2021, 20:51

Bardzo dziękuję za informację, a jeszcze zapytam, gdzie jest siedziba VULKAN-a; ja mieszkam w Krakowie.
Pozdrawiam

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: MOL NET

środa 15 wrz 2021, 08:11

Monia90 pisze:
wtorek 14 wrz 2021, 20:51
Bardzo dziękuję za informację, a jeszcze zapytam, gdzie jest siedziba VULKAN-a; ja mieszkam w Krakowie.
Pozdrawiam
Siedziba nie ma znaczenia (Wrocław) - ja załatwiałam wszystko telefonicznie.
Przeniesienie danych jest płatne .

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości