Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

czwartek 14 maja 2015, 13:46

Joasia pisze: Pieniądze maja trafić do szkól w grudniu, a do 15 czerwca trzeba złożyć sprawozdanie. Czyli praktycznie trzeba wypełnić wszystkie zobowiązania w 5 - miesięcy!!!
(...) No bo jak ci co przystąpią do programu będą mogli pracować w czasie wakacji i ferii (oczywiście za darmo bo kto im zapłaci) to dlaczego nie wszystkie biblioteki szkolne!!!
Małe sprostowanie. Pieniądze do szkół mają trafić zaraz po wakacjach a nie w grudniu (do 15 grudnia muszą nastąpić jakieś formalne rozliczenia).
Z tym wypożyczaniem na ferie i wakacje nie chodzi o jakieś dyżury czy otwieranie bibliotek w tym czasie, lecz o możliwość wypożyczenia przez ucznia książki (-ek) na całe ferie lub wakacje. Czyli wypożycza przed wakacjami, a oddaje po wakacjach. Wielu nauczycieli bibliotekarzy tak wypożycza, ale raczej uczniom co do których mają pewność, że po wakacjach wrócą do szkoły i książki oddadzą, bo przecież takie wypożyczenie odbywa się w pewnym sensie na odpowiedzialność bibliotekarza

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

czwartek 14 maja 2015, 13:59

Pytajnik pisze:
Wszystko to zmierza do tego, że oni sobie coś wymyślają, my im opiszemy wszystko, żeby się na papierze zgadzało, a i tak każdy przecież będzie dalej robił swoje...
To prawda, tylko po co zmuszać ludzi do produkowania biurokratycznych "podkładek", marnowania czasu sobie i innym?

Iza KamińskaSmolarek
Posty: 11
Rejestracja: środa 30 paź 2013, 10:27

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

czwartek 14 maja 2015, 18:36

Zgadzam się ze wszystkimi. Absurd goni absurd. Dobrze, że ja dopiero za rok, to poczekam, co z tego wyniknie. Jakbym zorganizowała projekty edukacyjne dla każdego oddziału, to zrobiłabym więcej niż wszyscy nauczyciele w szkole :D. Pod jedną łaskę trzeba ustawić cały plan pracy biblioteki, a gdzie inne zadania?
A co jeśli ktoś się nie wywiąże z "zadań"? Kwota do zwrotu? :lol:
Też mi się odechciewa.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 08:27

Mam pytanie, czy we wniosku pisałyście, że część pieniędzy będzie wydana na nowe tytuły lektur i na jakie, a część na inne nowości wydawnicze. Ja napisałam ogólnie, że pieniądze będą wydane na nowe tytuły lektur i nowości wydawnicze. Szczegółowo wypisałam nowości wydawnicze, tytułów lektur nie podałam. Teraz zastanawiam się czy trzeba podać już konkretne tytuły lektur.
Pozdrawiam

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 09:29

Witam

Ja też miałam zamiar wejść w projekt ale po przeczytaniu poprawek już mi się nie che. Mój dyrektor tez powiedział żeby dać sobie spokój.
Bo z papierów się nie wygrzebiemy.
Prawda jest taka ze samorządy pewnie nie chcą dać kasy więc MEN wymyśla kolejne warunki żeby szkołom się odechciało.
I robi to skutecznie.

Bo jak ktoś pisał co można wielkiego zrobić w 5 miesięcy trwania programu? Wiadomo papier jest cierpliwy ale ileż można ściemniać? Niech tak zrobią jakiś audyt i co wtedy. A co jeśli my zrozumiemy wypożyczanie na wakacje inaczej niż MEN.
Co jeśli jakiś uczeń będzie chciał wymienić w wakacje książki a nas nie będzie? Choć jeśli sprawozdania mają być do połowy czerwca to w sumie tylko ferie zimowe chodzą w grę.

Poronione to wszystko jest.

Ja złożyłam projekt z Budżetu obywatelskiego i na tym się skupię bardziej a ten olewam ;)

pozdrawiam

Waria
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 19 cze 2007, 19:37

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 10:10

Napisałyśmy same opinie RP, RR, SU -przedstawimy problemy, same opinie i niech podpiszą. Zaczyna się to robić żałosne-papierologia stosowana.

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 10:35

Waria możesz się podzielić swoimi opiniami RR, RP i SU, bo mi już 'witki opadają' i pomysłów brak :/

Akacja
Posty: 4
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 10:13

Czy zmienieć wniosek?

piątek 15 maja 2015, 10:35

Witam, po lekturze kwietniowej "Biblioteki..." już w połowie kwietnia złożyłyśmy z panią dyrektor wniosek w OP , ale na 1100 zł. Czy teraz po podniesieniu kwoty w przypadku mojej szkoły do 1300 zł składać nowy wniosek? Chyba tak, bo i wkład własny OP automatycznie się zwiększa. Chociaż po przeczytaniu autopoprawek MEN odechciewa się. Czy wymóg konsultacji z biblioteką pedagogiczną jest obowiązkowy? Od mojej wsi oddalona jest ona o 40 km. W mojej szkole biblioteka otwarta jest tylko w 2 dni (10 godzin) - pracuję jeszcze w dwu innych szkołach, kiedy robić projekty w każdej klasie?! I po co? To do MEN pytania, a ja już (ku własnemu zaskoczeniu) zaczęłam robić mu tzw. doprą opinię, ale po lekturze warunków realizacji programu, a zwłaszcza po tych poprawkach mnie zatkało. "Biblioteko w Szkole" dobrze, że jesteś :D

Akacja
Posty: 4
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 10:13

Czy zmieniac wniosek do OP po raz drugi

piątek 15 maja 2015, 11:37

Czy zmieniać wniosek do OP to oczywiście pytanie nie tylko do MEN, ale i do wszystkich znających odpowiedź.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 13:36

Pewnie, że trzeba podać nową kwotę. Najlepiej spytać OP, czy wolą, żeby wycofać stary wniosek a przysłać przerobiony (z nową kwotę), czy też po prostu wysłać korektę i po sprawie

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

piątek 15 maja 2015, 22:24

Z całym szacunkiem do wszystkich, ale mam pytanie jakim cudem zdążyli co niektórzy nauczyciele bibliotekarze złożyć wnioski do op skoro program jest nie podpisany, czyli formalnie nie istnieje. Sami powielamy absurdy. Tym sposobem dajemy sygnał dla MEN, że może sobie na ostatni dzwonek podpisać, a my musimy się dostosować do terminu na podstawie jakichś mrzonek ekipy rządzącej.
Wygląda to mniej więcej tak jakby czytelnik przyszedł do biblioteki i chciał wypożyczyć książkę, której jeszcze nikt nie napisał.

.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

sobota 16 maja 2015, 15:15

Witam.
Gdzie znaleźć cały tekst poprawek MEN do rozporządzenia w sprawie dofinansowania zakupu książek do bibliotek.
:roll:

amusiala
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:26

wniosek

sobota 16 maja 2015, 17:49

Proszę o odpowiedź w sprawie wniosku - moja dyrekcja upiera się że gimnazjum tez musi złożyć wniosek teraz tzn do 29 maja a przecież cały czas jest mowa o podstawówkach- jak to w końcu jest ?
A może ktoś pokaże taki przykładowy wniosek, chociaż te 'newralgiczne' punkty 4 i 5.
Aleksandra2

amusiala
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:26

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

sobota 16 maja 2015, 18:07

Dorothy pisze:Witam.
Gdzie znaleźć cały tekst poprawek MEN do rozporządzenia w sprawie dofinansowania zakupu książek do bibliotek.
:roll:
Proszę o odpowiedź w sprawie wniosku - moja dyrekcja upiera się że gimnazjum tez musi złożyć wniosek teraz tzn do 29 maja a przecież cały czas jest mowa o podstawówkach- jak to w końcu jest ?
A może ktoś pokaże taki przykładowy wniosek, chociaż te 'newralgiczne' punkty 4 i 5.
Aleksandra2

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: wniosek

sobota 16 maja 2015, 18:12

Teray (mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku kalendarzowym) projekt przewiduje tylko szkoły podstawowe.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 254 gości