Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

wtorek 26 maja 2015, 09:23

W Bytomiu jak zwykle .... musi być INACZEJ :roll:

W rubryce: "Krótki opis dotyczący aktualnego wyposażenia szkoły w książki" mamy wpisać: stan księgozbioru (konto 014) na dzień 30 kwietnia 2015 roku - ilość i wartość - książek , broszur, nośników audiowizualnych itd.

A wniosek złożyć do końca tego tygodnia (czyli stary termin). Zastanawiam się czy tam ktoś nie śpi?
Na dodatek w pliku exel mamy stworzyć listę książek z cenami i ilościami (jako załącznik) - to jest ich kosztorys.
O opiniach RR, RP i SU nic nie pisali.
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

wtorek 26 maja 2015, 10:58

No to może warto im podesłać ostateczny projekt rozporządzenia, który dopiero dziś ma być przyjęty przez Radę Ministrów, oraz uświadomić, że wojewoda może nie przyjąć wniosków, które nie spełniają wymogów formalnych. No chyba że o to chodzi, żeby nie przyjął.


Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

wtorek 26 maja 2015, 14:06

SUPER!
A gdzie można w takim razie zobaczyć gotowe, aktualne i zatwierdzone rozporządzenie?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

wtorek 26 maja 2015, 14:47

Kate - rozumiem, że u Was OP juz coś rozesłał do szkół?

witka55
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 15:01

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

wtorek 26 maja 2015, 16:00

Dobrze doczytałam, że mamy jeszcze miesiąc na złożenie wniosku? Termin z 28 maja został przeniesiony na 28 czerwca?


Hanna
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:00

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 08:39

Pytanie:
Cały czas mowa jest o bibliotekach szkolnych szkół podstawowych. A co z bibliotekami szkolnymi szkół ponadgimnazjalnych? Czy są jakieś terminy? Wg mnie - tak wynika z informacji - jest to niedoprecyzowane. Nie wiem, czy w ogóle za to się brać. Jeśli ktoś jest w stanie udzielić mi informacji, to byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam.

Pola z Opola
Posty: 113
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 09:23

Hanna, wróciłaś z emigracji? Trąbią o tym wszędzie od roku. Gdzie i co jest niedoprecyzowane?
W tym roku tylko podstawówki. Pozostałe mają być w latach 2016-2020 objęte Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa - tak przynajmniej ten rząd zapowiadał. Czy w 2016 jeszcze ten rząd będzie i co zrobi ewentualny nowy - zobaczymy

Hanna
Posty: 15
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 12:00

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 09:39

Pola z Opola pisze:Hanna, wróciłaś z emigracji? Trąbią o tym wszędzie od roku. Gdzie i co jest niedoprecyzowane?
W tym roku tylko podstawówki. Pozostałe mają być w latach 2016-2020 objęte Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa - tak przynajmniej ten rząd zapowiadał. Czy w 2016 jeszcze ten rząd będzie i co zrobi ewentualny nowy - zobaczymy
Pola z Opola:
Biblioteka Pedagogiczna w moim mieście nic nie wie o programie. Nie jest sprecyzowane czy podane terminy odnoszą się tylko do szkół podstawowych czy do wszystkich jednocześnie. Wiem, że program obejmuje najpierw szkoły podstawowe, a pozostałe mają być w latach 2016-2020 objęte Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Przecież terminy składania wniosków dla wszystkich typów szkół mogą być te same, ale sama realizacja programu może nastąpić w różnych terminach.
Proszę więc bez ironii. Dziękuję za informację.
Pozdrawiam.

Pola z Opola
Posty: 113
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 11:21

Jeśli biblioteka pedagogiczna w Twoim mieście nic nie wie o programie, o którym od co najmniej pół roku mówi się i pisze we wszystkich mediach (począwszy od fachowych - dla bibliotekarzy i nauczycieli, a skończywszy na tych dla wszystkich), to kierownictwo tej biblioteki powinno się poważnie zastanowić, czy dobrze pełni swoją misję ;).
Nawiasem mówiąc jest to dobry przykład na bezsens wymogu konsultowania czegokolwiek z taką biblioteką pedagogiczną. Co ona może wnieść? Najwyżej zapyta się, o co chodzi :)
Co do reszty - przemilczę ;)
Serdecznie pozdrawiam

Jolusiak
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:25

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 12:38

kard pisze:Proszę o podpowiedź, jak powinna wyglądać, jakie informacje zawierać opinia rodziców, uczniów, nauczycieli, którą musimy dołączyć do wniosku :P

Ja mam coś takiego:


Opinia Rady Pedagogicznej SP nr ....... w ....................

odnośnie udziału w rządkowym programie „Książki naszych marzeń”


Dnia ...... maja 2015 roku po zapoznaniu się z wnioskiem bibliotekarki .................... w sprawie udziału w rządkowym programie „Książki naszych marzeń”, który, dzięki doposażeniu bibliotek szkolnych w pozycje wybrane przez uczniów, ma promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych, Rada Pedagogiczna wydała pozytywną opinię w sprawie udziału w wyżej wymienionym programie.
Poszerzenie zasobów o nowości wydawnicze i dodawanie nowych pozycji do listy lektur jest pożądanym kierunkiem rozwoju biblioteki, z której korzysta (ilu?) uczniów naszej szkoły.


Pozostałe opinie są bardzo podobne.

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 13:08

A informacje na co będą wydane pieniądze wpisujecie po tabelką we wzorze wniosku z MEN "CZĘŚĆ III - KALKULACJA KOSZTÓW"?

Jolusiak - ale to dyrektor szkoły wnioskuje oficjalnie, a nie bibliotekarz.

Jolusiak
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 15:25

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 14:03

Jolusiak - ale to dyrektor szkoły wnioskuje oficjalnie, a nie bibliotekarz.[/quote]

Zgadza się,że dyrektor, ale ja wystąpiłam z wnioskiem do RP, RR i SU o ustosunkowanie się do planowanego zakupu :wink:

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Program dofinansowania bibliotek szkół podstawowych 2015

środa 27 maja 2015, 17:57

Jolusiak , Dzięki za wzór, przyda się :lol:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 128 gości