bibliotekareczka
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 05 gru 2006, 10:32

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

czwartek 14 maja 2015, 20:36

Jednak nie wybrałam ani odprawy, ani stanu nieczynnego. Zaproponowano mi pół etatu w świetlicy. To bardzo mało, niska pensja, ale liczę,że może gdzieś dorobię, albo uzupełnię etat. Nie wiem czy dokonałam właściwego wyboru. Czas pokaże.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

czwartek 14 maja 2015, 21:30

bibliotekareczka pisze:Jednak nie wybrałam ani odprawy, ani stanu nieczynnego. Zaproponowano mi pół etatu w świetlicy. To bardzo mało, niska pensja, ale liczę,że może gdzieś dorobię, albo uzupełnię etat. Nie wiem czy dokonałam właściwego wyboru. Czas pokaże.
Trudno cokolwiek pisać nie znając realiów.. w każdym razie Twój wybór

bibliotekareczka
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 05 gru 2006, 10:32

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

sobota 16 maja 2015, 22:19

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w przyszłym roku szkolnym będę pracowała na pół etatu ( zaproponowano mi świetlicę, w bibliotece nie ma już dla mnie etatu) i później zostanę zwolniona z powodu braku godzin dla nietablicowych, to dostanę później odprawę w wysokości 6 pełnych pensji czy tylko połowę (mam przepracowane 11 lat) ?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

niedziela 17 maja 2015, 19:43

bibliotekareczka pisze:Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w przyszłym roku szkolnym będę pracowała na pół etatu ( zaproponowano mi świetlicę, w bibliotece nie ma już dla mnie etatu) i później zostanę zwolniona z powodu braku godzin dla nietablicowych, to dostanę później odprawę w wysokości 6 pełnych pensji czy tylko połowę (mam przepracowane 11 lat) ?
Jeszcze raz...
Nie ma dla Ciebie etatu w bibliotece więc dyrektor musi dokonać wypowiedzenia. Ty możesz wybrać albo stan nieczynny lub odprawę. Tyle.

1/2 w świetlicy to ewentualnie nowa umowa w niepełnym wymiarze, na czas nieokreślony lub na okres stanu nieczynnego jeśli go wybierzesz.
Zatem jak nie będzie potem godzin w świetlicy, to już żadna odprawa nie przysługuje.

bibliotekareczka
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 05 gru 2006, 10:32

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

poniedziałek 18 maja 2015, 00:21

Moja pani dyrektor powiedziała,że nie dostanę wypowiedzenia z biblioteki i nowej umowy na świetlicę, tylko aneks do umowy.

bibliotekareczka
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 05 gru 2006, 10:32

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

poniedziałek 18 maja 2015, 00:27

... i umowa nadal ma być na czas nieokreślony.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

poniedziałek 18 maja 2015, 12:56

bibliotekareczka pisze:Moja pani dyrektor powiedziała,że nie dostanę wypowiedzenia z biblioteki i nowej umowy na świetlicę, tylko aneks do umowy.
Pani dyrektor jest w błędzie. Jesteś zatrudniona na podstawie mianowania a to pozaumowny stosunek pracy. Napiszę kolejny raz.
Nie ma dla Ciebie etatu w bibliotece więc dyrektor musi dokonać wypowiedzenia. Ty możesz wybrać albo stan nieczynny lub odprawę. Tyle.

Nie może Ci zmienić jakimś aneksem zatrudnienia na podstawie mianowania.

bibliotekareczka
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 05 gru 2006, 10:32

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

wtorek 19 maja 2015, 15:59

Właśnie dziś moja kadrowa zapewniła mnie,że to będzie tylko aneks, a nie żadne wypowiedzenie i nowa umowa.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

wtorek 19 maja 2015, 16:17

bibliotekareczka pisze:Właśnie dziś moja kadrowa zapewniła mnie,że to będzie tylko aneks, a nie żadne wypowiedzenie i nowa umowa.
Dżizas.. czy Ty czytasz co piszę?
To B E Z P R A W N E działanie

Przy zatrudnieniu na podstawie mianowania nie można nauczycielowi zmieniać aneksem pozaumownego stosunku pracy i dawać 1/2 etatu w świetlicy zamiast biblioteki. Tym bardziej, że etat w bibliotece to 30h a w świetlicy 26h, a więc inne stanowisko pracy.

kard
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2009, 09:05

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

środa 09 paź 2019, 13:14

Trochę z pogranicza tematu, ale nie mogę znaleźć nic na interesujący mnie temat: w 2020 roku odchodzę na emeryturę z KN. Umowę muszę rozwiązać 24 lipca. Czy należy mi się ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Jeżeli nie, to czy należy mi się średnia urlopowa za godziny ponadwymiarowe, które zawsze wypłacane są z wypłatą sierpniową. Proszę o pomoc w ustaleniu tej informacji. :P

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: odprawa, stan nieczynny, lęk przed utratą pracy

czwartek 31 paź 2019, 13:05

Przysługuje ci urlop w wymiarze 8 tygodni, 2 tygodnie wykorzystasz zimą. Moim zdaniem dostaniesz ekwiwalent za dwa tygodnie liczony tak jak średnia urlopowa, czyli ze wszystkimi dodatkami, za godziny też

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 106 gości