zhusejko
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 09:05

Program Książki naszych marzeń

czwartek 11 cze 2015, 09:13

czy ktoś wie czy Biblioteki Publiczno Szkolne, w których pracują bibliotekarze nie nauczyciele bibliotekarze mogą brać udział w programie "Książki naszych marzeń"

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 11 cze 2015, 10:05

Do Organu Prowadzącego szkołę występuje z wnioskiem jej dyrektor. Jeśli biblioteka, w której pracujesz pełni funkcję biblioteki szkolnej - to moim zdaniem powinna się na program skierowany do szkolnych b-k "załapać".
A tak z ciekawości spytam - czy dostajesz na książki pieniądze z programów skierowanych do b-k publicznych?

zhusejko
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 09:05

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 11 cze 2015, 10:20

Parę lat temu udało się pozyskać trochę książek

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Program Książki naszych marzeń

środa 02 wrz 2015, 08:42

Witam, proszę o pomoc te osoby, które mają już stworzoną listę do zakupu książek. Czy szacując wydatki uwzględniacie ilość egzemplarzy tej samej pozycji. Dla mnie jest bolączką,że jak mogę coś ładnie wydanego kupić to rzadko 2 egzemplarze, bo drogo.. A tu wydaje mi się,że jest okazja...W rozporządzeniu nie znalazłam, jakie są wskazania.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Program Książki naszych marzeń

środa 02 wrz 2015, 09:16

Czy program ten dotyczy tylko szkół podstawowych, czy też gimnazjów? Ponawiam pytanie.
Ostatnio zmieniony czwartek 03 wrz 2015, 09:36 przez Dorota79, łącznie zmieniany 1 raz.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program Książki naszych marzeń

środa 02 wrz 2015, 15:51

bossfanka pisze:Witam, proszę o pomoc te osoby, które mają już stworzoną listę do zakupu książek. Czy szacując wydatki uwzględniacie ilość egzemplarzy tej samej pozycji. Dla mnie jest bolączką,że jak mogę coś ładnie wydanego kupić to rzadko 2 egzemplarze, bo drogo.. A tu wydaje mi się,że jest okazja...W rozporządzeniu nie znalazłam, jakie są wskazania.
Nie ma żadnych "urzędowych" wskazań na temat tytułów czy liczby egzemplarzy książek. Generalnie wskazanie jest jedno - by kupić książki, które uczniowie chętnie czytają - dla przyjemności. Nie miałoby też chyba sensu powielanie list zakupów z innych bibliotek. Przecież każda biblioteka ma już jakieś książki, a ten fakt uwzględnia w zakupach. To nauczyciel bibliotekarz najlepiej zna potrzeby swoich uczniów i swojej biblioteki.
Warto chyba zrobić sobie taką listę, opierając się np. na wynikach Ogólnopolskich Wyborów Książek, rozmowach z uczniami, którzy duzo czytają itp.
O zakupach "książek naszych marzeń" napisaliśmy trochę w "Bibliotece w Szkole" 7-8/2015

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Program Książki naszych marzeń

środa 02 wrz 2015, 17:54

Panie Juliuszu dziękuję za odpowiedź. Pracuję w szkole specjalnej i tak jak Pan napisał znam potrzeby swojej biblioteki i potrzeby czytelników; już jestem pewna,że mogę je "oblec" w potrójne choćby egzemplarze :D

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 10 wrz 2015, 12:19

Jeszcze raz zapytam, czy ten program skierowany jest tylko do uczniów szkół podstawowych, czy też do gimnazjów?

Magnolia
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 12:12

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 10 wrz 2015, 12:45

zakup książek (niebędących podręcznikami) do bibliotek szkół wszystkich typów, bibliotek szkół za granicą i bibliotek pedagogicznych

http://www.bibliotekawszkole.pl/news.php?id=456

Ja jestem nieco rozczarowana, bo chodziły słuchy że pieniądze można przeznaczyć także na modernizację (remont) biblioteki - czy jest jeszcze na to szansa? Czy ten fragment to furtka? w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Proszę nie mylić programu "Książki naszych marzeń" (który jest realizowany tylko w r. 2015 i dotyczy tylko szkół podstawowych) z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020, w którym po raz pierwszy będą uczestniczyć także biblioteki szkolne.
NPRCz nie przewiduje żadnych środków na infrastrukturę bibliotek szkolnych.
Więcej o NPRCz: http://www.bibliotekawszkole.pl/news.php?id=456
Ostatnio zmieniony czwartek 10 wrz 2015, 12:59 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 10 wrz 2015, 12:48

Dorota79 pisze:Jeszcze raz zapytam, czy ten program skierowany jest tylko do uczniów szkół podstawowych, czy też do gimnazjów?
Z rozporządzenia wynika, że dla szkół podstawowych.

Magnolia
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 12:12

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 10 wrz 2015, 12:56

Możesz podać linka do tego rozporządzenia?

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Program Książki naszych marzeń

czwartek 10 wrz 2015, 14:14

Magnolia pisze:zakup książek (niebędących podręcznikami) do bibliotek szkół wszystkich typów, bibliotek szkół za granicą i bibliotek pedagogicznych

http://www.bibliotekawszkole.pl/news.php?id=456

Ja jestem nieco rozczarowana, bo chodziły słuchy że pieniądze można przeznaczyć także na modernizację (remont) biblioteki - czy jest jeszcze na to szansa? Czy ten fragment to furtka? w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Proszę nie mylić programu "Książki naszych marzeń" (który jest realizowany tylko w r. 2015 i dotyczy tylko szkół podstawowych) z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa, w którym po raz pierwszy (od 2016 r.) mają uczestniczyć także biblioteki szkolne - tym razem już ze wszystkich typów szkół.
NPRCz na lata 2016-2020 nie przewiduje żadnych środków na infrastrukturę bibliotek szkolnych i pod żaden z punktów takich wydatków nie można wpisać
Więcej o NPRCz: http://www.bibliotekawszkole.pl/news.php?id=456

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Program Książki naszych marzeń

piątek 11 wrz 2015, 08:00

Magnolia pisze:Możesz podać linka do tego rozporządzenia?
Poszukaj przez dziennik ustaw, pozycja 759 z tego roku.

Bedo
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 07 sty 2007, 22:03

Re: Program Książki naszych marzeń

niedziela 13 wrz 2015, 19:57

zhusejko pisze:czy ktoś wie czy Biblioteki Publiczno Szkolne, w których pracują bibliotekarze nie nauczyciele bibliotekarze mogą brać udział w programie "Książki naszych marzeń"
Biblioteka publiczno-szkolna???? współczuję wam takiego tworu. :cry:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 259 gości