jusia
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:45

Mapki,broszury, podręczniki, czasopisma w ks. inwentarzowej

środa 02 wrz 2015, 21:58

Jestem w trakcie wpisywania do Mola, w księdze inwentarzowej głównej mam wiele pozycji których tam nie powinno być
co mam z nimi zrobić, czy wpisywać to jednak do ks. głównej w Molu , czy utworzyć osobną ks. broszur i podręczników których dodam nie ma dużo, czy mapki do zbiorów specjalnych co z tym począć. Czy atlasy też gdzieś przenieść ? Nie da się chyba wiernie odtworzyć w Molu ks. papierowej. Mam też sporo kaset VHS, co z tym zrobić sprzętu do odtwarzania brak, jeśli dam do przegrania (koszt?) to będzie dobrze? Jeszcze pytanie o czasopisma jak długo trzymacie w bibliotece, mam ich sporo. Proszę o pomoc.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Mapki,broszury, podręczniki, czasopisma w ks. inwentarzo

środa 02 wrz 2015, 22:52

Nie możesz tak. Musiałabyś najpierw zubytkować te pozycje a potem wpisać do odpowiednich ksiąg. Z kasetami jest problem. Jeśli jeszcze macie odtwarzacze i ktoś z nich korzysta to zostaw. Ale jeśli są niepotrzebne to zubytkuj i wyrzuć.

jusia
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:45

Re: Mapki,broszury, podręczniki, czasopisma w ks. inwentarzo

czwartek 03 wrz 2015, 17:06

Dziękuję za podpowiedź. Czyli mam je ubytkować w księdze papierowej następnie utworzyć w Molu ks. broszur i podręczników i nadać im nowe nr inwentarzowe które będą się powielały z nr z ks. głównej ale różniły dopiskiem ks pb(podręczniki, broszury) :oops:

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Mapki,broszury, podręczniki, czasopisma w ks. inwentarzo

czwartek 03 wrz 2015, 19:06

Nie rozumiem dlaczego mają się numery powielać. Wpisujesz pod nowe pierwsze wolne numery wynikające z kolejnych wpisów do księgi broszur lub jeśli chodzi o kasety do księgi materiałów audiowizualnych (pewnie masz takie księgi papierowe, które też będziesz przenosić do mola). Zubytkowanie musi być poparte protokołem ubytków, podpisane przez dyr i przekazane do ksiegowości.


Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości