Anla
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 14 sie 2016, 07:14

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 27 paź 2016, 13:43

Dzień dobry,
Mam ważne pytanie. Do kiedy należy wydać pieniądze z NPRC? Czy jest jakieś ograniczenie, że faktury mają być do końca października, czy do 31 grudnia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

patti
Posty: 54
Rejestracja: środa 08 lis 2006, 09:17
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 02 lis 2016, 10:43

Dziewczyny.. mam głupie pytanie, ale właśnie się zdenerwowałam.. :( ..jak złożę wniosek dziś do organu prowadzącego, to nie mam szans na rozpatrzenie przez gminę? Pokręciły mi się terminy... ;(

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 02 lis 2016, 11:12

pattiZadzwoń do OP i zapytaj, czy jeszcze można złożyć wniosek.

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 02 lis 2016, 14:59

Faktury rozliczamy do 31 grudnia

marlena23
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 15:54

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 04 lis 2016, 13:42

WITAM. MOI DRODZY POJAWIŁY SIĘ WZORY SPRAWOZDAŃ. PROSZĘ POWIEDZCIE MI, KTÓRE SPRAWOZDANIE WYPEŁNIA BIBLIOTEKARZ?

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 06 lis 2016, 22:49

Gdzie można zerknąć na wzór takiego sprawozdania?

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 07 lis 2016, 09:55

Na stronie MEN https://men.gov.pl/finansowanie-edukacj ... ictwa.html :)

marlena23 żadnego z tych sprawozdań nie wypełnia bibliotekarz. Podejrzewam, że organy prowadzące opracują własny wzór na podstawie tego udostępnionego przez MEN i przekażą do szkół.

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 29 lis 2016, 21:07

Drogie Koleżanki i Koledzy...wydałam wreszcie te 15000 :)
Okazało się to nie lada wyzwaniem.
Dlatego pomyślałam sobie, że może choć trochę ułatwię komuś kto składa nowy wniosek.
1. Zamawiajcie książki...już..., tak wiem nie macie jeszcze kasy, ale w księgarniach są schowki (co prawda "ruchome"), ale mimo wszystko warto już odkładać
2.księgarnia Bonito.pl ma bardzo duży wybór, zakładamy tam konto w zakładce "sprzedaż hurtowa", książki są dużo tańsze. W tej księgarni należy najpierw zapłacić a później dostajemy książki (pogadajcie z Waszymi księgowymi), aha podane ceny są już z vatem
3.księgarnia Azymut, też dobrze zaopatrzona księgarnia, do cen należy doliczyć vat, i jeżeli zamawiacie klikanaście/dziesiąt egzemplarzy, trzeba samemu obliczyć cenę jednej książki (dziwne wychodzą) ...ja "dopasowałam" ostatnie pozycje żeby mi zgadzał się rachunek papierowy z bazą w komputerze
4.na stronie "Naszej Księgarni" jest zakładka Książki uszkodzone i wyprzedaże....za bezcen można kupić dobre książki np. Kamienie na szaniec po ok.9 zł :) i nie są w ogóle zniszczone, trafiła mi się jedna wyblaknięta

pochwalę się, że zakupiłam ok.800 książek :)

a... i organ prowadzący już chce sprawozdanie :):):)

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 09:46

Z tymi sprawozdaniami to jest jakiś obłęd. Pisałam do osoby odpowiedzialnej w Warszawie za program, że to powinno być zmienione ale ona nic nie może. To po co taka osoba jest jak nic nie może. Warszawa wymyśliła jeszcze, ze nie wolno kupić lektur. Pani odpowiedzialna wyjaśniła mi, że jak dzieci zgłoszą, że chcą by kupić lektury to będzie można. Ktoś kpi czy nie wie o czym pisze.
W Azymucie jak wrzucasz książki do koszyka to masz w nim podane kwoty bez i z podatkiem i suma bez i z podatkiem, nie trzeba tego liczyć na piechotę.
Przechowalnia fajna rzecz ale jeśli dostanę pieniądze a będzie to pewnie październik to wszystko będzie w tej przechowalni na czerwono czyli niedostępne. Dyrekcja dała mi teraz 2 tys. W przechowalni te pozycje na których mi najbardziej zależało niedostępne.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 13:16

merypoppins pisze: 2.księgarnia Bonito.pl ma bardzo duży wybór, zakładamy tam konto w zakładce "sprzedaż hurtowa", książki są dużo tańsze. W tej księgarni należy najpierw zapłacić a później dostajemy książki (pogadajcie z Waszymi księgowymi), aha podane ceny są już z vatem
Ale taki sposób płacenia dotyczy tylko pierwszego zamówienia, można też to pierwsze zamówienie wziąć za pobraniem. Potem biblioteka dostaje limit kredytowy i otrzymujemy wraz z książkami fakturę z odroczonym terminem płatności. A ceny są rzeczywiście rewelacyjne, na wiele książek rabat wynosi 40%. Właśnie tu wydałam zdecydowanie najwięcej pieniędzy :)

MALA742
Posty: 4
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 14:22

realizacja projektów w ramach NPRC

środa 30 lis 2016, 14:38

Witam
Jak radzicie sobie drodzy bibliotekarze z realizacją jednego projektu na oddział w szkole średniej?
Wymyśliłam konkursy dla poszczególnych klas z zakresu ortografii, literatury, książki, biblioteki.
Dodatkowo konkurs o Sienkiewiczu dla wszystkich uczniów.
Czy to będzie wystarczające?
Przedstawcie swoje propozycje.

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 14:47

U mnie oba rachunki musiałam zapłacić w takiej formie.

JoannaZ
Posty: 12
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 14:48

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 15:08

Dzień dobry. Jestem nauczycielem - bibliotekarzem od września tego roku. Na zastępstwo. Szkoła brała udział w programie. Do wykorzystania było 4000zł+20%. Dopiero w miniony poniedziałek dowiedziałam się o możliwości aplikowania o pieniądze na nowy rok. Dyrekcja nie składała wniosku, myślała, że była to jednorazowa dotacja.

Mam następujące pytania:
1. Dyrekcja miała rację o jednorazowości dotacji?
2. Składając wniosek w październiku 2017r. szkoła dostanie na 2018r. 4000zł czy 8000zł (nie składała na 2017r.) ?
3. Organ prowadzący w kolejnym aplikowaniu dokłada 20% czy nie?

Mam pytanie dotyczące tegorocznej dotacji. Do kiedy trzeba zrealizować projekty, o których jest mowa w poradniku do NPRCz - do końca roku kalendarzowego czy szkolnego?

Dziękuję za pomoc

Asia


Chmurka
Posty: 106
Rejestracja: sobota 22 sty 2011, 20:48

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 16:24

Kupuję na Bonito już 9 lat i zawsze formą płatności jest przelew 10 dni. W pierwszym rzucie kupiłam z NPRCz książki za 9500zł. Całe zamówienie miałam w szkole za 2 dni, każda książka minus 40% i oczywiście przelew 10 dni. :D To, jaką szkoła dostaje formę płatności może zależeć od "stażu" na Bonito. Myślę, że może też robić różnicę, czy jest to szkoła państwowa czy nie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 163 gości