witka55
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 15:01

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 18:28

Ja większość książek kupiłam na czytam.pl - wg mnie tam mieli najlepsze ceny. Podobne ceny były w nieprzeczytane.pl, tylko tam zero współpracy.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 30 lis 2016, 21:55

JoannoZ - w ramach NPRCz szkoła może otrzymać pieniądze jeden raz.

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: realizacja projektów w ramach NPRC

czwartek 01 gru 2016, 14:02

U mnie w sumie 3 projekty, po jednym na każdy poziom, dla klas i, II i III. Tematy związane z literaturą i zagadnieniami zawartymi w podstawie programowej, gdyż realizacją projektów zajęli się poloniści, np w kl. I - Współczesne inspiracje antykiem. Każda klasa przygotowywała własny projekt związany z zagadnieniem, czasem w danej klasie było kolka projektów. Prezentacja na lekcjach j. polskiego lub wychowawczych.

małgorzata22
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 25 paź 2016, 08:27

NPRCZ

czwartek 01 gru 2016, 14:42

Witam, czy w ramach realizacji Priorytetu 3 można zakupić filmy np. adaptacje lektur, bądź filmy krajoznawczo podróżnicze ? Jak myślicie ?

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 01 gru 2016, 21:53

Nie ma co myśleć - można kupować TYLKO książki (e-booki też)

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 02 gru 2016, 00:21

A propos e-booków, kupić to jedno a jak je udostępniać w bibliotece szkolnej, czy ktoś ma jakieś doświadczenie...

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 02 gru 2016, 10:47

U mnie każda klasa (18) realizuje inny projekt. Wszystkie projekty łączy jedna tematyka: życie i twórczość pisarza. Każdy wychowawca we wrześniu losował nazwisko pisarza, a później z klasą realizowany był projekt. Produktem finalnym projektów są plakaty, które w grudniu wyeksponuję na holu szkoły i zaproszę rodziców do obejrzenia. Dodam tylko, że dostarczone do bibliotek plakaty są świetne. Wychowawcy,dzieci i podejrzewam, że ich rodzice stanęli na wysokości zadania.

Amisu
Posty: 14
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 21:38

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

sobota 03 gru 2016, 11:13

Czy mogę kupić z NPRCz serię Bajki o uczuciach Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego? Dyrekcja mi kazała kupić, ale czytając opisy nie jestem do końca przekonana czy nie jest to bardziej pomoc dla nauczyciela :(. Ma ktoś z Was te książeczki i może się wypowiedzieć?

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

sobota 03 gru 2016, 12:14

Amisu Książek nie mam. Informacja z GWP: Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Opowieści są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć. Są adresowane głównie do dzieci w wieku 5–9 lat, ale także dorosłym przyniosą użyteczną wiedzę na ten temat.
Czyli można.

Amisu
Posty: 14
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 21:38

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

sobota 03 gru 2016, 12:24

Beata8 pisze:Amisu Książek nie mam. Informacja z GWP: Seria bajek o uczuciach ma na celu wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Opowieści są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć. Są adresowane głównie do dzieci w wieku 5–9 lat, ale także dorosłym przyniosą użyteczną wiedzę na ten temat.
Czyli można.

Też czytałam opisy. W książce "Garść radości i szczypta złości" jest informacja na odwrocie "Mnóstwo ćwiczeń i gotowe scenariusze zajęć...." i dlatego nie wiem czy mogę to kupić :(

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

sobota 03 gru 2016, 21:14

Z GWP w ramach NPRCZ zakupiłam kilka pozycji, jedna przeznaczona konkretnie dla rodziców i nauczycieli. Nie doczytałam w opisie przed zakupem i mówi się trudno. W gimnazjum jedna nauczycielka tak naciskała na zakup jednej pozycji z historii, potrzebnej do przygotowania ucznia do konkursu. Kupiłam, później na spokojnie doczytała, że książkę można zaliczyć do podręczników akademickich. Włosów z głowy rwać nie będę. Kupiłam to, co akurat jest potrzebne. Celem programu jest zwiększenie potencjału biblioteki szkolnej, to zwiększyłam.

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

sobota 03 gru 2016, 21:48

Kupcie: -"Dziewczynkę tańczącą z wiatrem" Katarzyny Zychli. Jest na nowej liście lektur. Na pewno nikt nie będzie się czepiał.

KATARZYNA ZYCHLA
Rocznik 1971. Mieszka w Sieniawie Żarskiej. Poetka i prozaiczka. Jest autorką dwudziestu czterech książek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Laureatka licznych Konkursów Poetyckich, tak w Polsce jak również za granicą ( jej powieść "Tajemnica Magdaleny" zajęła II Miejsce w konkursie na Europejską Chrześcijańską Książkę 2008 Roku).

Znacie to zacne nazwisko? Bo ja już tak.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 04 gru 2016, 20:45

Miasto przysłało sprawozdanie do wypełnienia - tak jak się spodziewałam jest to delikatnie zmodyfikowana tabelka z MENu (ta dla organu prowadzącego).

A jakie wnioski wpisujecie? Bo ja na razie sama nie wiem...
Najchętniej wpisałabym tylko tyle, ze dopiero kupiłam książki więc ciężko coś powiedzieć.. a działania czytelnicze i tak dzieją się co roku... za to szkoła ma to i tak gdzieś i cały program zrobiłam prawie sama... - ale oczywiście tego nie napiszę :-)
Ostatnio zmieniony środa 07 gru 2016, 09:28 przez delfin79, łącznie zmieniany 2 razy.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 04 gru 2016, 20:56

EMT ale ze co? Że jak dostała nagrodę na jakimś chrześcijańskim konkursie to powód do obśmiania? Ja akurat autorki nie znam, nie czytałam, zapewne ty też nie. Za to poczytałam w necie i książka ma pozytywne opinie, niektórzy sugerują nawet, że powinna znaleźć się w lekturach.

JoannaZ
Posty: 12
Rejestracja: środa 30 lis 2016, 14:48

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 06 gru 2016, 19:43

Dzisiaj dostałam elektroniczną wersję sprawozdania do wypełnienia. Na ten piątek. Książki były kupowane pod koniec września.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 226 gości