kryloc
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 13:31

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 08 gru 2016, 13:10

JoannaZ pisze:Dzisiaj dostałam elektroniczną wersję sprawozdania do wypełnienia. Na ten piątek. Książki były kupowane pod koniec września.
Joanno, czy byłoby możliwe, żebyś podesłała mi swój formularz do wypełnienia? Ja pewnie nic nie dostanę od mojego OP (tak było do tej pory) i przymierzam się do wypełnienia sprawozdania menowskiego. Ciekawa jestem jak wygląda Wasze. Może nie jest w porządku publikacja ogólna to na priv? gazetkaszkolna@o2.pl
Dzięki
K.

Akacja
Posty: 4
Rejestracja: piątek 15 maja 2015, 10:13

Termin sprawozdaia NPRC !!!

czwartek 08 gru 2016, 20:21

Witam, proszę bardzo o odpowiedź na kiedy biblioteki szkolne powinny przygotować sprawozdawania z działań na rzecz rozwoju czytelnictwa w ramach NPRC. Czy ja dobrze widzę 15 stycznia w formularzach MEN?! W mojej szkole (ok. 140 uczniów i przedszkolaków) biblioteka ma tylko 10 godzin. Pod koniec listopada dopiero skończyłam wpisywanie książek, a działania zaplanowaliśmy do końca maja jak w Książkach naszych marzeń. Jak to ma być?

witka55
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 15:01

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 08 gru 2016, 20:53

W sprawozdaniu mam ująć projekty czytelnicze, współpracę z biblioteką publiczną itd. Czy mogą być to działania wykonane od stycznia 2016 do grudnia 2016, czy od momentu otrzymanie pieniędzy - czyli od czerwca 2016 do grudnia 2016?

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 08 gru 2016, 21:45

W piśmie, które otrzymaliśmy z OP, zaznaczone było, że wszelkie działania w ramach NPRCz liczy się od dnia podpisania umowy, w naszym przypadku był to wrzesień 2016 r. Od tego momentu mogliśmy wydawać pieniądze i rozpocząć działania, które będą mogły być ujęte w sprawozdaniu. Ale co kraj to obyczaj, co OP to zwyczaj...

marip
Posty: 11
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 09:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 09 gru 2016, 16:05

Witam. Ja dzisiaj dostałam info z urzędu że mam wypełnić oba sprawozdania do 15 grudnia. Jakie to jest bez sensu. Pieniądze możemy wydać do końca grudnia a na realizację programu tak krótki okres, Ja kupowałam książki na trzy raty bo to duża kwota i nie można pochopnie wydać takich pieniędzy wiec jeszcze przede mną ostatni zakup. Ponadto zapytanie w sprawozdaniu czy wypożyczyłam na okres ferii i wakacji książki dzieciom jest nienormalne. O jakie wakacje chodzi i jakie ferie? Przecież kasa jest od września a za tydzień muszę oddać sprawozdanie. Ktoś w ogóle nie przemyślał tych pytań! Albo pytanie ilu uczniów wypożyczyło nowości? Faktycznie w tak krótkim okresie można robić statystykę! Nie wiem czy tylko ja mam takie negatywne odczucia na temat realizacji tego programu czy może inni bibliotekarze pozytywnie oceniają tę sprawozdawczość! Żeby ten NPRCz mógł być przez nas oceniony i podsumowany to na potrzebny był przede wszystkim cały rok szkolny!!!

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 09 gru 2016, 19:46

Od początku uważałam, że to za krótki czas, aby zrealizować wszystko solidnie. Jednakże nasza szkolno - bibliotekarska rzeczywistość przestała już robić na mnie wrażenie. Każą to robię, dokładam wszelkich starań, aby to wszystko "miało ręce i nogi", ale jest ciężko. Też na początku trudno mi było uwierzyć w te terminy. Jak na razie mój OP nie dał nic do wypełnienia.

marip
Posty: 11
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 09:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 11 gru 2016, 18:11

Witam ponownie. Ja w sprawozdaniach, które właśnie wypełniam w rubryce wnioski z realizacji NPRCz oprócz oczywistych korzyści z możliwości zakupu książek piszę także moje negatywne spojrzenie na realizacje tegoż programu. Tzn piszę że czas za krotki, że powinni dać na to cały rok szkolny bo my działamy do czerwca a poganianie nas i skoncentrowanie tylu działań w takim króciutkim okresie to paranoja. Nawet przy wsparciu polonistów czy wychowawców to jest karkołomne zadanie. Ja również jak moja poprzedniczka "robię dobrą minę do złej gry" Czyli uwijam się jak mogę i robię co muszę ale nie omieszkałam tego napisać w sprawozdaniu. Czy to coś pomoże? Wątpię! Ale jest mi jest trochę lżej jak napiszę co mi leży na sercu. POZDRAWIAM

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 11 gru 2016, 20:05

Marip - slusznie robisz, ale... to i tak nic nie da. Ja pisalam sprawozdanie na piatek i oddalam dyrekcji (w koncu to dyr pod tym sie ma podpisac :-(
i juz wiem ze wszystkie moje negatywne uwagi z wnioskow zostaly usuniete, miasto tych uwag nawet nie zobaczy. Dyr dopisala tylko od siebie ze kontynuacja bylaby wskazana.
Mozemy sobie ponarzekac a jak to jest i tak wszyscy wiemy...

monia
Posty: 17
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 10:22

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 12 gru 2016, 11:18

Jak udokumentować współpracę z biblioteką publiczną w zakresie zakupów i wymianie informacji na temat imprez czytelniczych. Konsultowałam zakup książek z biblioteką lae nie sporzadziłam żadnej notatki z podpisami była to luźna rozmowa, uczestniczyłam w spotkaniu autorskim (z tego napisałam artykuł). Jak wy to robicie?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 12 gru 2016, 12:49

A czy w sprawozdaniu do wszystkiego trzeba mieć "podkładki"? Ja dołączam te dokumenty, które mam (zdjęcia, protokół z przeprowadzonego konkursu itp.) O rozmowach, ustaleniach - po prostu piszę w sprawozdaniu.

ena
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2016, 14:25

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 12 gru 2016, 14:46

Czy ktoś z Państwa wie, jak fizycznie zrealizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa do 31 grudnia, który był zaplanowany na cały rok szkolny, a okazało się, że umowy są dopiero podpisywane w czerwcu, lipcu? Czyli jak mam umożliwić uczniom wypożyczenie książek na ferie zimowe, skoro projekt wg umowy mam zakończyć do 31 grudnia??? To się wyklucza nie mówiąc o innych punktach programu. Dziękuję za odpowiedź.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 12 gru 2016, 15:43

ena pisze:Czy ktoś z Państwa wie, jak fizycznie zrealizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa do 31 grudnia, który był zaplanowany na cały rok szkolny, a okazało się, że umowy są dopiero podpisywane w czerwcu, lipcu? Czyli jak mam umożliwić uczniom wypożyczenie książek na ferie zimowe, skoro projekt wg umowy mam zakończyć do 31 grudnia??? To się wyklucza nie mówiąc o innych punktach programu. Dziękuję za odpowiedź.
Ena - fizycznie się nie da. Ale ja to wiem, wszyscy bibliotekarze to wiedzą... tylko urzędnicy w ministerstwie tego nie wiedzą.
Ja zrobiłam tyle ile mogłam, tak jak mogłam. Na wakacje i ferie pożyczam od lat więc tym punktem się nie przejmuję - żadne wytyczne programu czy urzędników nie muszą mi mówić jak mam pracować...

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 22 lut 2017, 18:11

Witam!!! Wyniki dotacji z NPRC w województwie lubelskim na 2017 rok już są na stronie Kuratorium. Ciekawe jak w innych regionach. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców i życzę powodzenia i wytrwałości. :D

jola.glab
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 14:07

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 23 lut 2017, 13:02

Witam, w województwe kujawsko- pomorskim jeszcze nic nie ma...

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 23 lut 2017, 13:30

W lubuskim - na stronie Urzędu Wojewódzkiego

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 116 gości