Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 15 mar 2018, 14:31

Nie wierzę własnym oczom, moja szkoła dostanie kasę....nie wiem, czy się śmiać, czy płakać :P
Jako, że jestem nowa w zawodzie, czy mogę prosić bardziej doświadczonych, co teraz? Wiem, że lista książek do akceptacji przez SU i RR i umowa - ale jak ta umowa ma wyglądać? Jakieś rady? Proszę :)
I jeżeli mogłabym prosić też o listę książek na pw byłoby super.... :)

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 15 mar 2018, 18:29

Umowa przychodzi do szkoły z urzędu miasta albo kuratorium, Ty jej nie piszesz :)

Ciekawa jestem, kiedy w Łodzi dostaną szkoły umowy... W zeszłym roku, kiedy ja dostałam to pieniądze i umowa przyszły pod koniec października, życzę Wam, aby w tym roku było lepiej :)

Marianna8
Posty: 50
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 09:15

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 16 mar 2018, 09:43

Witam, czy mogłabym prosić listę książek, które kupiłyście z programu? Załapałam się w tym roku, a że niedawno miałam dużą kwotę do wydania (Budżet Obywatelski), mam zakupione już sporo nowości i pustkę w głowie, chętnie zainspiruję się Waszymi wyborami.
Pozdrawiam
millaa1@o2.pl

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 20 mar 2018, 19:49

Witam! Moja szkoła dostała dofinansowanie z NPRC nie wiem jak zrobić zapytanie ofertowe, nigdy tego nie robiłam. Dzwoniłam do hurtowni lecz oni niechętnie robią wyceny bo nie mają na to czasu, a może i chęci bo są "bombardowani" przez szkoły takimi prośbami. Jak to zrobić żeby było prosto i szybko. Może ktoś kto już przez to przeszedł podzieli się swoimi pomysłami. PROSZĘ :D :D

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 09:12

Bibliofil72 pisze:Witam! Moja szkoła dostała dofinansowanie z NPRC nie wiem jak zrobić zapytanie ofertowe, nigdy tego nie robiłam. Dzwoniłam do hurtowni lecz oni niechętnie robią wyceny bo nie mają na to czasu, a może i chęci bo są "bombardowani" przez szkoły takimi prośbami. Jak to zrobić żeby było prosto i szybko. Może ktoś kto już przez to przeszedł podzieli się swoimi pomysłami. PROSZĘ :D :D
Dołączam się do prośby :)

malgosiam52
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 20:55

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 10:16

Witam! W zeszłym roku realizowałam NPRCz. Polecam księgarnie internetowe Bonito i niePrzeczytane.pl niskie ceny i dobra wspólpraca. POzdrawiam.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 10:31

Nie miałam takiego obowiązku, ale myślę, że można by zrobić tabelkę, porównującą ceny poszczególnych książek w 3-4 hurtowniach. Przy okazji pewnie "wyszłoby", że jedna książka jest tańsza w hurtowni A, a inna w tej B, co pokaże bezsens takich zapytań. Poza tym, hurtownie przy większych zamówieniach udzielają rabatów, a to już przy pojedynczej książce nijak nie wyjdzie.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 10:33

Przy zamówieniu z Tuliszkowa za min 10 tysięcy w zeszłym roku oferowali gratisowe spotkanie autorskie. Może i w tym roku mają jakieś promocje.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 11:20

Ja musiałam wysłać zapytania ofertowe do 3 księgarni (z listą tytułów i prośbą o wycenę) z ustawieniem potwierdzenia otrzymania/odczytania wiadomości i modliłam się, żeby przyszła informacja że ktoś to odczytał (jeśli takie potwierdzenie jest, nawet bez odpowiedzi to już dobrze :-)
3 księgarnie napisały mi, że oferta jest na stronie - i to już wystarczy.
Oczywiście wszystko trzeba sobie drukować (to co wysłałyśmy do księgarni i to co przyśle księgarnia lub potwierdzenie otrzymania przez nich wiadomości).
A w międzyczasie robiłam sobie tabelkę: tytuł i cena w każdej księgarni (trzeba w tej tabelce zapisać datę z jakich dni jest to oferta).
Razem z dyrekcją wybrałyśmy ofertę najlepszą (pod względem ilości tytułów) i najtańszą "globalnie" czyli nie porównywałyśmy poszczególnych cen tylko ogólną kwotę końcową i pod uwagę brałyśmy także ilość tytułów (w niektórych księgarniach nie było wszystkich książek więc cena ostateczna też była niższa).
Zdecydowałam się na Gandalfa bo oferta była najlepsza, z dobrym rabatem (oni mają dobrą ofertę dla szkół średnich bo dla podstawówki to chyba inne księgarnie są lepsze).

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 21 mar 2018, 11:35

Z tymi zapytaniami ofertowymi to był trochę śmiech na sali... Wysłałam chyba do 10-12 księgarń i hurtowni, z 4 otrzymałam odpowiedź w stylu "nie mamy czasu, proszę zobaczyć na stronie", 3 księgarnie zrobiły mi wycenę (szacun dla nich, bo miałam listę ponad 800 tytułów), w jednej zrobiłam sama (tabelka w excelu). To było bez sensu, bo już następnego dnia nie było 10 tytułów, których potrzebuję, a to znowu czekanie na dodruki... Ostatecznie kupiłam w Korobie za prawie 14 tys., bo jakiś rabat dorzucili i mniej więcej tam było najkorzystniej cenowo w stosunku do liczby dostępnych tytułów z mojej listy. Do tego Bonito hurt za 800 zł i jakaś mała księgarnia, bo tylko w tej jednej jedynej były potrzebne mi książki po niemiecku.
Trochę mnie boli, że Korob pomimo takiego dużego zamówienia nie dostałam ani jednej książki w gratisie...
Z innych księgarni polecam Tuliszków, często tam robiłam zakupy, jest z nimi bardzo dobry kontakt i można dużo się ugadać. Chociaż standardowe ceny mają dość wysokie, a w ofercie sporo braków.

megane
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 mar 2018, 17:12

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 22 mar 2018, 09:27

Dzień dobry.
Otrzymaliśmy fundusze z NPRCz, szkoła podstawowa na śląsku. To mój pierwszy rok pracy w bibliotece;) Czy możecie podpowiedzieć jakie książki zamawialiście, szczególnie dla klas 7-8.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 22 mar 2018, 10:29

A czy to zapytanie ofertowe to obowiązek, czy to zależy od organu prowadzącego i szkoły?

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 22 mar 2018, 11:45

U mnie o tych zapytaniach mówiła dyrekcja i księgowa, więc to raczej było tak dla świętego spokoju i na wszelki wypadek, żeby potem nikt nic nie mógł zarzucić.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 23 mar 2018, 19:55

U mnie żadnych zapytań ofertowych.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 27 mar 2018, 11:02

A jak to jest z e-bookami i audio-bookami? Można je zakupić z pieniędzy programu?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 46 gości